1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. Hediyelik Torku sepeti!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

Hediyelik Torku sepeti!

A+A-

Torku’nun Doğrudan Satış Mağazasından alış veriş yaparken hemşerilerimizle sohbet etme durumu hâsıl oldu. Hemşerim alış veriş arabasına Torku ikram ürünlerinden ikişer üçer adet koyuyordu. 

---Selamün aleyküm diyerek selam verdim.

--- Aleyküm selam Ahmet Kardeşim, maske ile bir an tanıyamadım. Konya dışına çocukların yanına gideceğim. Aynı şehirde fakülteden arkadaşlarım var. Onlara buradan yüz akımız gururumuz olan genellikle Çumra Şeker Fabrikası yerleşkende imal edilen dolayısıyla Çumra ile örtüşen Torku ikram ürünlerinde götürüyorum.  Ancak, kalitesinde ne kadar memnun isem takdimden memnun değilim.

---Neden memnun değilsin? Diye sorduğumda;

--- Ahmet çiğim hemen ücret veya kalite mi diyeceksin. Hem kalitesinden hem de ücretinden şikayetim yok.  Ben Torku ikram ürünlerinden Hediye paketi şeklinde yapılırsa biz de her zaman her şehir dışına çıkacağımızda tereddütsüz Torku Hediye Paketi alırız. Ben şimdi buradan aldım eve varınca ayrı ayrı paketleyeceğim. Benim paketlemem ne kadar olacaksa ehli olmadığım için bir şeye benzemiyor. Aslında  Torku 25TL, 50 TL, 75 TL, 100 TL …. Olacak hediye sepeti adı altında içinde Torku ikram ürünlerinden konulursa ne güzel olur değil mi?

--- Çok haklısın hemşerim! Ben de hastanende hocalara Torku ürünleri getireceğim diye söz verdim. Aynı durumdayız.

Çumra Konya denince akla muhakkak TORKU ÜRÜNLERİ akla geliveriyor. Dolayısıyla seyahate çıkacağımız zaman gittiğimiz yere kime nasıl hediye alacağız düşünürüz. Böylesi seçim yaparken çok ağır şeyleri taşıyamayacağımızdan çok seçici davranmalıyız. Ki, ziyaret edeceğimiz kişilerin de memnun olacağı hediyeler olmalıdır.

Bize yakın olan Akdeniz’de Alanya’nın portakalı ve şimdide avakodası ise anılmaya başlandı. Anamur’un muzu, Silifke çileği, keçiboynuzu , kayakoruğu, Gaziantep’in fıstıklı baklavası, Erzurum’un öne çıkan oltu taşı ve oltu taşından üretilen ürünler.

Bursa her ne kadar İskender kebabı ve şeftalisi öne çıksa da Bursa paslanmaz bıçakları ve ipekli dokumaları hediyelik oluyor.

Afyon’nu kaymağı hediyelik olurken. Rize çayı, anzer balı, Rize bezi, Hemşin çorabı, şimşir kaşıkları hediye sepetini dolduruyor.

Nevşehir Peri bacaları ön plana çıkarken peri bacaları bibloları ve çömlek, seramik hediyelikleri sepete konuluyor.

Eskişehir Odunpazarı ve lüle taşlarından yapılmış heykel ve diğer opjeler hediye sepetinde yerini alıyor.

Zonguldak her ne kadar kömürü kömür ocakları ile anılsa da Devrek ilçesinde elliyi aşkın atölyede kızılcık ağacından imal edilen ünlü Devrek bastonları Türkiye ve dünya geneline gönderilmektedir.

Yukarda Türkiye genelinde adeta o şehrin simgesi olmuş daha ötesinde coğrafi işareti olmuş ürünleri vardır. O ili o şehri tanıtırken bol kazancına vesile olur.

Konya’mızın özellikle Çumra’mızın çoğrafi işareti de TORKU VE TORKU ÜRÜNLERİDİR.. Yurt içine veya yurt dışına gönderdiğimiz ve göndereceğimiz şehrimizi sembolize eden hazırlanmış olan ”ÇATALHÖYÜK TORKU HEDİYE SEPETİ” göndermek istiyoruz. Evet, biz şekilde gönderiyoruz ancak, Torku ürününün kalitesiyle örtüşen estetik olarak Torkuya yakışan paket içinde göndermek istiyoruz. İnanıyoruz ki, TORKU bizim isteğimizi karşılayacaktır. Bizden hemşerilerimizin isteklerini iletmesi!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.