1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Helal Olsun Diyeceklerim Var…
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Helal Olsun Diyeceklerim Var…

A+A-

Son kez yapılan referandumla ilgili birkaç hususu paylaşmak isterim.

İlk önce Tahir Akyürek Beyefendi.. Çok kez kendisini eleştirdim, ancak yiğidin hakkını da teslim etmek gerekir. Allah için bu seçimlerde teşkilatların, Milletvekillerinin çalışmıyorlar demesinler görüntülerine karşın canla başla çalışmıştır. Hem medya ayağını çok iyi kullandı, hem de Vatandaşın ayağına giderek Belediye olarak verilen hizmetlerin sonuca yansımasını son derece akılcı kullandı. Kendisini bu üstün özveriden dolayı kutluyorum, aksi halde Konya’dan bırakın 70’leri 60’lar civarı bir netice çıkabilirdi.

İkincisi ben teşkilatların yerinde olsam Ankara ile uyumlu bir şekilde konuşur, partinin önünü açmak ve yeni bir oluşuma imkan tanımak için topluca istifamı verirdim. Gerisi Ankara’nın insiyatifine kalmış, ister devam eder istemezse yeni bir oluşuma gider.

Üçüncüsü, diğer Belediye Başkanlarına kendi bölgelerinin derdiyle ilgilenmelerini tavsiye ederim. Büyükşehir Belediye Başkanlığına göz dikmeyi bıraksınlar. Özellikle Karatay Belediyesi, gündeme evet oylarının yüksekliğinden dolayı biraz fazla geliyor, Büyükşehir’i hak ettiği filan söyleniyor, bence bölgesine şöyle bir göz atsın, mesela tatlıcak.. Bizim 55.000 metre taşınmazımız var, Sakyatan’a varmadan, yani bir kampüs kadar uzaklığı bile yok. 25 yıldır bekleriz hala beklemeye de devam ediyoruz. Yok Şehir hastanesi geldi, yok dibinden çevre yolu geçecek, falan filan. Değerlenecekte biraz madden çoluğumuza çocuğumuza bir şeyler yapacağız diye. Ömür bitti, bizim taşınmaz hala değerlenecek. Meram Selçuklu neredeyse ilçelerle birleşecek, Karatay 15 KİLOMETRE DIŞARI ÇIKAMADI.

Son sözümde Milletvekillerine.. Bakın görün, bu Vatandaşı anlamayan bir şekilde cezalandırılır.. Bir kulağınız mutlaka vatandaşta olmalı, seçim veya referandumda Vatandaşı ziyaret etmek işe yaramıyor.. Vatandaş bir şekilde bileti kesiveriyor.. Her şekilde siz Tahir Akyürek Beyefendiye dua edin.. Konya gündemde yoksa Büyükşehir Belediye Başkanı sayesinde gelmiyor.

Bir sonraki seçimlerde aday gösterileceğinizi de hiç zannetmiyorum. Teşkilat bir kamuoyu araştırması yapsa, belki de Büyükşehirler içinde en düşük destek alacak konumdasınız. Bu benim görüşüm ve düşüncem.

Gelelim diğer partilere.

MHP içten içe kemirilmiş, tümör içten içe büyümüş. Yapılanlar pansuman olarak kalmış. Allah Devlet Bahçeli’nin yar ve yardımcısı olsun. Allah için şu an en beğendiğim ve takdir ettiğim tek Parti Genel Başkanı. Ancak teşkilat bazında ipin ucu fazlasıyla kaçmış. Hayır veren TEŞKİLAT MENSUPLARINA DİYORUM Kİ, İYİKİ BÖYLE BİR LİDERİNİZ VAR. Siz liderinizin değerini anlayamayacak kadar gözleriniz kör olmuş. Bugün Türkiye Cumhuriyeti yedi düvele karşı mücadele veriyorsa, Allah kendisinden razı olsun, Liderinizin Vatan sevgisi ve İman gücünden destek alıyor bu iktidar.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici Beyefendi’de referandumda dik durdu, eğilmedi, Allah doğruluktan ayırmasın, yolunu açık etsin. Etsinde bir takım bölücüleri partisine davet ediyor, yanlış yapıyor. Bunları kapından içeri alırsan sana güven ve huzur getirmezler, seni ters türs ederler. Çünkü bunların bir kısmı daldan dala konmayı sever. Bırak herkes boyunun ölçüsünü alsın, partimi kurarlar, Amerika’ya mı giderler. Bu vatandaş kendisine yapılanı unutmaz günü geldiğinde herkese haddini bildirir.

Saadet Partisinden de hiç ama hiç bahsetmeyeceğim, önceki yazılarımda yazdım, istişare kurulu elini kolunu çekmeli. Teşkilat yeniden yapılanmalı ve başına da Hocamızın biricik evladı Fatih Erbakan geçmeli. Allah ömür verirse sonuna kadar imkanlarım nispetinde destek veririm. Yoksa benim için böyle bir parti yoktur.

CHP’ye gelince.. Her zamanki gibi.. Her seçimde yıpranması gereken iktidar partisi olması gerekirken, bizde tam tersi olur. Anamuhalefet tokat yer, doymaz bi daha bi daha.

Akıllanır mı nerede?

Vatandaşı tehdit eder durur.. Seçmene saygı duymaz. Mahkeme kapılarında, gününü tüketir.

O mahkeme kapıları bir zamanlar her aşındırdığında, hakka hukuka bakmadan siyasi karar alıyor ve hee sen haklısın diyordu, o devirler geride kaldı.. Şimdi kanunlar ve yasalar karar veriyor. Siyaset arka kapıda kaldı, kalınca da CHP kafasını önüne eğip genel merkezin yolunu tutuyor.. Akla hayale gelmeyecek yeni yeni metodlar geliştiriyorlar. Olmuyor. Diyorlar ki biz bu vatandaşın kararını tanımıyor ve saygı duymuyoruz. Haçlı kafatasçıların karar aldığı mahkemeye de gideceğiz.

Kim tutar sizi, yolunuz açık olsun.

Bu seçim zarflarını kimler onaylamadıysa bunlar çok çok iyi analiz edilmeli.. Kimler bu seçime gölge düşürmek istedi, arkasında hangi güç var çok ama çok iyi araştırılıp ortaya çıkarılmalı. Hak ettikleri cezalara çarptırılmalıdırlar. Çünkü kastilik varsa bunlar Türkiye’nin itibarını ayaklar altına almaya çalışan vatan hainleridir.

Hükümet hakkında bir şey yazmayacağım, geçen haftaki yazımda açıkça ifade ettim. SONUÇ HEZİMET.. Bir an önce yeni Türkiye hakkedenlerle yoluna devam etmelidir.

Son sözüm, Mertçe açıklama yapan TÜSİAD Başkanına helal olsun. Dünyanın en güvenli seçimi bu ülkede yapılmaktadır.

İkincisi de Doğu Perincek’e helal olsun diyorum, Allah doğru yoldan şaşırtmasın. Tayyip Erdoğan olmazsa bizi yerler yerler..

Bu yazı toplam 683 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.