1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. İçimizde Ki ve Etrafımızda Ki Leş Kargalarına Dikkat!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

İçimizde Ki ve Etrafımızda Ki Leş Kargalarına Dikkat!

A+A-

Amerika halen şoktan kurtulamadı. Kendisinin öncülüğünde bir haini kullanarak ülkemizi bertaraf etme ve halkımızı yokluk ve sefalete mahkûm etme girişimi neticesinde ortaya çıkan bu tabloda ki makûs tabloyu düzeltmek için kırk türlü fırıldak çevirerek bizimle olan iyi ilişkilerinin devamı niteliğinde çabalar sarf ediyor. Halkımızın olanlar karşısında bilinçlenmesi de elbette adamları iyice içinden çıkılmaz pozisyonlara mecbur ediyor. Fakat Amerika’nın varlığına güvendiği ve kendi planlarına hizmete devam edecek olan kirli odakların varlığı sebebiyle bir takım olayları tırmandırarak bizi çıkmaza sokacak planlar peşinde koştukları da alenen ortadadır. Şimdi yaptıklarıyla zaman kazanmak ve bizimle iyi ilişkiler geliştiriyor gibi görünüp kirli planlarını başka bir boyuta taşıyarak oradan yollarına devam etmek istiyorlar.
Hükümetimizin halen Amerika’yla birlikte Suriye bataklığında ortak hareket etme gibi çabalarının altında yatan gerçeğin aslında siyasi tavır alması yatıyor. Çünkü Türkiye’nin burada ulaşmaya çalıştığı nokta Amerika denilen büyük şeytanın aslında hedefinin ne olduğunu ortaya koymak ve PYD ve YPG gibi hain odakları bize karşı ısrarla savunarak gerçek niyetinin ortaya çıkmasını sağlamaktır. Bunun zahirileşmesi ülkemizin hedefine ulaşmada büyük mesafeler kat edebilmesi adına oldukça önemli ve hayati bir konudur. Çünkü son darbe girişiminde Amerika’nın başrol olduğu ve Ortadoğu’da ki son İslam kalesi olan Türkiye’yi bertaraf ederek hem dini anlamda bölgede inisiyatifi ele geçirmek hem de bölgenin zenginlik kaynaklarını ele geçirerek emperyalist anlayış mantığını bir adım öteye taşımaktır.
Bu noktada ki hedefini ilerilere taşımak için elinde ki önemli, kozlarından birini kaybetti. O da ülkesinde yıllardır beslediği ve desteklediği İslami anlayışı içeren fikirlerle halkımıza cazip görünecek mantıki çabalarla milletimizin beynini uyuşturmak ve milli birliğimizi bozarak ülkemizi de aynı diğer bölge ülkeleri gibi çıkmaza sürüklemekti.
Şu anda elinde kalan diğer kozu PKK terörünü kullanarak ülkemizi doğudan ateş çemberine almak gibi bir gayretin içine düştüğünü ibretle takip ediyoruz. Daha cumhurbaşkanımız kendi ülkelerindeyken bile utanmadan PKK’nın sınır ötesi kolları olan PYD ve YPG gibi hain örgütlerin yuvalarına silah yardımı yapması ve iğrenç oyununa kaldığı yerden devam etme çabaları Türkiye olarak gerekli önlemleri almaya zorlayan önemli birer etkendir. Rusya’ya ne kadar güvenilir onu şu anda değerlendirmek belki yanlış olur. Ama bu ülkeyle çeşitli stratejik anlaşmalar imzalayarak Amerika üzerinde yaptırım gücüne sahip bir politika takip etmemiz açıkçası lehimize olur gibime geliyor. Kötünün iyisi anlayışından hareketle böylesi bir oluşum içerisinde yer almak şu an bulunduğumuz konum itibariyle önem arz eder.
Türkiye’mizin ABD’nin gerçek niyeti üzerine olan planlarını deşifre etmesi bu açıdan bakıldığında oldukça önemlidir. Yoksa Amerika’nın ülkemiz ve bölgemiz hakkında nasıl düşündüğü ve amacının ne olduğu çok net ortaya çıkmıştır.
Türkiye olarak Amerika’nında içinde yer alacağı hiçbir koalisyon ülkemize hayır getirmeyecektir. Amerika asla Türkiye ve Türk dostu olamaz.
Yeni seçilecek olan Trump’ta olsa Clinton’da olsa bunların bugün Türkiye için pozitif bir çaba içerisinde olacakları gibi saf mantığı bir kenara koyup diplice düşünmekte yarar görüyorum.
Bu vatanın nice zorluklarla düşmana karşı muhafaza edildiğini ve içeriden ve dışarıdan üç beş çapulcunun çabalarıyla asla çökertilemeyeceğini emperyalistlerin zihinlerine kazımak lazımdır.
Özellikle darbe girişimi sonrası ortaya çıkan havanın tamamen temizlenmesi ve içeride ve dışarıda oturmuş FETÖ militanlarının tamamen temizlenmesi gereklidir. Başta elebaşları olarak Fetullah Gülen denilen vatan haininin susturulması ve geride kalan beyni uyuşuk destekçilerinin tozu kalmayıncaya değin ciddi bir temizlik yapılması ülkemiz adına oldukça hayati önem taşır. İçeride bu kadar hain barındıran başka bir ülke bulamazsınız. İşte milletçe biz hem içte hem de dışta yer alan hainlerin çoğunu tamamen algıladık. Belki hissediyorduk. Ama yaşananlar artık his boyutundan realist boyuta geçmiştir. Bundan sonra bu halkın uyandığı gerçeğinden hareketle bu pislikler sonuna kadar temizlenecektir. Örgüt içindekiler kadar örgüte ekonomik, siyasi, askeri, adli, medyatik destek ağlayan tüm hainlerin tespiti ve bertaraf edilmesi ülkemizin geleceği açısından hepimize bir takım sorumluluklar yüklüyor.
Cesaretimizden kuşku yok. Gerekirse tankın topun önüne yatara, silahlara karşı göğsümüzü siper ederek vatan müdafaasında sonuna kadar savunma gücüyüz. Ama bununla birlikte olası tüm gelişmeler ve kirli ittifaklar noktasında da stratejik gelişmeleri takip edecek bir kurumun tesis edilmesi çok önemlidir. Geçmişin karanlığından çıkarak FETÖ için çalışan kurumların tümünün temizlenmesi bu işte ilk adım olacaktır. Mevcut yapısıyla böyle bir sistem içerisinde doğru noktaya ulaşma çabalarımız boşa çıkar.
Tamamen berrak ve vatan sevgisi ile çalışan kadrolar tesis etmek bugünden sonra en önemli çalışmalardan biri olacaktır.  

Bu yazı toplam 384 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.