1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Hep Birlikte…
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Hep Birlikte…

A+A-

Seçim arifesinde zaman zaman yazdık.
Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Konya’nın bağrından çıkmış, öz be öz Anadolu insanı. Anadolu’nun ve bizim gelenek, göreneklerimize ve inançlarına bağlı bir insan.
Bilgisiyle, liyakatiyle, örf ve adetlerimize bağlılığı ile ve İslam inancı ile dop dolu bir kişilik. Yani eskilerin tabiriyle “uzayan kol bizden”
O halde bizde bu kolun güçlü olması, sağlıklı olması için destek vermeliyiz ama, zaten Konyalılar dün Dedeman otelde toplanıp bir arada tek yumrum, tek yürek olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu’na destek sözü verdiler.
Siyasi görüşümüz ayrı olabilir.
Bizim için öncelikli olarak bu seçimlerde “ben” merkezli değil, biz merkezli hareket etmemiz gerekir. Eski ve yeni siyasiler, tecrübeli isimler Ahmet Davutoğlu’na destek verilmesi gerektiğini belirttiler. En azından bu seçimde Konya için, Ahmet Davutoğlu’nun gücünün yükselmesi ve Konyalının kendi öz evladına sahip çıkması yönünde desteklenmesi için sandıkta birleşmeliyiz.
Burada hemen şunu belirteyim. Ahmet Davutoğlu ya da başka birisi başka bir partiden Başbakan olabilseydi de, aynı düşüncelerle yaklaşmamız gerekir. Konyalı olarak görevimiz bu olmalıdır. Görülen odur ki, Ahmet Davutoğlu yapılacak seçimlerde yine Başbakan olarak görev yapacaktır. Böyle düşünürsek bu desteği Davutoğlu’na vermemizin yanında, Konya’mıza, kendimize vermiş olacağız. Böylece Konya bazı dönemler hariç alamadığı haklı yatırımlarını bu dönemde daha yüksek düzeyde alacaktır.
Cumhuriyet tarihine bakarsak, böylesi bir fırsat yıllar sonra ya bir daha Konya için gelir, ya da gelmez. Biz Konyalı olarak, hep birlikte Konyalıyız.
Sen, ben olmamalıdır. Biz Konya için birlik olmalıyız. Daha öncede yazdım. Isparta yıllarca Süleyman Demirel için birlik oldu. Malatya yıllarca İsmet İnönü için kilitlendi. Her bölge kendi insanı için birlikte hareket etti. Biz neden kendi özümüz olan Ahmet Davutoğlu’na sahip çıkmayalım ki?
Konya’nın aklı selim insanları, siyasette tecrübeli isimler, partili, partisiz kimseler Konya’da toplandı ve karar aldılar. Gazetemizin de manşetinde gördüğünüz gibi “ Konya Davutoğlu için tek yürek, tek yumrum oldu. Bu birliktelik sandığa ciddi biçimde yansımalıdır.
Sivil toplum kuruluşları, siyasiler, taraflı, tarafsız insanların böylesi aldığı kararı bende destekliyorum ve Konya’mız için hayırlı olmasını ve verilen sözün arkasında durmanızı istemekteyim.
Efendimiz buyurmuyor mu, ayrılıkta azap, birlikte hayır var…

İşte Bizde birlik olalım dedik..

Şunu hiç unutmayalım. Varlıklarını fitne,kaos, kargaşanın oluşturduğu iklim şartlarına borçlu bugünkü dünyanın güç odakları asla başarılı olamayacaklardır.Bakınız her yer kan gölü. Müslümanların yaşadığı her coğrafyadan kan, gözyaşı, inilti ve feryatlar yükseliyor.Bunun nedeni birlikte hareket edememektir. O iğrenç karıştırıcı, kanlı şeytan eli ülkemize musallat olmuşturBu seçimde bunlara cevabı birlikte olarak vermeliyiz..Bir kardeş kavgasının fitilini aşağılık terör örgütü eliyle çekmişlerdir. Bu fitil kendi ellerinde patlayacaktır.
Biz arkadan vurulmayı, kalleşliği, kahpeliği asla affetmeyiz.Bugün belki sömürü düzeni, emperyalist dayatma ve tahakkümle mesafe alsalar bile bu kısmidir, yereldir ve geçicidir.Türk milletinin öfkesi yıldırıma, kasırgaya, sele dönüşürse hiçbiriniz önünde kalamazsınız.
Birlikte olarak, doğruları bularak bunlara fırsat vermeyiniz.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum