1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz
Hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz

Hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz

İş hayatına 5 yaşındayken babasının yanında başlayan Göktaşlar Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Göktaş, Stilevs Ev Aletleri, Homevs Yatakları ve Lorenzo Ütü Masaları markaları ile kalitenin ve güvenin adresi olduklarını söyledi.

A+A-

1978’den günümüze gücüne güç katarak büyüyen bir şirketin hikayesi. Göktaşlar LTD. ŞTİ. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Göktaş, Hakimiyet’ in sorularını cevapladı. 1978’ de üzüm satarak başladıkları ticaret hayatına, her geçen gün büyüyerek 1986 yılında Göktaşlar LTD. ŞTİ dönüşen, 2016 yılına gelindiğinde ise Stilevs ev aletleri, Homevs yatakları, Lorenzo ütü masalarını bünyesine katan şirketin Türkiye geneli bayilikleri bulunuyor. Göktaşlar LTD. ŞTİ. Yönetim Kurulu Başkanı Göktaş, “Biz aile geleneği içerisinde şirketimizi geçmişten bugüne kendimizden emin bir şekilde hep bir adım ileriye taşımayı hedefledik. 2-3 yıl içerisinde bünyemizde bulunan ürünlerimizle birlikte büyük bir şirket olma yolunda hedeflerimizi belirledik ilerliyoruz. Azim ve kararlılıkla birlikte, müşterilerimize kaliteli ürünler sağlayıp onları memnun etmek için durmadan çalışıyoruz.”dedi. Sektör sorunlarına da değinen Göktaş, “Merdiven altı üreticiler mevcut, devlet kontrolünden uzak bir işleyişle bu işi yürütüyorlar. Kaliteden ödün veren, müşteri memnuniyetinden uzak olan, ürün garantisi vermeyen bu işleyişe vatandaşlarımız itimat göstermesinler.”diyerek tüketicileri uyardı.

Mehmet Ali Bey öncelikle kendinizden bahsede bilir misiniz?
Ben 1 yaşındayken babam ticaret hayatına girdi. Daha sonra babam ve abim işi büyütmeye başladılar. Ardından abim askere gidince ben de iş hayatına başlamış oldum okula devam ederken. O günden itibaren şirketi hep bir adım ileriye götürmek için canla başla çalışıyoruz.

Şirketinizin dünden bugüne gelişimini anlatabilir misiniz?
Babam ticaret hayatına eski garaj civarında üzüm satarak başladı. Daha sonra Mevlana civarında hac malzemeleri satan bir işyeri açtık. Ben bu sıralar 5 yaşında olduğumdan henüz etkinliğim yoktu. Bunun yanında semt pazarlarında sergi açmaya başlayarak, hem hac malzemeleri hem de züccaciye ürünleri sattık. İlerleyen zamanlarda toptancılar sitesinde büyük bir yer oluşturduk. Burada züccaciye işine tamamen girdik. Hac ürünleri olan işyerimizi devrederek o işi bıraktık. Ardından toptan satış işine girdik. Konya’nın ilçelerine araçlarımızla birlikte satışlar gerçekleştirmeye başladık. Toptancılar sitesinde 2. dükkanı açmak nasip oldu. Bundan sonraki süreçte 1986 yılına gelindiğinde şirketimizi kurduk ve şahıs olmaktan çıktı. Pazarlama ağımız genişledi, işlerimiz gün geçtikçe büyümeye başladı. Toptancılar sitesindeki yerlerimiz küçük gelmeye başladı. Buradaki işyerlerimizi devrederek BÜSAN sanayi sitesine geçtik. Bura da Sabah Sobaları işine başladık. Bununla birlikte sini işine girdik Türkiye geneli 1994 yılında dağıtıma başladık. 2004 yılına kadar devam ettik ardından Arnikayla anlaştık. Türkiye distpiritörlüğünü yaptık. 2015 yılına kadar Arnikayla yollarımızı ayırdık ve Stilevs elektrikli ev markasının patentini aldık. Bunun yanında 2016 yılında Homevs yatak fabrikasını kurduk. Ayrıca Lorenzo ütü masası üretimini gerçekleştiriyoruz.

Mehmet Ali Bey firma altında kaç markanız mevcut?
Firma altında 3 markamız mevcut. Stilevs elektrikli ev aletleri, Lorenzo ütü masaları, Homevs yatakları firmamızın markaları…

Üretimleri kendiniz mi gerçekleştiriyorsunuz?
Ütü masalarını Konya’da fabrikamızda üretiyoruz. Homevs yataklarını ise Kayseri’de fabrikamız var. Yataklarımız tamamen bizim fabrikamızda üretiliyor.

