1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. HZ ÖMER’İN AYAĞININ TOZ ZERRESİ OLAMAZSINIZ!.. 
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

HZ ÖMER’İN AYAĞININ TOZ ZERRESİ OLAMAZSINIZ!.. 

A+A-

İstanbul için kısa bir zaman içinde yerel seçimin tekrarı yapılacak. Başa oynayan iki siyasi parti var. Bunlardan biri AK Parti diğeri de CHP. Tabi bu arada diğer partiler destek olacakları adaya oy vermek amacıyla oluşturulan yukarıda adı geçen partilere destek amaçlı ittifak oluşumlarında yer aldılar. Bildiğiniz üzere bunlardan birine Cumhur İttifakı, diğerine de Millet İttifakı ismi verilmişti. Aslında ikisi de aynı anlama geliyor sadece lafız değişikliğinden hareket ediliyor. 
Şahsen İstanbul seçimlerinin nasıl sonuçlanacağına çok odaklı değilim. Birinden biri kazanacak. Şimdiden hayırlı olsun diyelim.  
Kişisel olarak Ekrem İmamoğlu’nu tasvip etmedim, edemiyorum, edemeyeceğim. Samimi bulmuyorum. Davranışlarının halka şirin görünmek amacıyla birileri tarafından yönlendirildiğini düşünüyorum. 
Binali Yıldırım içinse açık ve net olarak ifade etmeliyim ki farklı düşündüğümü sanmayın. Onda da beklentileri karşılayacak, isteklere netice alınacak bir hava sezinlemiyorum. 
İkisi de bugün seçim öncesi çalışmalarında halka içiçe kucaklaşarak, vaat üstüne vaat yağdırarak seçimden başarılı çıkmanın hesabındalar.
Vayyy be! Saf vatandaşlarımızın bir kısmı İstanbul adayı son başbakanla,  bir kısmıysa diğer aday İmamoğlu ile selfie çekindik diye avunma derdinde! 
Seçim sonucuyla kazanan aday, makamına geçerek bildiğini okumaya devam edecek. Kucaklaştıkları halk bir selam vermek için dahi yanlarına sokulamayacak. Her ikisi içinde geçerli olanı söylüyorum. Etraflarına öbeklenen menfaatçi ve yalaka güruhundan fırsat bulupta iki laf edemeyeceksiniz. Hep böyle olmuyor mu? Seçim öncesi onca şirinliğine şahit olduğunuz adayların seçilmeleri sonrasında bambaşka bir kişiliğe dönüştüklerini görmedik mi bugüne değin?
Havada uçuşan vaatlere ne diyorsunuz ya!.. Haydi bir tane örnek vereyim!
Binali Bey, evlenecek gençlere 8.000 TL destek verecekmiş. 
Günaydın Beyefendi!
Onca zaman koskoca ülkeye başbakanlık yaptın, meclis başkanlığı yaptın. Halka nefes aldıracak böylesine katkılar yeni mi aklınıza geldi? Birçok tanıdık arkadaşım var. Sırf maddi imkansızlıklar sebebiyle evliliğin hayalini bile kuramaz hale gelmişler. 
Ama sırf sen İstanbul’a başkan olacağım diye sadece İstanbullu gençlerin sempatisini kazanma uğruna onlara evlilik desteği vereceğini vaat ediyorsun. Diyelim ki seçildin ve İstanbullu gençlere evlilik desteği sağladın. Diğer şehirlerde yaşayan yüzbinlerce bekar gencimizin maddi imkansızlıkları sebebiyle evlenemeyecek durumda olduğunu da biliyor musun?
İstanbulu kurtardın bu dertten diyelim. Ankaralı gençler ne yapacak? Konyalı gençler ne yapacak? İzmirli gençler ne yapacak, Adıyamanlı gençler ve diğerleri ne yapacak? 
Tabi oralarda seçim telaşı yok. Alan nasıl olsa almış. Bırakın halk nasıl geçinirse geçinsin, iş bulamazsa bulamasın. 
Sen bu memlekette uzun denecek bir süre başbakanlık yaptın. Bir gün olsun bir menfaat beklentisine girmeden bu vaadi yapabilmiş miydin? 
Olmaz arkadaş olmaz!
Ne Binali Yıldırım’dan ne de Ekrem İmamoğlu’ndan bu vatandaşa ne can suyu gelir ne de nefes imkanı sağlanır. Pazar akşamı nakarat dinleyeceğiz. Fazlası değil. 
Seçim öncesi cazip vaatlerle halkın hoşuna gidecek vaatlerde bulunur, seçim sonrasında da unutmaya devam edersiniz. 
İmamoğlu farklı mı olacak?
Hayır. O da aynı, hatta daha beter!    
Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Gökçınar, aday olduğu için iki oğlunun da İstanbul Belediyesinde ki işine son verildiğini söylemiş. Gökçınar, "Benim aziz hemşehrilerim beni yanlış anlamasın, ben asla mağduriyet yapmıyorum. Kafalarınızdaki boşlukları doldurmak için, sandığa giderken nasıl bir zihniyetle karşı karşıya olduğunuzu bilin diye söylüyorum" demiş. 
Bu yaygarayı mağduriyet amaçlı yapmadığını söylüyor. Ama sızlanmaya devam ediyor. Ben burada bu adamın oğullarının işinden olduğu kuruma dikkatinizi çekmek istiyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne iki çocuğunu da yerleştirebilmiş. 
Nedir bu?
Bu çocuklar allame mi?
Onlarca kabiliyetli, fevkalade başarılı gençlerimiz sokaklarda çöp toplayarak, kabzımallık yaparak, pazarcılık yaparak geçinmeye çalışacak. Bu beyefendilerse oğulları işten çıkarıldı diye bağrışacaklar.
Bana ne kardeşim senin oğlundan, kızından! İşten çıkarıldıysa çıkarıldı. O da mı dert bu vatandaşa?
O da iş bulamazsa gider sokaklarda hurdacılık yapar, simit satar, park ve bahçeleri sular. Kıt kanaat aldığı ucuz arabasıyla yoluna gider.
Siz, duyduğu bir ah yüzünden sırtında taşıdığı un çuvalını fukaranın evine taşıyıp, onun çocuklarına ekmek pişirilmesini sağlayan Hz. Ömer’den haşa! daha mı evlasınız yahu?
Hep diyorum ya! Az daha bekleyin. 
Ahirette, mahşer meydanında cümbüş var…   

Bu yazı toplam 1798 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.