1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Hdp+Pkk’nın Amacı Kürtlere Hizmet Değildir
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Hdp+Pkk’nın Amacı Kürtlere Hizmet Değildir

A+A-

Kurban Bayramına bir hafta kala ülkemiz için canlar kurban oluyor. Haberleri izledikçe kahroluyoruz. Her zaman içiçe olduğumuz TV kanallarında boy gösteren ünlüler ki birçoğunun adını ilk defa duyuyorum. Pervasızca HDP’ye desteklerini yineliyorlar. Bakın internetten araştırma yaparak edindiğim bu kişilerle alakalı bilgileri dikkatinize sunayım.

Şehit analarını gördükçe bu ünlüleri hatırlayın! İhaneti asla unutmayın!
Kürtçü yapımcı mafyasının çalışmaları sonucu PKK’nın elinde oyuncak olanlara yenileri ekleniyor. Daha önce de HDP’ye destek açıklayan ünlülerin arasına yeni ünlüler katılmış. HDP’ye destek çağrısına imza verenler arasına, Eşber Yağmurdereli, Menderes Samancılar, Şebnem Sönmez, Ali Çerkezoğlu, Aslı Erdoğan, Barış Atay, Muammer Ketencoğlu, Funda Alp, Can Öz, Sırma Köksal, Umay, Umay, Mustafa Sönmez, Deniz Kavukçuoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan, Damla Özen, Ahmet Telli gibi isimler de katıldı.
Daha önceden HDP’yi destekleyeceklerine dair beyanda bulunan isimleri öğrenmek ister misiniz? Buyurun.
Vedat Türkali, Murathan Mungan, Ece Temelkuran, Ahmet Ümit, Latife Tekin, Ertuğrul Mavioğlu, Tuğrul Eryılmaz, Burhan Sönmez, Sema Kaygusuz, Nejat İşler, Nur Sürer, Mücella Yapıcı, Can Atalay, Seray Şahiner, Seren Yüce, Özgür Doğan, Reis Çelik, F. Serkan Acar, Gaye Boralıoğlu, Ender Özkahraman, Fuat Ercan, Mehmet Türkay, Haldun Açıksözlü, Hüsnü Arkan, Gün Zileli, Haluk Yurtsever,
Hakan Öztürk, Gülsüm Kav, Emre Öztürk, Masis Kürkçügil gibi birçok ünlü varmış.

Ne yalan söyleyeyim. Çoğunun ismini ilk defa duyuyorum. Çok yakın zamanda da hepsinin ismini Ülkeye ihanetleri sebebiyle kodes listesinde görmekten mutluluk duyacağımı ifade edeyim. Çünkü bana göre bunların bu yaptıkları yani vatanın bütünlüğüne kastedenlere olan destekleri vatana ihanetle eşdeğerdir.
Bazıları atlayıp şunu diyecekler. HDP’de Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına göre kurulmuş legal bir parti olduğuna göre demokratik haklarını kullandıkları gibi bir saçmalığın ardına saklanacaklar.
İşte demokrasinin zor tarafı budur. Toplumda yaşayan ve vatandaşlık haklarına sahip olan tüm bireylerin kendilerine sağlanan avantajlardan yararlanması söz konusudur. Bu durumda suçu sabit olmamış iç hainlerinde siyasi oluşuma gitmeleri, demokratik propagandalarını yapmaları olağan oluyor. Ama ülkesinin bütünlüğünü savunan tüm samimi vatandaşlar CHP’nin deyimiyle yurttaşlar, milli birlik ve bütünlüğümüze kasteden bu insanların çatışma zemininde değil, sandıkta boğulmalarının gerekliliğini bilmeli ve çenelerini sonsuza kadar kapatmalıdırlar.
Gördüğünüz gibi toplumun kendi çıkarları doğrultusunda şekillenmesini uman satılık çevreler ki bunları paralel, sanat çevresi vb. gibi adlandırabiliriz. Hiç utanıp sıkılmadan bu bölücü partiyi övünerek hem desteklemişler, hem de 80 vekillerinin meclis sıralarında yer bulmalarının önünü açmışlardır. Bunu fırsat bilip toplumun tüm kesimlerinden buldukları desteğin etkisiyle şımaran bu partinin yöneticileri şeytani planlarını uygulamak amacıyla sözde Kürdistan devletinin kurulması gibi bir aldatmacayla bölge halkını kışkırtmaktadırlar. Devamında da doğu bölgelerimizde arkasına sığındıkları terör örgütünün vahşi yüzü ortaya çıkmış ve çok sayıda askerimiz ve polisimiz hatta sivil vatandaşlarımız şehit edilmişlerdir. Ama sevindirici olan, bölge halkının bu yalana inanmamasıdır.
Bu vatan hainleri, ekmeği peşinde olan gariban tır şoförlerinin araçlarını ve bölgeye yapılan yatırımlarda kullanılan iş makinelerini yakarak emniyetten uzak kaos ortamı yaratmayı amaç edinmişlerdir.
Şu tecavüz filmiyle ünlenen Beren Saat’i biliyorsunuzdur. Bu kadının çenesini oynattığında ülkemiz insanının sinirlerine tavan yaptırdığı açık ve ortadadır.
Sosyal medyadan yaptığı siyasi paylaşımlarla farklı kesimlerin tepkisini çeken Beren Saat, Türkiye'nin her gündem maddesiyle ilgili fikrini instagram'da dile getirirken, ülkemizde son dönemde yaşanan terör saldırıları karşısında sessiz kalmayı iyi biliyor. Ama sonunda çenesini açınca sosyal medyadan yine kusmaya başlıyor. Diyor ki; "Brando diyor ki; bizi bozguna uğratan yargılarımız... Capolla, palmiye ağaçları ve ay"
Bu Beren Saat, son haftalarda verdiğimiz şehitler için sessiz kalınca eleştirilerin hedefi haline geldi. Beren Saat bundan 5 hafta önce yaptığı son paylaşımında Türkiye'deki eşcinsel yürüyüşlerinde yapılan polis müdahalesini eleştirmişti. Daha önceki paylaşımlarında da HDP'yi destekleyen Saat, son birkaç haftada verilen şehitlerle ilgili ise tek kelime etmemiş.
Benim anlamakta zorlandığım, her türlü rahatlığın içinde yaşadıkları bu güzel memleketin karışmasından bu ve bunun gibilerin ne gibi kazancı olacak acaba?

Bunlar kimin adına konuşuyorlar?
Kimin yalakalığını yapıyorlar?
Şehit cenazelerimiz bu garabetleri niçin etkilemiyor?
Kendilerinin de güveliğini sağlamaktan mesul bu vatan evlatlarımızın şehadetleri karşısında çok mu mutlular acaba?
Sevgili okurlarım, bu terör belası kökünden kazındıktan sonra ciddi bir temizlik şart oldu. Vatanseverler ile vatan hainleri arasında bir ayrışma zamanı gelmiştir. Ülkemizin zor zamanında yanında yer almayan, içeriden karıştıran, adına ünlü denen, gazeteci denen ya da her ne halt denenlere karşı yapılacak en ciddi çalışma, onların terbiye edilmesi ya da toplumdan dışlanması olacaktır.
Dünyada yaşanacak nadide ülkelerden biri olan Türkiye’de her hakka sahip olduğu halde onu içten yıkmaya çalışanların akıbeti asla hayr değildir.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.