1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

A+A-
İlk defa Adalet ve Kalkınma Partisi’nin gündemi muhalefete bıraktığını görüyorum..

Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir Genel Başkan hükümete geri adım attırabiliyorsa, bu memleketim için hiç hayırlı değildir.

Tecavüzcülere af yasası alelacele Meclis Adalet Komisyonuna getirildi, çok büyük gürültü, patırtı Sayın Başbakan’ın bölünmüş ailelerin birleştirilmesi yasası olarak çok yararlı bir yasa olduğunu ve bu yasanın mutlaka çıkarılacağını mutlak savunucusu olduğunu gördükten sonra gelen baskılarla yasa bir anda geri çekildi..
Toplumun çok büyük bir kısmı ne olduğunu anlayamadan Kemal Kılıçdaroğlu gibi  bir Genel Başkan’ın  zafer kazanmış meclis konuşması nidalarıyla üzüntüm bir kez daha arttı.
Yasa gerçekten toplum yararına ve bölünmüş ailelerin birleştirilmesini sağlayacaksa gelen taleplere neden cevap verilemedi?
Daha öncede yazdım, Sayın Başbakan bir adım atarken önce o konu hakkında gerçekten bilgi sahibi parti yöneticilerinden görüş alıp öyle adım atmalı demiştim ama Sayın Binali Yıldırım gene bildiğini okudu.

Bu Adalet ve Kalkınma Partisi için hiç hoş olmuyor, gündem bir anda CHP gibi yönetim tarzı  50’li yıllarda kalmış bölücülerle aynı safta yer alan bir partiye puan kazandırıyor.

Bir kez daha açık beyan söylüyorum.. Binali Yıldırım ve kabinesi ülkeyi yönetemiyor.. Bir kamuoyu araştırması yapılsa Cumhurbaşkanı ile Adalet ve Kalkınma Partisi arasında seçmen güveni ve oy oranı gittikçe Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine açılıyor..

Cumhurbaşkanımız yapılacak bir başkanlık oylamasında en az yüzde 60’ları görürken Adalet ve Kalkınma Partisi ise yüzde 40’lara doğru geri çekilmiş durumda.
Bunu gören Türkiye düşmanları bir yandan ekonomik olarak, bir yandan siyasi gerekçelerle Türkiye üzerinde baskıları olabildiğince artırmayı seçip, halk nezdinde FETÖ ve Bölücü örgütlerle gerçekleştiremedikleri hükümete güveni son adımlarıyla yerle bir etmeyi amaçlıyorlar.

Hiçbir şey eskisi gibi olmamalı.. Demokrasinin beşiği olduklarını ilan eden Avrupalı hainler, Fransa’daki olağan dışı demokrasiye gözlerini kapatmışlardır, Macaristan’da ki Müslümanlara yönelik kısıtlamalara gözlerini kapatmışlardır, Almanya’da Cumhurbaşkanının telekonferansla yapacağı konuşmayı  faşist bir rejim tutumuyla engellemişlerdir.. Avrupa’nın her yani  emperyalist bölücü ve yıkıcı eylemlerin merkezi olmuştur. Avrupa Birliği ilişkileri dondurma kararı, Kıçıkırık Tarihten Osmanlı acısı olan Avusturya gibi soytarı bir ülkenin Türkiye’ye silah ambargosu uygulayacağı kararı bundan sonrada Türkiye’ye ardı ardına kararlar alınacağını göstermektedir.

Ne Yapılmalı? Artık sözde değil özde eylem zamanı..
Biz bize yeteriz desturu ile öncelikle Sayın Başbakan mutlaka yazılan ve çizilenlere değer vermeli, lafla değil icraatla Türkiye Cumhuriyeti lehine eylemleri bir bir harekete geçirmelidir..

-Türk olduğunu iddia eden Ermeni soysuzu kaçak neydi belirsizlerin bir an önce Türk vatandaşlıkları düşürülmelidir.
-İdam kararı bir an önce Meclise getirilmelidir..
-Mecliste bölücü terör örgütü ve onun hamisi HDP sıralarında Türkiye Cumhuriyeti’ni küçük düşürmeyi hedef edinen bölücü ülke konsolosları derhal sınır dışı edilmelidir.
-Türkiye Cumhuriyeti olarak 25 milyar dolar harcadığımızı beyan ettiğimiz Suriyeli ve diğer ülke vatandaşlarına bir an önce Avrupa kapıları açılmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti olarak Avrupa Birliği ile ilişkileri tek taraflı bitirme kararı aldığımız tüm dünyaya ilan edilmelidir.
Rusya ile daha içten ve sıcak ilişkiler kurarak, öncelikle Suriye sorunu tamamen bitirilmelidir.
70 Yıldır üretmeden tüketmeyi teşvik eden, her parçayı dışarıdan alan bir ülke olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın savunma sanayiinde attığı adımları her alana yaymalıyız. Avrupa Birliğinden ithalata sınırlama getirilmeli gümrük vergileri en üst oranlara çıkarılmalıdır.

Yerli sanayi ne kadar pahalı olursa olsun teşvik edilmeli, zorunlu olmadıkça bir müddet dışarıdan hiçbir ürün ithal edilmemelidir.
Halkımız her konuda bilinçlendirilmeli.. İthal tüketimden mutlak oranda kaçınılmalıdır.
Eğer Hükümet korkak davranır, aman Avrupalı dost ve Müttefiklerimizi gücendirmeyelim derse, vah ki ne vah..

O zaman FETÖ, Bölücü HDP ile CHP YURT DIŞINA KAÇAN HAİNLER 15 Temmuz’un kazananı olur..
Bu yazı toplam 335 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.