1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Her Şey Daha Güzel Olacak. Çünkü…
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Her Şey Daha Güzel Olacak. Çünkü…

A+A-

“Meydana gelen her hadisenin, gelişen her olayın esas belirleyicisi, mutlak faili Allah’tır. Savaşlar,  göçler, depremler… Tüm mekanlarda tekmil zamanlarda oluşan her şey ama her şey  O (cc) mutlak galip,  O (cc) mutlak belirleyici  Rabbimizin izni ve iradesi altında olup gelişir… ” Bu düşüncede olan, bu inançla yaşayan biz Müslümanlar, üzerimize düşen vazifeleri yaptıktan sonra Allaha tevekkül eder ve bundan sonra her türlü gelişmenin lehimize olduğuna inanırız. Aleyhimize gibi görünen bazı hadiselerin ilerde (ya bu dünyada olmazsa öbür alemde)  lehimize döneceğine,  bu gün  çok güzel gibi görünen bazı şeylerin de ilerde aleyhimize olabileceğine inanırız.  Burada tek ölçü şudur; Bizler, rabbimizin vazettiği ölçüleri içinde üzerimize düşen vazifeyi yapmak. Cüzi irade sahibi olarak üzerimize tereddüp eden çalışmaları gerçekleştirmek.  

ABD Ve Siyonistleri Zulümleri Bitirecek
Allhah, imtihan için yarattığı bu dünyada, değişik ırklara, farklı din mensuplarına zaman zaman güç ve iktidar verir. Tabi bunları verirken de “Sünnetullah” kanunlarını işletir.  Rahman sıfatı gereği rabbimiz bu imtihanlar dünyasında çalışan herkese, her millete  (dini, imanı, ırkı coğrafyası ne olursa olsun) ayırt etmeksizin çalıştığının karşılığını verir. Çalışkan, adaletli, sünnetullaha uygun çalışan  milletler, değişik zamanlarda,  değişik coğrafyalarda güç ve kudret sahibi olurlar.  Roma,  Pers, Abbasi, Osmanlı… Tarihte,  ABD, günümüzde dünyaya hükmeden, dünyaya sözünü dinleten devletler/imparatorluklardır. 
Devletleri ayak tutan, İmparatorlukları hükümlerinde daim kılan en büyük ölçü adalettir. Dini, kavmi ne olursa olsun adaletini yitiren her devlet, zulmü irtikap etmeye başlayan her imparatorluk fazla yaşamaz yıkılır. Tarih bu hükmün belgeleri ile doludur. 
ABD ve onu destekleyen tüm milletler, tüm devletler,  tekmil güç kaynakları son yıllarda çok büyük zulümlere, pek azim haksızlıklara imza atmaya başladılar.  ABD’nin başat rol oynadığı günümüzde, başta Filistin olmak üzere Irak’ta, Afganistan’da, Suriye’de, Libya’da, Arakan da, Afrika’nın değişik ülkelerinde meydana gelen zulümler ayyuka çıktı. Sema mazlumların ahü enleri ile  dolup taşıyor.” Mazlumun duası ile Allah arasında perde yoktur” hükmü gereği bu zulümlerin sahibi devlet, güç sahibi millet kısa zamanda mahvü perişan olacaktır.  Kıyımlar, bebek ölümleri, çocukların kadınların, yaşlıların gözyaşları güç sahiplerinin sonlarının geldiğinin en açık belgesidir. 

BİZ DE ÇOK İYİ DEĞİLİZ AMA 
Tarihin şaşmaz terazisinde tartıldığında milletimizin durumu da çok parlak değil doğrusu. Ahlaki açıdan bir çok zaafımız  var( israf,  sözünde durmama,, zina, içki, dedikodu, kumar…) lakin diğer devletlere, başka milletlere baktığımızda dünyanın en iyisi yine biziz. Bunu tüm dünya görüyor ve biliyor. Mesela milli gelirine göre Afrika’ya ve diğer muhtaç ülkelere en büyük yardımı biz yapıyoruz. Yine nüfusuna, milli gelirine göre en çok mülteciyi barındıran bizim ülkemiz bizim devletimiz.  Gücümüze ve paramıza göre zulme, haksızlığa karşı milletimiz adına açıkça meydana okuyan bizim devletimiz, bizim başkanımızdır. “Dünya beşten büyüktür” diyerek dünya sisteminin zulm üzere olduğunu,  “One Minute” diyerek dünyaya zulmeden Siyonizm’in alçaklığını, dünyaya haykıran bizim reisimizdir. Bu nedenlerden dolayı birçok eksiğimize, zaafımıza rağmen dünyanın en iyisi biz olduğumuz için, yarınlar bizim için daha güzel, rabbimizin yardımı ile gelecek  daha bereketli olacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.