1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. İÇ VE DIŞ TEHDİTLER İTİNAYLA TEMİZLENECEK…
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

İÇ VE DIŞ TEHDİTLER İTİNAYLA TEMİZLENECEK…

A+A-

Türkiye’de birileri algı yönetimini mantıklı kullanmaya başladı. Bunların başında da CHP yönetimi ve mensupları geliyor. Yatırım fikri üretemeyen, halkın sorunlarına çözümde kendi kabuğunu kırıp net tavır ortaya koyamayan CHP, artık nereden destek alıyorsa bir şekilde insanımızın aklına girmeyi başardı. 
Laf olsun diye yazı yazmayı sevmem. Birilerinin hatırı için hele hiç yazmam. Süresi belirsiz dünya hayatı için kimseye şaklabanlık yapma ihtiyacı da hissetmem. Doğru düşündüğüm, aklımdan geçenler her neyse, eğer birilerinin şahsına, kişilik haklarına alenen saldırı içermiyorsa satırlara dökerim. Bunda amacım; doğruların ortaya çıkması, insanların emeğini sömüren, zihnine girerek yanlışlarını oraya nakledip fikir kargaşasına yol açan, her kim olursa olsun hak ettiği cevabı almalı ve bende dahil hepimiz haddimizi bilmeliyiz. 
CHP, bazı illerde belediye seçimlerini kazanmaya giden yolda halkın algılarıyla oynamayı bu defa başardı. Kuşkunuz olmasın, zerrece samimiyetleri olmadığından eminim. Bunlar seçim kazanıncaya kadar camilerde, sohbet meclislerinde oturup halka sıcak mesaj vermeyi iyi bilirler. İçlerinde islama yönelik gizli bir düşmanlık hissiyatı hep vardır. Dini hep yüzeysel görürler. İş, halkın oyunu alarak menfaatine ulaşmak olduğu zamanda milletle içiçe görüntü vererek dindar rolünü oynamaktan geri kalmazlar. 
Ekrem İmamoğlu, İstanbul’a belediye başkanı oldu. Elinden kadeh düşmüyor. Kimsenin içkisine, otuna çöpüne karışamayız. Ama halkın oyunu isterken bunların gizlenmesinden de fevkalade rahatsızlık duyarız. İmamoğlu, gerçek yüzünü halktan olağanüstü bir başarıyla gizlemiş. Bunda da büyük bir olasılıkla FETÖ tarzı algı yönetiminde uzmanlaşmış kesimlerin katkısı olduğuna dair şüphelerim fazlacadır. Çünkü mevcut CHP’nin içinden insanları ruhunu okşayacak ve kendi yanına çekecek kaliteli bir düşünce yapısı çıkacağına inanmıyorum.
Ekrem Bey’in verdiği görüntüye bakıldığında hedef, seçimi alınıncaya kadar mavi boncuk dağıtmakmış. Şimdi halk gerçeklerle yüzleşti. Fazla zaman geçmeden İstanbul’un nasıl yaşanılmaz bir kente dönüşebileceğine dair varsayımlarda bulunabiliriz. 
Türkiyemiz içinde durum bundan farklı değildir. Ülke yönetiminde CHP olmuş olsaydı bugünleri çok arayacağımızı bilmenizi isterdim. Çünkü ana muhalefet partisi hem kendi içinde, hem seçmeniyle, hem halkımızla akla gelebilecek tüm kesimlerle kavga halindedir. Bu kavga hali bir kaç hoş lafla kapatılamayacak düzeydedir. 
Asıl kötü olan; Allah esirgesin CHP iktidarı söz konusu olursa ülke yönetiminde bazı makamları teslim edebileceğiniz liyakate sahip, devlet olgunluğu olan, insanlarla arasına mesafe koymayan bir yönetim anlayışını hayata geçirecek bir kişilik bulmak imkansız halde. CHP bünyesinde ki savaşla ülke yönetimini de ağzına yüzüne bulaştırır. 
Şu hale bir bakar mısınız! Muharrem İnce ile yaşanan polemik ve algı yaratma girişimlerinin temelinde dahi bir kurgu olduğunu anlıyoruz. 
Sevgili gençler, CHP’li yılları çoğunuz bilmezsiniz. Bunların iktidar ortağı olduğu yıllarda ben genç yaşlarımdaydım. Sizlerden bir kısmınız o döneme yetişmiş olsa da çocukluk dönemine rastlayacağı için belki durumun tam olarak farkına varamamış olabilirsiniz.
Her zaman halkla kavga halindelerdi. Halkın isteklerini, beklentilerini inadına gerçekleştirmezlerdi. Hatta kolluk güçleri maharetiyle üstlerine giderek yılgınlık yaratma çabalarını bir bilseniz, akıllara zarardı. 
Bu tehdidi şimdiden iyi algılayın ve AK Parti içerisinde ki çürük elmaların temizlenerek genel bir temizlik yapılmasının akabinde MHP ile harmanlanmış bir milli mutabakat hükümetinin ülke yönetiminde olmasını destekleyin. Hassaten dış politikada ki şu kaygan zeminin hakim olduğu günümüzde bu, büyük ehemmiyet taşımaktadır. 
Şu anki sorunumuz, komşu ülkeler bahanesiyle İslam dünyasına yönelik bir takım tehditlerin uygulama aşamasına getirilmiş olmasıdır. Tasarlama aşaması demiyorum. Tehdidin daha da yakınlaştığı bir dönemde tedbir almamız icap eder. En azından durumun farkındalığında olan, hayati önlemler almak için uzun ve kısa vadeli çözümleri başarıyla bunca angarya arasında yürütme becerisi gösterebilen AK Parti’nin iktidarda kalması gerekli. Yanında MHP’nin de olması ülke yararınadır. 
İçeride ki çürüklerin ayıklanması biraz zaman alacaktır. Ama en azından yanlışın neresinden dönülürse kardır mantığından hareket edersek geç kalmış sayılmayız. Öyle bir bağlılık ortaya koymalıyız ki, hem dışarda etrafımızı çevreleyen düşmana ve hassaten dost görünümlü düşmanlara, içimizde ki hainlerle ittifak çabasına girişen iç tehditlere en sert ve net mesajı verebilelim. Tehdit bertaraf edildikten sonra merak etmeyin, hem CHP’nin geri planda çevirdiği dümenler hem de HDP’nin içimizden yıkıma uğratma çabaları birer birer boşa çıkarılmak suretiyle layık oldukları çöplüklerine gönderileceklerdir. 
Lütfen sabır!          

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.