1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Huzuru bozan Suriyelilere kınama
Huzuru bozan Suriyelilere kınama

Huzuru bozan Suriyelilere kınama

Kamu-Sen Konya İl temsilcisi Hüsamettin şenel ve konfederasyona bağlı sendikaları Konya Şube başkanları ortaklaşa yaptıkları basın toplantısıyla” Beyşehir deki Suriyeli vatandaşların sergilediği hain saldırıyı birlikte tepki gösterdiler”

A+A-

Kamu-Sen İl binasında basın önüne çıkan Kamu-Sen İl temsilcisi Hüsamettin Şenel “
Sınırlarımız delik deşik, Kevgire dönmüş kimin girdiği kimin çıktığı belli değildir. Gerçekten masum vatandaş mı yoksa terörist mi girdiği belli değildir. Türkiye Kamu-Sen olarak diyoruz ki sınırlarımız bir an önce kontrol altına alınmalıdır. Hükümetin terörle mücadeledeki yetersizliği, istihbarat birimlerinde yaşanan zafiyet maalesef vatandaşlarımıza terör olarak geri dönmektedir.

Devletimizin yanlış uygulaması sonucu Suriyeliler başıboş bir mayın gibi aramızda dolaşmaktadırlar. Yanlış uygulamalar neticesinde ülkenin her yerine dağılan bu insanlar her gün farlı bir yerde ülke insanımızı katletmektedir. Suriyeli çapulcular Hatay ,Gaziantep , Kilis ten sonra Konya da da kan döktü ve can aldılar.. Geçtiğimiz hafta Konya merkez de Suriyelilerin çıkardığı olaylarda onlarca kişi yaralanmıştı .. Dün de; Konya İli Beyşehir ilçemizde de, 21 yaşında gencecik bir Türk evladı suriyelilerce hunharca katledilmiştir. Kardeşimize Yüce Allah’tan Rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Devletimiz bu yanlış dan acilen dönmelidir. Bu insanlar sınırlardaki toplama kamplarına acilen toplanarak, Kontrol altına almalıdır.

Ekmeğimizi verdik ,, aşımızı paylaştık ... Vatan Kaçkını soysuzlara insanca davrandık .. Ada'm sanıp misafir ettik .. Ama bu haysiyetsiz gürüh, iktidarın sorumsuz politikalarıyla azgınlaştıkça, azgınlaştı.Ülkemiz de : biz ikinci sınıf vatandaş olduk ,onlar birinci sınıf vatandaş haline getirildiler .. Öz yurdumuzda biz misafir konumuna düşürüldük .. Bu hainleri ;; kanun -hukuk , yasa -masa bağlamıyor .. Ruhsatsız dükkan açmak onlara serbest , vergi ödemek onlara yok , kaçak mal satmak onlara serbest ,bedava sağlık ve bedava ilaç onlara var ...bize yok .. Bunun adı Ak partinin adaleti imiş .. Lanet olsun böyle adalet anlayışına... 13 milyon fakir Türk vatandaşına, bir yılda yapılan devlet yardımının tam 4 katı , 3.5 milyon göçmen SURİYELİYE ödeniyor .. "Yani dört fakir Türk vatandaşı bir Suriyeli kadar değere sahip değil .."Lanet olsun böyle anlayışa , adalete .. Yazıklar olsun ülkemizi göçmenler ülkesi haline getirenlere ..biz diyoruz ki Suriyelileri aramızda istemiyoruz Çünkü: dili dilime benzemez , huyu huyumuza benzemez ,dini dinime benzemez ne içdüğü belirsiz bu insanları Kamplar da besleyelim ... Sokaklarda şehirler de başıboş itler gibi dolaşamazlar, dolaşmamalıdırlar. Suriye’den gelenlerin etnik yapıları farklıdır. Ülkeyi idare edenler diyorlar ki Bunlar Ensar mış diyorlar ..Ne Ensarı , Hangi Ensar ? Lanet olasılar kimi kandırıyorsunuz siz! biz: bunların kimlerden oluştuğunu gayet iyi biliyoruz; bunların kimisi; Hıristiyan Arap, kimisi Mecusi, kimisi Süryani, kimisi ermeni, kimisi Kıpti, kimisi işid' çi. Yani sizin Deaş dediğiniz katillerden oluşuyor, kimisi PYD Li terörist .. Bunlardan ENSAR MI? Olur

Yaklaşık 3.5 milyon Suriyeliye Türk vatandaşlığı hakkı verileceği söylenmekte. Bu önemli ve riskli bir karardır. Kimin hakkını kime veriyorsunuz, . Ey iktidar mensupları Bir kere daha söylüyoruz ; ülkemiz de dili dilimize , huyu huyumuza ve dini dinimize benzemeyen göçmenler istemiyoruz .. Ecdadımızın bize kanlarıyla ve Can'larıyla emanet ettiği vatanımızı mültecilerle paylaşamayız .. Aklınızı başınıza devşirin .. Anadolu Türk yurdudur binlerce yıldır, sonsuza kadar da Türk yurdu olarak kalacaktır... ATA’larımızın mirasını ancak biz çocuklarımıza ve torunlarımızla paylaştırırız. SURİYELİYE verecek bir çakıl taşımız bile yoktur. Allah'ın adaleti de böyledir ,, insanlığın gereğidir ..
Türkiye Kamu-Sen olarak diyoruz ki, Ekmeğimizi, Aşımızı Bölüşürüz Ama Asla ve Asla Vatanımızı Bölüşmeyiz. Bu da böyle bilinmelidir. Kesinlikle bu insanlara vatandaşlık hakkı verilmesini istemiyoruz. Ve bütün sivil toplum kuruluşlarını da bu konuda siyasi ikdidara karşı düyarlı olamaya davet ediyoruz.
Kamu oyuna sayğılarımızla.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.