1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Helvacızade Grubu CEO'su Anadolu Markaları 2016 Toplantısı’nda Konuştu!
Helvacızade Grubu CEO'su Anadolu Markaları 2016 Toplantısı’nda Konuştu!

Helvacızade Grubu CEO'su Anadolu Markaları 2016 Toplantısı’nda Konuştu!

Capital ve Ekonomist dergilerinin düzenlediği Anadolu Markaları 2016 toplantısı 29 Nisan 2016 tarihinde Konya’da gerçekleşti.

A+A-
Toplantıda konuşan Helvacızade Grubu CEO’su Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil,  128 yıllık köklü bir şirket olan Helvacızade Grubu’nun hikayesini ve gelecek planlarını katılımcılar ile paylaştı.
“Anadolu Markaları Yarışması Başlıyor” kapsamında düzenlenen Anadolu Markaları Konya toplantısı 29 Nisan 2016 tarihinde Konya Dedeman Otel’de düzenlendi. Açılış kokteyli ile başlayan toplantı açılış konuşmaları ve paneller ile devam etti. Toplantı kapsamındaki panelde konuşan  Helvacızade Grubu CEO’su Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil, Helvacızade Grubu’nun başarı öyküsünü paylaştı.
“Helvacızade Grubu, 128 yıllık geçmişi ile, AR-GE ve inovasyonu odağına alarak farkı oluşturdu.”
Helvacızade Grubu’nun Ar-Ge alanında Türkiye’ye örnek olacak projelerini aktaran Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil; ülkemizin zengin kaynaklarını tüm insanlığa fayda sağlayacak katma değerli ürünlere dönüştürdüklerini belirtti.  1990’lı yıllardan itibaren üniversite-sanayi işbirliklerinde lider kurumlar arasında yer alarak pek çok Ar-Ge projesi gerçekleştirdiklerini söyleyen Büyükhelvacıgil, Zade Vital® Doğal Besin Destekleri Serisi ile ülkemizin bitki, meyve ve tohumlarından dünya standartlarında bir ürün serisi geliştirdiklerini sözlerine ekledi.  Büyükhelvacıgil konuşmasının devamında, Doğal Ürünler Araştırma Uygulama Merkezi DÜAMER ile Selçuk ve Ege Üniversitesi ile işbirliği içinde ülkemizde yetişen ve değerlendirilmeyen bitkileri ürüne dönüştürme çalışmaları gerçekleştirdiklerini vurguladı. Zade® & Zade Vital® İbn-i Sina Ar-Ge Merkezi’nin Türkiye’nin sayılı Ar-Ge Merkezleri arasında yer aldığını belirten Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil, yenilikçi ürün çalışmalarının bir yandan Ege Üniversitesi Teknokent’i  ideEGE ile birlikte de devam ettiğini söyledi.

“Global ölçekte fark yaratacak inovatif ürünler geliştirme hedefi ile ilerliyoruz.“
Anadolu Markaları 2016 toplantısında Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil, Helvacızade Grubu olarak rekabet avantajı yaratacak sektörlerde teknolojiyi takip ederek, yeni teknolojiler kullanarak inovasyonla fark yaratma hedefinde olduklarını belirtti.

“Helvacızade Grubu 50 yıllık bir strateji çizerek, sağlık alanında yatırım yapmaya devam edecek.”
Yaptığı konuşmada Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil, geleceği planlayarak biyoteknoloji alanında yatırım yaptıklarını da belirterek yeni nesil, katma değeri yüksek, biyoteknolojik ilaç çalışmaları ile ülkemiz ve toplumumuz için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.