1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hüsnü Bozkurt’un şoförü Konya’da vatandaşa saldırdı
Hüsnü Bozkurt’un şoförü Konya’da vatandaşa saldırdı

Hüsnü Bozkurt’un şoförü Konya’da vatandaşa saldırdı

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, 16 Nisan’da ‘Evet’ oyu verecekleri denize dökmekle tehdit edip, Yunanlılara benzetmiş ve büyük tepki almıştı. Kent merkezinde Bozkurt ile karşılaşan bir grup vatandaş bu sözleri nedeniyle özür beklediklerini söyledi.

A+A-

Katıldığı bir televizyon programında, 16 Nisan’daki halkoylamasında ‘Evet’ oyu verecekleri denize dökmekle tehdit edip, Yunanlılara benzeten CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt büyük tepki gördü. 

Konya kent merkezinde görülen Bozkurt’un yanına giden Ali Çelebi isimli bir esnaf, sözleri nedeniyle özür beklediklerini söyledi.  Bu sırada araya Bozkurt’un şoförü olduğu belirtilen kişi girdi. 

-BOZKURT’UN ŞOFÖRÜ VATANDAŞA SALDIRDI

Gözlüğünü çıkartıp saldırma amaçlı Çelebi’nin üzerine yürüyen yakasına yapışan kişi, vatandaşı darbetti.

Burnu ve vücudunun farklı yerlerinden yara alan Çelebi, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine giderek darp edildiğine dair sağlık raporu aldı. 

Ardından polis merkezine giden Çelebi, Hüsnü Bozkurt’un şoförü olduğu belirtilen kişiden şikayetçi oldu. 

-“HÜSNÜ BOZKURT ŞOFÖRÜNÜ ÜZERİME SALDI” 

Konuşmak için Bozkurt’un yanına gittiğini, amacının kimseye zarar vermek olmadığını belirten esnaf Ali Çelebi, “Sözleri nedeniyle milletten özür dilemesi gerektiğini belirttim. O sırada şoförünü üzerime saldı. Kendisi de engellemedi. O da beni darbetti” dedi.

 

MİLLETVEKİLİ BOZKURT: ÖNEMLİ BİR ŞEY DEĞİL

Hüsnü Bozkurt, terzi Ali Çelebi ile yaşanan olayı anlattı. Bozkurt, şunları söyledi: 

"Sabah evden çıktım berbere gidiyordum. Yolda önümüzü kesti, özür dileyeceksin diye. Ben de anlattım. Benim söylediğimde kötü bir şey yok. Bizim söylediğimiz, milletimiz bu anayasadaki tuzakları bilse, yüzde 1 bile 'evet' demez. Ama yanılıp, şaşırıp 'evet' çıkarsa, biz yine Samsun'a çıkar bütün emparyalistleri denize dökeriz dedim. Bunları söyledim, berbere gittim. Berberden çıktıktan sonra şoförüm arabayı almaya gelmişti. Şoförümle yan yana yürürken, bu arkadaşımız yine geldi, "Özürünü arkadaşlar duymamış vekil, yine özür dile" dedi. Ben de sakince 'Kardeşim git işine derken', bizim şoför arkadaşımızla, itişme oldu. Çok önemli bir şey değil. Karşı tarafından rapor aldığını falan hiç bilmiyorum. Biz her hangi bir şikayette falan da bulunmadık. Vatandaşımız öyle bir düşünceye kapılmış, biz de milletvekili olarak, gerekeni, doğru bildiğimizi, ne söylediğimizi izah etmeye çalıştık."

Bozkurt, bu olaydan bir gün sonra evinin önünde ve Beyşehir ilçesindeki ziyaret sırasında kendisini gösterilen tepkiyi değerlendirdi. Bozkurt, "Bugün de aynı şey Güneysınır İlçesi'nde oldu. Bu tamamen iktidar medyası tarafından çarpıtılarak, benim söylemediğim ve asla aklımın uçundan geçmeyen, 'evet diyenleri denize dökücekmiş' sözüyle böyle bir şeyle vatandaş maalesef yalan üzerine algı operasyonuyla yönlendirildi. Beyşehir'de de 8-10 genç toplamışlar, onlar bağırıp çağırdı. Bunlar olacaktır. Biz ne söylediğimizi biliyoruz. Yurttaşımıza dönük en ufak kötü sözümüz söz konusu değildir. Yolumuzu devam ediyoruz. Evimin önünde olan olayda aynıydı' 'dedi.

1491812047.jpg1491812054.jpg1491812062.jpg1491812070.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.