1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. HDP, PKK’nın 40. yılını kutluyor, CHP, SP ve İP alkışlıyor
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

HDP, PKK’nın 40. yılını kutluyor, CHP, SP ve İP alkışlıyor

A+A-

Mart ayını yarılamak üzereyiz ve seçimler içinde süre iyice kısaldı. 
Seçimlerde kimin kazanacağından veya kim ne vaat ettiğinden çok vatandaş tarafından seçimlere kim kiminle kol kola giriyor ona bakıyor.
Önceki seçimlerde seçime katılacak tüm partiler adaylarını tanıtır ve vaatlerini anlatır vatandaş tercihini ona göre 5 yıl süre ile belediye başkanını seçerdi. 
Bu seçimde adaylardan çok kim kiminle ittifak yaptı ve ittifakların gizli amaçları konuşuluyor.
15 Temmuz hâin işgal girişiminden sonra “Yenikapı Ruhu” ile kurulan AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu “Cumhur ittifakı” ile bu ittifaka karşı kurulan adına “Millet ittifakı” dedikler CHP, İP ve SP gibi gözükse de bunların yanında HDPKK, ÖDP ve FETÖ denen örgütlerin de içinde yer aldığı oluşum…
Cumhur ittifakına göre bu seçim bir “bekâ meselesi” olarak görülüyor ve bu seçimin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışıyor.
Diğer bir ittifak olan ve adına “millet” diyen fakat Sayın Erdoğan ve Bahçeli tarafından Zillet/İllet ittifakına göre sadece ve sadece Erdoğan’ı ve AK Parti’yi iktidardan indirme seçimi olarak görüyor.
Bu ittifakta yer alan CHP, HDPKK, İP, SP ve ÖDP yani hiçbirinin dünya görüşü aynı olmayan bu kişiler nedense seçimlerde bir araya gelebiliyorlar.
Peki, bu dört benzemezleri bir araya getiren sebep nedir? 
Kendilerini solcu, milliyetçi, İslamcı diye niteleyenler yanlarına terör örgütlerini de alarak nasıl bir birliktelik kurdurlar?
CHP’nin HDPKK ile olan ilişkisi gizli olan bir şey olmadığını biliyoruz. Çünkü CHP ve HDPKK daha önceki seçimlerde yaptıkları işbirliği ile baraj altında kalacak olan HDPKK’yı her evden bir oy diyerek tekrar kravatlı teröristleri meclise sokmayı başarmış bir partidir.
Ancak! 
Kendisine “milliyetçi” diyen İP ile “İslamcı” diyen Saadet Partisi nasıl oluyor da terör örgütünün desteklediği bir parti ile ittifak yapıyorlar onu galiba henüz millet tarafından yeterince kavranamadı ya da biz öyle sanıyoruz.
Öte yandan bu partilerin adayları da bu ittifakı neden kurduklarını istemeye istemeye veya kasten itiraf etmekten de geri durmuyorlar.  
HDPKK’nın eş genel başkanı Pervin Buldan bu seçim için “40 yıllık mücadelemizi taçlandırmak için sandığa gideceğiz” diyor. 
40 yıldan kasıt PKK’nın 40. Kuruluş yılı. 
Sezai Temelli ise “Kürdistan'da biz kazanacağız. İstanbul'da, Ankara'da, Adana'da AK Parti'ye ve MHP'ye kaybettireceğiz” diyor.
Diyorlar “Biz PKK’nın kuruluşunu kutluyoruz, CHP, Saadet ve İYİ Parti' de bize destek veriyor. 
Öyle demiyorlar mı? 
Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu’yu bölgesine “Kürdistan” diyen bu densizlere hem İP’ten hem de SP’den bir tepki geliyor mu? 
Gelmiyor, demek ki HDP’lilerle aynı görüştüler.
Devletin özellikle son 4 yıldır yaptığı mücadele ile bitirme noktasına getirdiği PKK terör örgütüne bu seçimlerde bu zillet ittifakının içinde bulunan CHP-İyi Parti-Saadet-HDPKK ittifakı kazanması durumunda can suyu olacağını bu terör örgütünün tekrar azgınlaşması için bir fırsat olacağını bu millet çok iyi bilmektedir.
Bu yüzden bu ferasetli millet bu ittifaka prim verir mi? 
Bizce vermez!

Bu yazı toplam 862 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.