1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. İç Ve Dış Hainlerin Cirit Attığı Bir Ülkeyiz
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

İç Ve Dış Hainlerin Cirit Attığı Bir Ülkeyiz

A+A-

Sonbaharın son ayına bugün giriş yaptık. 2016 yılı bana göre oldukça sıkıntılı bir yıl olarak belleklerde ki yerini alacak. Evet, haklı olarak aklınıza darbe girişimi gelmiş olabilir ama sadece o değil…
Bu yılın ilk yarısının sonlarında canım anacığım kalp ameliyatı oldu. En az iki ay kadar o telaşla koşturduk. Rabbime hamdolsun anacığım sağlığına kavuştu. O stresle boğuşurken üstüne birde ramazan ayı girince bu mübarek ayın nasıl geçtiğini anlayamadık bile…

Ramazan ayı sonrasında ülkemizin kaderine yönelik ciddi bir darbe teşebbüsünde bulunan soysuzların açtığı sıkıntı hem normal hayata hem de iş dünyasının seyrine ciddi sıkıntılar getirdi. Hiç beklenmedik bir anda ülkemize yatırım üstüne yatırım yapıldığı anda gelen bu darbeye halkın realist kesimlerinin ciddi tepkisi oldu. Her şey yolunda gittiği esnada yapılan bu girişimin temeli bozuk çıktı. Bu ülkenin ekmeğini yiyip suyunu içen kesimlerce yapılan bu ahlaksız girişim sonrasında çok sarsılmasak ta bazı taşlar yerinden oynadı. Oynayan taşlar haliyle ülkede sıkıntı yarattı. Bu ülkede birileri at oynatmak istiyorlardı. Bunun için hazırladıkları tüm dümenler ile hazırlandıkları uzun yıllar bir çırpıda alabora oldu gitti. Meğerse bu ülkenin askeriyesinde, resmi kurumlarında ne kadar çok vatan haini varmış bu vesile ile öğrenmiş olduk. İlk başlarda bu kadar devasa bir boyuta ulaşmaları çok saçma geliyordu. Ama gün geçtikçe anlaşıldı ki ABD denen illetin bu konuya da el attığı ve ülkemizi parçalamaları için birilerine destek olduğu açık ve net ortaya çıktı. Yıllardır hissettiğimiz ABD’nin yapmacık dostluğu bu yaşanan gelişmelerle perçinlenmiş oldu. Son derece hassas bir yapı kurarak Ortadoğu denkleminde ki en güçlü ülke olan Türkiye’mizin geleceğini karartmak ve bir yerlere peşkeş çekme uğruna uzun yıllardır besledikleri bir vatan haininin oyunu tüm belirginliğiyle ortaya çıktı.
Ülkemiz kuruldu kurulalı böylesi hainlerle hep mücadele etti. Ama bu kadar organize bir yapı ile vatan hainliğine soyunan bir güç birlikteliğine belki de dünya tarihinde rastlamak imkânsızdı. Bu oyun büyük bir oranda çözüldü. Ama içerimizde yer alan artıkların ve pisliklerin temizlenmesi biraz daha zaman alacak.

Şimdi daha da beklenmedik noktalardan saldırılarına devam edecekler. Bizi birbirimize kışkırtmak için büyük bedeller ödemeyi göze alacaklar. Bölgeye silah ve mühimmat yığınağı yapmaya devam edecekler. Bizi birbirimize vurdurma uğruna türlü oyunlar kurgulayacaklar. Yaşanan darbe girişimini yakın bir tarihte gelmiş geçmiş bir askeri darbe girişimi gibi göstererek soğumaya terk edecekler. Milletimizin aklıyla oynamaya devam edecekler. İşte bu sebebe matufen ülkemizin oynanan oyunlar karşısında ki dik duruşunu ve tutumunu daimi bir sürece çevirmek amacıyla tedbirler almak zorundayız.
Artık ortaya çıkan gerçeklere; “ Bunu da atlattık, bundan sonra bize bir şey olmaz” algılarıyla yutturma girişimlerine her türlü önlemi alarak yaklaşmalıyız.
En başta da siyaset kurumunun terbiye edilmesi ve hizaya getirilmesi gerekiyor. Özellikle başında Kılıçdaroğlu gibi güvensiz bir ismin idare ettiği CHP’nin istikrarlı bir Türkiye anlayışından ne kadar uzak olduğunu idrak etmeli ve tüm halka bu gerçeği anlatmalıyız. CHP’nin darbe girişimlerinden haberdar olduğuna dair basın ve yayın organlarından yansıyan haberlere bakıldığında hiç şüphemiz kalmamıştır.

İşte bu yüzden ülkemiz için tehdit bitmemiştir. Daha bir süre daha bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne dair bir takım önlemler alınmasının zorunlu olduğuna götüren etkenlere göre gelecek seyrini yapmalı ve tedbirler almalıyız.

Özellikle içeri de CHP zihniyetinin son yaşanan darbe girişiminden etkilenen soytarı polis ve asker kalıntılarına yönelik acırcasına açıklama ve tavırları birileri tarafından lanse edilmekte ve darbeci çevrelerin korunmasına yönelik sinsi bir girişim olduğuna dair tezleri güçlendirmektedir.
MHP ile istediği hedefi bulamayan darbeci iç ve dış çevrelerin şimdi can simidi olarak CHP’ye sarılmaları orayı son kale görmeleridir.
Kılıçdaroğlu’nun son zamanlarda hükümete yaklaşım gösteren siyasi seyri sebebiyle Artvin’de az daha canından olacak olması sizce neye işaret ediyor? Can korkusuna kapılarak ülkenin çöküşüne meydan verenlerin hesabı halkımız tarafından ilk fırsatta alabora edilecektir.
Deşelendikçe o kadar iğrenç bağlantı ve ilişkiler yumağı ortaya çıkıyor ki insan ürpermeden edemiyor.
İşte bu yüzden paralel çete mensupları bir yandan PKK teröristleri bir taraftan olmak üzere her köşeden ülkeye dönük saldırıların kökeninde yatan temel sebep işte budur. Bu gidişata dur diyecek vatan evlatlarının varlığı bu ülkeyi korumakta ve daha ileriye giden yolda destek olmaktadır.
Bugün Niğdeli bir yiğidin darbecilere karşı koyduğu ilk ve net vatansever duruş darbecilere ve yardakçılarına en net mesaj olarak algılanabilir. Bu ülke nice Ömer Halisdemir’lere sahiptir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.
Allah bu vatanı iç ve dış tüm düşmanların vereceği zararlardan emin eylesin. Âmin…
 

Bu yazı toplam 461 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.