1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Hayırseverler Mali’de medrese açıyor
Hayırseverler Mali’de medrese açıyor

Hayırseverler Mali’de medrese açıyor

Ayder Anadolu İnsani Yardım Derneği olarak geçtiğimiz aylarda Mali’ye gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde oradaki Müslümanların yoksulluk, açlıkla karşı karşıya olduklarına şahit olmuştuk.

A+A-

Bu imtihanların daha büyük ve vahim olanı ise misyonerlik faaliyetleri oradaki Müslümanların  yoksulluklarından faydalanarak dinlerinden döndürülüp bizlere düşman haline getiriyorlar.
Konuyla alakalı açıklama yapan Ayder  Yön. Kur. Başkanı Hasan Çelik ‘’Misyonerler yıllardır burada çalışmasına devam ediyor. Müslümanları dinlerinden döndürüp bizlerin birer düşmanı haline getiriyor. Bunun en büyük nedeni ise Müslümanların yoksulluğundan kaynaklanıyor. Bedava su hizmeti, sağlık hizmeti ve eğitim hizmetleriyle Müslümanları kandırıp dininden döndürmeye çalışılıyor’’ dedi.
Açıklamalarına şöyle devam eden Çelik:   “Müslüman Müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu tehlikede yalnız bırakmaz. Kim, kardeşinin ihtiyacını görürse Allah da onun ihtiyacını görür. Kim bir Müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa, Allah da o sebeple onu Kıyamet gününün sıkıntısından kurtarır. Kim bir Müslümanı(n ayıbını) örterse, Allah da kıyamet günü onu(n ayıbını) örter.” (Ebu Davud, Edeb 46; Müslim, Birr 58)
Bu hadiste de dikkat çekildiği gibi bir Müslüman Müslüman kardeşini tehlikede yalnız bırakamaz. Misyonerlik faaliyetlerinin yoğun olarak yapıldığı Afrika’da dinlerinden uzaklaşmış ya da uzaklaştırılmak istenen çocuklarımız için medrese açıyoruz. Bu medrese hem okul hem beraberlik alanı hem de misyonerlik faaliyetlerine karşı bir sığınma yeri olacak. ALLAH’ın izniyle Buna benzer yetimhane, mescit ve su kuyusu gibi faaliyetlerle oradaki kardeşlerimizi misyonerlerin eline bırakmayacaklarını söyleyen Çelik sözlerini şu şekilde tamamladı.
Gelin bu hayra sizde ortak olun Müslüman kardeşlerimizi misyonerlik tehlikesine karşı yalnız bırakmayıp medrese ihtiyaçlarını da gidermiş olalım. Mustafa KARGA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.