1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. HOŞ GELDİN ON BİR AYIN SULTANI
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

HOŞ GELDİN ON BİR AYIN SULTANI

A+A-

Peygamber Efendimiz, üç aylara eriştiğinde diğer günlere nazaran ibadetlerini daha da artırıyor ve sık sık şu duayı okuyordu: “Allahümme bârik lena fî recebe ve şa’bân ve belliğna ramazan (Allah’ım Recep ve Şaban ayını bize bereketli kıl ve bizi Ramazan ayına ulaştır).”

Rabbime binlerce kez şükürler olsun, Nasip olursa yarın gece ilk teravih namazını kılıp, sahurumuzu yapacağız.

Rabbim İslam alemine bolluk bereket huzur nasip etsin, Müslümanların birbirleriyle kenetlendiği, kardeşliğin en üst seviyeye çıktığı, hoşgörünün saygı ve sevginin hakim olduğu, nice yıllara vesile olsun.

Hainlerin, alçakların, İslam düşmanı Haçlı kafatasçılarının Allah’ın gazabına uğrayacağı  günlerin başlangıcı olsun inşallah.

Bolluğun, bereketin, maneviyatın en üst seviyelere çıktığı bu muhteşem günlerde Rabbim yaptığımız tüm ibadetleri kabul etsin, günahlarımızı bağışlasın, bu ay hürmetine Kelime-i Şahadetle son nefesimizi vermeyi bizlere nasip etsin inşallah.

Bu güzel günlerde yine bir takım vesveseciler ortaya çıkacak, çıkmaya başladı bile.. Zındığın biri İslamın 5 şartı filan yoktur, uydurmadır diyor. Kalbi Allah adını zikredenler zaten bunları dikkate almayacak, kulakları duymayacak. Duyan bir kısım vatandaşımıza da verebileceğimiz en güzel öğüt, bu münafıkların sözlerine itibar etmeyin. Bunlar şeytanın yol arkadaşlarıdır.  Oruç üzerine de bir takım zındıklar açıklama yapacaklardır, aman siz siz olun bunlara da kulağınızı tıkayın.

Diyanetin açıkladığı her vakte göre kendilerini hazırlasınlar..

Her ne kadar eksikleri olsa da, geçmişte görevlerini tam icra etmediklerinden yaşadığımız sıkıntılarda veballeri olsa da, Teknolojinin alıp başını gittiği bu asırda kendini yetiştirmiş din adamlarına inanmak bizim asli vazifemizdir. Sonrası onların vebalinedir.

Diyanetten başka güvenecek bir kurum yok.

Her Ramazan’da gıda teröristleri çıkar. Zamlar sağanak gibi yağıyor. Pide oldu, 1.5. Simit oldu 1.25. Market fiyatlarına yetişebilene aşk olsun.

Ramazan ayı ihtiyaçların en üst seviyeye çıktığı, sofralarımızda bolluk ve bereketin eksik olmadığı bu günlerde, piyasa belirleyicilerine diyeceğim tek şey insafa gelin.. Sizleri vicdanlarınızla baş başa bırakıyoruz. Rant elde edeceğiz, aç gözlülüğünüzü doyuracağız diye ahiretinizi berbat etmeyin.

Devlet denetlenemiyor olabilir, vicdanınız belirleyiciyse Bu mübarek ayda karlarınızı olabildiğince aşağıya çekin,  stok değil  bol ürün piyasaya sürün.

Özellikle gıda da fiyat terörü estirmeyin, devletin gerçeği yansıtmayan enflasyon rakamları gerçekte vatandaşın alım gücünü zaten olabildiğince aşağıya çekti.

 Vicdana gelin, Rabbim bereketinizi artıracaktır. Buna inanın.

Bildiğini okuyacaklara da bu Vatandaş hakkını helal etmeyecektir.

Benim bu hükümetten bir beklentim yok, dikkat edin hiç verme taraftarı değil.. Hep alacağına dönük yeni yeni adımlar atıyor, söz de Vatandaşın derdine derman oluyor. Be Mübarekler Vatandaşın derdine derman olacaksan bu ay bir fırsat.. Açın Hazine’nin ağzını çalışan, emekli, fakir fukara her kim varsa yüzünü güldürün.

Varlıklı, hali vakti yerinde olan her Vatandaşımıza da cömert olmayı öğütlerim.

Ramazan, fakir fukaranın gözetildiği, yoksulların yardımına koşulduğu, yalnız ve kimsesiz insanların elinden tutulduğu bir mevsimdir. Oruçlu müminler bu ayda yardım etme, infakta bulunma, hayır hasenat yapma, insanlar hangi şeye ve neye ihtiyaç duyuyorlarsa o konuda destekte bulunmada bir yarış içine girerler.

Rabbim cömert davrananlarında bereketlerini misliyle artırsın İnşallah.

İbn Hüzeyme'nin naklettiğine göre Selman (r.a) şöyle anlatmıştır; Resulullah (s.a.s) bir Şaban ayının son gününde bize şöyle hitap etti:
"Ey insanlar! Yüce ve mübarek bir ayın gölgesi üzerinize bastı. O ayda bir gece vardır ki bin aydan daha hayırlıdır. Allah o ayda oruç tutmayı farz kıldı. Geceleyin ibadet yapmayı (teravih) kılmayı nafile kıldı. O ayda bir hayır işleyen kimse diğer aylarda bir farz işlemiş gibi olur. O ayda bir farz işleyen ise diğer aylarda yetmiş farz işleyen gibidir. O, sabır ayıdır, sabrın karşılığı ise Cennettir. O, yardımlaşma ayıdır. O ayda müminin rızkı bollaştırılır. O ayda kim bir oruçluyu iftar ettirirse bu, günahlarının bağışlanmasına ve Cehennemden kurtulmasına sebep olur. Aynı zamanda oruçlunun sevabı kadar sevap verilir. Oruçlunun sevabından da bir şey noksanlaşmaz." Ashab; "Ya Resulullah! Hepimiz oruçluyu iftar ettirecek bir şey bulamıyoruz" deyince Resulullah (s.a.s):
Allah bu sevabı oruçluyu kuru bir hurma ile veya bir yudum su ile ya da bir yudum süt karışığı ile iftar ettirene de verir. O öyle bir aydır ki; evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu da Cehennem ateşinden kurtuluştur. O ayda köle ve hizmetçilerinin yükünü hafifleten kimseyi Allah bağışlar ve Cehennem ateşinden kurtarır" (et-Tergîb, II, 94-95).

Hayırlı Ramazanlar.

Bu yazı toplam 744 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.