1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Huzur İçin Evet
Huzur İçin Evet

Huzur İçin Evet

Olağanüstü dönemlerin olağanüstü yönetimlerle bertaraf edileceğini belirten Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı sonucunda alınan kararların milletin huzuru

A+A-

Türkiye’nin tarihinin en acı ve acımasız bir hainlikle yüzleştiği mel’un kalkışmayı, milletin sağduyusu, direnci ve kararlığı ve krizin çok iyi yönetilmesiyle bertaraf ettiğini söyleyen Çevik, günlerce meydanlarda demokrasi tutan halkımızın olağanüstü hal kararına da büyük destek verdiğinin altını çizdi. Çevik, “ Devletin içine sızmış hainlerin uluslararası şer odaklarının desteği ile kalkıştıkları darbe girişimin siyasal, ekonomik, sosyal olarak tamamen ortadan kaldırılması gerekmektedir. Türkiye olağanüstü bir dönem yaşamaktadır. Bu dönemlerde alınacak kararların hızlı ve dinamik olması gerekmektedir. Halkın iradesine, hukuka, vatandaşımızın hak ve özgürlüklerine yönelik bu tehdidi ortadan kaldırmak için gereken adımların en etkin ve hızlı şekilde atabilmesi için olağanüstü dönemlerin olağanüstü yönetilmesi gereklidir. Anayasal bir düzenleme olan olağanüstü hal uygulamasının Türkiye’nin tekrar normalleşmesi için gerekli olduğuna inanıyoruz. Bu süreçte herkesin duyarlı olmasıve sorumlulukla hareket etmesi gerekmektedir.” dedi.

Türkiye’nin ekonomik temellerinin darbe girişimine karşı dirençli olduğunu gösterdiğinin altını çizen KTB Başkanı Hüseyin Çevik, Uluslararası kredi ve derecelendirme kuruluşu Standard&Poors'un Türkiye’nin kredi notunu düşürmesinin temelleri olmayan bir karar olduğunu söyleyerek, halkımızın iradesine karşı gösterdiği vakarlı duruşu, ekonomik gelişmeye daha çok katkı yaparak uluslararası güç odaklarına da göstereceğine inandığını belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.