1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hedefi geçeceğiz
Hedefi geçeceğiz

Hedefi geçeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milli seferberlik çağrısı doğrultusunda harekete geçen KTO Başkanı Selçuk Öztürk, KTO olarak hedefledikleri 20 bin sayısının üzerinde bir istihdam yaparak ülke ekonomisine katkı vereceklerini bildirdi.

A+A-

Mesut ERCÜMENT

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milli seferberlik çağrısı doğrultusunda ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun kamuoyuna duyurduğu "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı" kapsamında Konya Ticaret Odası çalışmalarını hızlandırdı. İstihdama yönelik başlatılan seferberlik çağrısında Konya’da hedef olarak 20 bin işçinin istihdam edileceği söylenmişti. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Şubat ve Mart ayında hedeflenen rakamlara Konya olarak ulaştıklarını belirterek, 20 bin hedeflerinin üstünde bir istihdam oluşturacaklarını bildirdi. Konya’nın işsizlik rakamlarının 5’in altında olduğunu ifade eden Başkan Öztürk, “Ülke ekonomimizin yükseldiği dönemlerde Konya yüzde 5’in altında işsizlik rakamları yakalamayı başaran bir şehirdir. 2016 rakamlarına göre de ülke ortalamasının yarısı civarında bir işsizlik rakamına sahip olan şehrimiz istihdama çok büyük katkı vermektedir” dedi.

İSTİHDAMA KATKIMIZ BÜYÜK

Konya’nın 2016 yılında ülke ortalamasına göre daha düşük işsizlik rakamına sahip olduğunu aktaran Başkan Öztürk, Konya’nın istihdama yönelik çok büyük katkı verdiğinin altını çizdi. Son beş yılda Türkiye’de çalışan sayısına bakıldığında yine Konya’nın ülke ortalamasının üstünde seyrettiğine vurgu yapan Başkan Öztürk, şunları söyledi: “Sadece bir rakam paylaşmak istiyorum; son beş yılda Türkiye’de çalışan sayısı yüzde 24.9 oranında artarken Konya yüzde 34.5 oranında artırmıştır. Cumhurbaşkanımızın başlattığı Milli İstihdam Seferberliğine Konya Ticaret Odası olarak üyelerimizin 20 bin kişiye ek istihdam sağlayacağı hedefini belirledik. Bu hedefi de geçeceğimize olan inancım tam.”

SEFERBERLİK HAREKETİ KONYA’DA BAŞLADI

Seferberlik kapsamında “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” hareketini Konya’dan başladığına dikkat çeken Başkan Öztürk, sözlerine şöyle devam etti: “Seferberlik kapsamında bildiğiniz gibi Çalışma Bakanımız “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” hareketini Konya’dan başlattı, ilk toplantıyı Konya’da gerçekleştirdi. Gümrük ve Ticaret Bakanımız da Milli İstihdam Seferberliğinin ilk toplantısını Konya’da yaparak seferberliğin vizyonunu Konya’da açıkladı. Konya Valisi Yakup Canbolat Başkanlığında “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Konya Paydaşlar Toplantısı” yapıldı. Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Sanayi Odası ve İŞKUR Konya Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen toplantıda Milli İstihdam Seferberliğine Konya’nın vereceği katkı katılımcı işadamlarıyla istişare edildi. Tüm bu çalışmalar neticesinde Konya büyük oranda istihdam sağlamıştır. Hem şubat ve mart ayı istihdam rakamları hem de üyelerimizle yaptığımız görüşmeler neticesinde hedeflediğimiz rakamlara şimdiden ulaştığımızı söyleyebiliriz. Hedeflediğimiz 20 bin rakamının da üzerinde bir istihdam sağlayacağız.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.