Bünyenizde kaç kişi çalışıyor?
Firmamız altında toplam 105 kişiye iş imkanı sağlıyoruz.

Mehmet Ali Bey Türkiye geneli hizmet veriyor musunuz?
Türkiye geneli ana bayiliklerimiz mevcut. Bunun yanında perakende ekibimiz var. Ana bayiliklerimizin ulaşamadığı yerlere ulaşım ve dağıtım yapıyorlar.

Hedeflerinizden bahsede bilir misiniz?
Öncelikle Stilevs’ten bahsetmek istiyorum. Yeni bir marka olarak onlarca marka arasında müşteriye, kalite olarak Türkiye’ de öncü olacak potansiyeldeyiz. Bu sebeple müşteriye hizmetimizi tam anlamıyla sağlıyoruz. Türkiye geneli 300 servisimiz mevcut. Ürünlerimiz firmamız tarafından garanti altında. Homevs yatakları olarak ise 1 yıl içinde ihracat çalışmalarımız mevcut. Firma olarak Konya değil Dünya’ya açılacağız. Lorenzo keza aynı şekilde belirlediğimiz hedefler çerçevesinde planlı bir büyümeyle, Türkiye’nin saygın markaları arasına geleceğimize inanıyorum. Bu inançla birlikte emin adımlarla ilerliyoruz. 2-3 yıl içerisinde Türkiye’de firmamızın ürünleri akla geldiğinde, kalitenin, güvenin, garantinin öncüsü olarak anılacaktır.

Rekabet ortamı nasıl Mehmet Ali Bey?
Rekabet ortamı şu şekilde markalaşmış isimler var bunlar yüksek fiyatla etiketi yapıyorlar. İnsanlar da kaliteden ziyade markaya bakıyorlar. Biz aynı kalitede aynı standartlarda olan ürünümüzü daha ucuz fiyata müşterilerimize sunuyoruz. Planlamalarımız dahilinde markalaştığımızda aynı şekilde müşterilerimize kalite fiyat uygunluğunu sağlayarak yolumuza devam edeceğiz. Müşterilerin memnuniyeti, güveni her şeyden önemli firmamız için.

Mehmet Ali Bey haksız rekabet ortamı var mı?
Merdiven altı imalatçısı olarak belirttiğimiz yerler var. Bunlar denetimden uzak işçi gücü olmadan daha ucuza, daha kalitesiz ürünleri az karla satıyorlar. Ürünler güvensiz oluyor, garantisi yok. Alıcılar için risk oluşturuyor. Bunlar bize şu şekilde zarar veriyor; biz büyük yatırımlar yapıyoruz, onlar ise daha düşük maliyetle bu yüzden bir haksızlık söz konusu diye bilirim. Fakat rekabet açısından
çokta büyük bir riskleri yok. Devletin bunları daha iyi denetlemesi gerekiyor.

Bulunduğunuz sektörde Konya piyasası nasıl?
Piyasa iyi durumda diyebilirim. Sattığımız ürünlerin yelpazesi geniş. Ev ürünleri her zaman için insanların ihtiyacı durumunda. Bu insanların ürünleri almalarına neden oluyor. Biz de müşterilerimizin memnuniyeti için elimizden geleni yapıyoruz.

Mehmet Ali Bey ülkede darbe girişimi nasıl etkiledi?
Öncelikle her vatandaş çok derinden etkiledi. Ülkemiz çok güçlü bir şekilde tüm vatandaşlarımızla karşı koyduk bu alçak girişime. Ekonomik olarak dalgalanmalar oldu. İnsanlar güvensiz ortamlarda tedirgin oluyorlar bu çok doğal. Fakat bundan sonrası için umutla bakıyorum ülkem adına. Başta vatandaşlarımız olmak üzere Cumhur Başkanımızın öncülüğünde hain saldırıyı alnımızın akıyla atlattık. Güvenli, huzurlu gelecek için daha iyi yarınlar için umudum sonsuz. Bu yüzden devletimizin bekası için durmadan çalışmalıyız. Birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel günler için inancım tam. Her şey daha iyi olacak daha güzel olacak.

Bize vakit ayırıp sorularımızı yanıtladığınız için teşekkür ederiz. Son olarak söylemek istediğiniz birşeyler var mı?
Ben de Hakimiyet Ailesine teşekkür ediyorum, sayfalarında bizlere yer verdikleri için. Her zaman ülkemizin ve şehrimizin kalkınması için, istihdam sağlamak için çalıştık. Bu ülkenin ekonomik gelişiminde bizim de bir katkımız olsun diye üretiyoruz, istihdam sağlıyoruz. Bundan sonra da emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz./Erol Karatepe

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.