1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. HRİSTİYAN TERÖRÜ HİÇ BİTMEYECEK, UYANALIM…
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

HRİSTİYAN TERÖRÜ HİÇ BİTMEYECEK, UYANALIM…

A+A-

Dünyada terör bitmedi, bitmiyor, bitmeyecek. Nitekim geçtiğimiz hafta Yeni Zelanda’da yaşanan cami saldırısıyla bu iyiden iyiye tescillenmiş oldu. Dünyanın en mazlum milleti olan İslam ümmetine dünyanın acımasız ve vahşilikte sınır tanımayan, Hristiyan, Yahudi, Budizm din mensuplarının Hristiyan kanadınca yapılan katliam ile bir gerçek iyice tescillenmiştir.
Bu saldırlar ve vahşet görüntüleri maalesef kıyamete dek sürecek ve asla bitmeyecek. İslam ümmetinin bu gerçekten hareketle uyanması ve uğradığı zulümler karşısında diğer kardeşleriyle elbirliği ederek zulme dur demesinin zamanı gelmiş ve hatta çoktan geçmiştir. Her yaşanan acı tecrübe sonrasında klişeleşmiş kınama ve bildiriler artık yetersiz kalmakta bir nevi bunu yapanlara neredeyse cesaret aşılamaktadırlar.
Her defasında yapılan sert açıklama ve sözde önlemler havada kalmakta bunun menşeinin bu katliamlara göz yumanlar olduğu ayan beyan ortaya çıkmaktadır. 
Yeni Zelanda’da Brenton Terrant isimli mesihi terrorist tarafından ağır makineli silahlarla saldırı sonucunda 49 mazlum müslüman hayatını kaybetti. Cuma namazı sonrası yapılan saldırı izleyen herkesi dehşete düşürdü. Saldırıda en dikkat çeken olaylardan biri ise, hücum yeleği giyen saldırganın üzerindekilerde Nazi-Faşizm amblemleri dikkat çekiciydi. Burada ortaya çıkan duruma gore yıllar once sona erdi zannedilen Nazi saldırganlığının halen tüm hızıyla sürdüğü ve ekol olarak yoluna devam ettiğinin bellidir.
İslam ümmeti, uzun yıllardır çok yönlü saldırıların kuşatması arasında bocalamaktadır. Bu saldırılar ne ilk ne de son olacak. Işte bu vahim olaya karşı İslam ümmeti olarak dik durmasını bilmeli, gerekirse hak yolunda gözünü kırpmadan şehadete koşacak insanların sayı olarak artırılması gerekmektedir. Ortaya koyduğumuz pasif ve ürkek görüntünün yanısıra devlet yöneticilerinin kınamadan öte bir anlam taşımayan tüm girişimleri bir fayda sağlamadı sağlamayacak. İyi niyetli temiz din kardeşlerimizin cuma namazı sonrasında yaptıkları protesto gösterileri de hiç bir çözüm getirmiyor. 
Şu gerçeği ortaya koymalı ve bunu tamamen bilinç altına yerleştirmeliyiz. Dünyada İslami terör olarak lanse edilen tüm hareketlerin temelinde batı dünyası dediğimiz emperyalist güçlerin parmağı var. Bunu müslüman görünümlü hristiyanlar kanalıyla gerçekleştirebildikleri gibi İslam dünyasının içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan yararlanmak suretiyle içimizden, aldatılmaya meyilli gençler arasından seçtikleri kişileri maddi olanaklar sağlamak suretiyle ümmete karşın acımasız saldırıların öznesi haline getirmektedirler.
Aramıza soktukları nifak sonucunda zaten kopuk olan İslam dünyasını yine kendi içlerinden seçtikleri zavallılarla vuran ve onlara zulmün en acımasızını reva gören zalimlerin yaptıkları karşısında halen uykuda ki İslam dünyası geçen her gün farklı yöntemlerle oynanan oyunun idrakine tam anlamıyla varamamakta ve birçoğu da kendi devlet idaresinin kontrolü elinde bulunduran maşaları tarafından bir şekilde sindirilmektedir. 
Bekasını dış güçlere odaklayan satılık yöneticilerin bu gafleti sonucu büyük oranda katliama uğratılan müslümanlar zaman zaman uğradıkları saldırılar sonucunda dünyadan koparılmaktadırlar. 
Bu satırlardan yine haykırıyorum. İslam dünyası yalnızdır. Müminlerin sarılacağı ana dayanak kutsal kitabımız Kuranı Kerim ve Allah resulü (sav)’in sünnetidir. Bunun dışında yapılan tüm girişimler tribünlere oynanan oyundur. Kandırmacadır. 
Bugün İslam dünyasını merkezi niteliğinde ki kutsal şehirlerimiz Mekke ve Medine’nin de içinde ter aldığı Suudi Arabistan idarecileri dinini gayrimüslimlarin insafına terk edecek kadar aşağılaşmış, insan görünümlü vampirdirler. Onlar, kendi koltuk bekalarını gebe kaldıkları dış etkenlere borçlu oldukları için sahibinin ipini elinde tuttuğu alçak ve hain güruhlardır.
Her şeyden dıştan görüldüğü gibi basit ve kolayca değildir. Bu hak ve batılın savaşı dünya kurulduğundan günümüze değin süregelen bir realitedir. 
Bundan kurtuluş için, çocuklarımızın geleceği için, İslam dininin hak ve adaleti kucaklayan yapısıyla tüm dünyayı hakka ve adalete sevketmesi için davanın istediği kansa kanımızı, cansa canımızı verecek iman erleri olmak zorundayız. Uzun emel sahibi olmakla davanızı kontrol edemezsiniz. Yaşanan her zulmün, ana babacığından koparılan tüm mazlum çocukların, evi, barkı yakılıp yıkılan ümmetin tüm fertlerinin üzerimizde hakları vardır. Cennet istemekle elde edilmez. Cennet, mücadeleyle, kanla, canla, imanla, ihlasla, ihsanla kazanılabilir. 
Beş vakit namaz kılmakla da cenneti elde edeceğini zanneden zavallı müslümanlar size de sesleniyorum. Namazlarınız size cenneti getirmez. Namazlarınız, size her türlü nimeti bahşeden yüce rabbimize karşı bir şükür ifadesidir. Hayatınızda hakkı hakim kılma uğruna mücadele yoksa siz de ateşin konukları olacaksınız. Hiç kendimizi avutmayalım. Sadece namaz ve oruçla uhrevi saadeti yakalayıvermekle iş biteydi, geçmişte canla, başla dava mücadelesinde koşturan neferlerin gerçek farkı ortaya çıkmazdı. 
Gelin sadece müslüman değil, iman etmiş, ihlas sahibi, ihsan sahibi müminler olarak elele verip zulme uğrayan islam coğrafyasında ki tüm kardeşlerimizin feryadına kulak verelim. Yaralarına merhem olalım.

Bu yazı toplam 1116 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.