1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Hizmet adı TAŞKENT
Hizmet adı TAŞKENT

Hizmet adı TAŞKENT

Taşkent Belediye Başkanı Osman Arı, çalışmalarına hizmet gözüyle değil aşk gözüyle baktıklarını aktardı. Arı, Selçuk Üniversitesi Kampus Alanı, Kıble Kayası Kamp Merkezi ve Küçük Ölçekli Sanayi Sitesi hakkında bilgi vererek, “çalışmalar ilçemize değer kat

A+A-

Taşkent Belediye Başkanı Osman Arı, ilçede yapılan çalışmaları anlattı. Taşkent’in her geçen gün yeni hizmetlerle buluştuğunu aktaran Başkan Arı, “Taşkent her geçen gün yepyeni hizmetlerle buluşuyor. Yapılan her yeni hizmet yapılması gereken plan ve projelerimizi güncelleştirilerek ‘Taşkent İçin Değer‘ diyerek yola devam ediyoruz.”dedi.

KAMPUS 2017’DE BİTİYOR
İlçede sosyal hizmetler anlamında önemli mesafeler kat ettiklerini dile getiren Belediye Başkanı Arı, eğitim alanındaki çalışmaların kendileri için önceliği olduğuna vurgu yaptı. Belediye olarak eğitim alanında özlenen Selçuk Üniversitesi Kampus alanı yapım çalışmalarına başladıklarını ifade eden Başkan Osman Arı, “Selçuk Üniversitesi Kampus Alanı yapım çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. Mayıs 2016 tarihiyle temelini attığımız kampus alanımız 6130 metrekarelik bina alanına sahip olup 5 katlı olarak hizmet verecektir. Mayıs 2017 itibariyle de bitirmeyi öngörmekteyiz. 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Dönemi’ne okulumuzu açmayı hedeflemekteyiz. Böylelikle ilçemize eğitim-öğretim için gelen gençlerimize hak ettiği bir eğitim binası sunacağız.”diye konuştu.

KAMP MERKEZİ 2017 KASIMDA BİTECEK
‘Önceliğimiz insan; gayemiz insana değer yatırımlar’ sloganıyla belediyecilik faaliyetlerini aralıksız sürdürdüklerini kaydeden Taşkent Belediye Başkanı Osman Arı, ‘Bölgemizin gelişimini hızlandıran ve destekleyen yatırımlarımıza her geçen gün bir yenisi ekliyoruz.’dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın önclüğünde; başlattıkları Kıble Kayası Kamp Merkezi’ndeki yapım çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Arı, “Kıble Kayası Kamp Merkezi’mizin yapım çalışmaları başlamış olup; merkezimiz 26 adet bungalov ev ve sosyal tesisleri ile hizmet verecektir.
Merkezimiz Temmuz 2016 tarihinde başlamış olmakla birlikte Kasım 2017 tarihinde bitirilmesini hedefliyoruz.”ifadelerini kullandı.

SANAYİ SİTESİ YAPILIYOR
Taşkent’e değer katacak önemli yatırımlardan biri olan Sanayi Sitesi çalışmalarının hız kesmeden devam ettirildiğini de sözlerine ekleyen Başkan Osman Arı, çalışmaları şöyle anlattı; “ Küçük Ölçekli Sanayi Sitesi çalışmalarımız hızla devam ediyor. “Taşkent için çalışıyoruz, Taşkent için yapıyoruz” dusturuyla yola çıktığımız ilk günden bu yana geceli-gündüzlü çalışıyoruz. Sanayi Bölgemizde yapımı devam eden ve projemizde görüldüğü gibi Küçük Ölçekli Sanayi Sitesi’nin inşaatı devam ediyor. Bitimi itibariyle ilçemize ve bölgemize yeni bir atılım ayağı getireceğini düşünmekte olduğumuz Küçük Ölçekli Sanayi Sitemizin; p 7 adet sanayi dükkanı ile birlikte Kasım 2016 tarihinde bitirilmesi hedefliyoruz. İlk günkü aşkla; Taşkent’e yaptığımız hizmete görev değil; Aşk diyoruz.”/Ümit Özel-Özel Haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.