1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hilmi Kulluk’tan açıklama
Hilmi Kulluk’tan açıklama

Hilmi Kulluk’tan açıklama

Medya’da  Konyaspor’un mali durumu ile çıkan haberler üzerine, Atiker Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk kulübün internet sitesinden bir açıklama yaptı.

A+A-

Medya’da  Konyaspor’un mali durumu ile çıkan haberler üzerine, Atiker Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk kulübün internet sitesinden bir açıklama yaptı. Açıklama aynen şöyle :
Bilindiği üzere 8 Haziran 2018 tarihinde kulübümüz Olağanüstü Genel Kurula gitmiş ve delegelerimizin teveccühü ile Başkanlığımdaki Yönetim Kurulumuz görevi devir almıştır.
Yapılan son genel kurulda delegelerimizin talebi ve sonrasında şehrimizin mülki, idari amirlerinin tavsiyesiyle şeffaf bir bilgilendirme politikası izleme kararı aldık. Bu çerçevede hazırladığımız raporun amacı Konyaspor’umuza büyük hizmetleri olan iyi niyetle kulübümüze katkı sağlamak için mesailerini harcayan yönetim kurullarının icraatlarını eleştirmek, yargılamak, suçlamak, kasıt aramak değil, sadece nasıl bir kulübü devir aldığımıza ilişkin durum tespiti yapabilmekti.
Nitekim alanında uzman isimlerin kılı kırk yararak hazırladıkları 2017-2018 “Hesap İncelemeleri Denetim Raporu” önümüzü görme ve mali disiplinle ilgili alınacak kararlar açısından son derece faydalı oldu. Kamuoyunda genel anlamda kullanılan ama içi doldurulmayan ‘tüyü bitmemiş yetimin burada hakkı var’ sözünün içini doldurabilmek adına bu mantaliteyle Atiker Konyaspor’umuzu yönetmeye gayret ediyoruz.  Kulübümüzün kasasından çıkan her kuruşun hesabını en ince ayrıntılarına kadar yapıyoruz. Bu bağlamda göreve gelir gelmez yaptığımız açıklamalarda camiamızdan ve taraftarımızdan gizli saklı bir şey yapmayacağımızı ve mümkün olan her platformda da paylaşılabilecek her türlü bilgi, belge, doküman ile icraatları belirli aralıklarla yayınlayacağımızı ifade etmiştik. Sezon başından bu yana şeffaflık politikamız gereğince kamuoyu ile paylaştığımız bir takım icraatların yanında, hesap inceleme denetim raporları hazırlayarak şehrimizin yönetiminde söz ve yetki sahibi olan idari ve mülki amirlere gönderdik. 
Atiker Konyaspor’umuzun sağlam temellere oturması ve kendine büyük hedefler belirlemesi için kulübümüzün dernek/vakıf ciddiyeti ve anlayışıyla yönetilmesi gerekmektedir. Nitekim yönetim kurulumuzda her hafta yapmış olduğumuz toplantılarda kulübümüz için yapılacak her şey oy birliği ile karar altına alınmaktadır. Kulüpte olan bitenler yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarımızın bilgisi dahilinde gerçekleşmektedir. Öte yandan Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımız deplasman organizasyonlarını kendi ceplerinden karşılamaktadır. Bu hassasiyetle başladığımız görevimize bundan sonra da aynı ciddiyet, şeffaflık ve anlayışla devam edeceğiz. İleriki dönemlerde denetleme kurulumuzun asli görevleri arasında yer alan incelemelerini ve icraatlarımızla ilgili raporları resmi internet mecralarımızdan yayınlayacağız.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur… (SPOR SERVİSİ)
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.