1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. İftarlarda Buluşmak!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

İftarlarda Buluşmak!

A+A-

2002 Yılından sonra yani futbolda Türk Milli Takımının Dünya Üçüncüsü olduğu tarihten sonra yıl 2014 Dünya Futbol Şampiyonası var. Yine Brezilya yarı finalde. Brezilya, Almanya, Arjantin ve Hollanda yarı finaldeler, ancak üzülüyoruz bu turnuvada Türk Milli Takım yok!
*
6 Temmuz Pazar günü KONYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl A.S.K.F önderliğinde bütün taban birlikleri, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, TSYD Konya Şubesi, TÜFAD, Konya Hakemler ve Gözlemciler Derneği, Konya Futbol Adamları Derneği, Konya Saha Komiserleri Derneğinin katkılarıyla Konya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Stadyumu 1 Nolu saha da muazzam katılım vardı.
Çim saha üzerinde Konya genelindeki spor kulüpleri başkanları, yöneticileri, sporcuları, personelleri ile birlikte iki bine yakın kişi katıldı.
Biz Çumra Spor ailesini temsilen Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Kulübü Başkanı Dr. Ömer Yıldırım, Kulüp Başkan Yardımcısı Hasan Türk, Osman Çalık Ç.Ç.B.S A Takımı hocası Abdulkadir Demir, Abdulkadir Küçük, Alt yapı hocası Abdullah Koçak olarak katıldı.
Yoğun ilgi gören bu organizasyona Ak Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Elduran Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan, Anadolu Selçukluspor Kulüp Başkanı Mehmet Günbaş, Konya Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Remzi Ay, Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şube Başkanı Recep Çınar, TÜFAD Konya Şube yönetimi ile taban birlikleri başkanları, kulüp yöneticileri, bürokratlar, meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, amatör spor kulüplerin başkanları, yöneticileri, spor adamları, sporcular ve aileleri katılması başka güzellikti.
Ev sahibi konumunda Konya A.S.F.Genel Başkanı Remzi Ay, Gençlik Spor Genel Müdüdrü, Mehmet Baykan,Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Konya Akparti Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu selamlama konuşmları yaptılar.
7 Temmuz Pazartesi günü Çumra’mızda da ÇUMRA SPOR AİLESİ iftarda buluştu. Başta Çumra Belediye Başkanı Dr. Mehmet Oğuz, Akparti İlçe Başkanı Ufuk Yağcılar Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Başkanı Dr. Ömer Yıldırım ve Başkan Yardımcısı Hasan Türk,,A Takımı Hocası Abdulkadir Demir, Abdulkadir Küçük, Alt yapı hocası Abdullah Koçak katıldı.
Son 40 yıl içinde Çumra Spor Ailesi içinde ulaşılabilen Çumra Sporda, Güneş Sporda ve 1995 sonrasında ÇATALHÖYÜK ÇUMRA BELEDİYE SPOR da idareci, hoca ve, sporcu olarak yer almış bugün Konya’da yahut yurdun çeşitli illerinde olan iki yüze yakın spor ailesi mensubu yukarda ifade ettiğim üzere iftarda buluştu.
Ç.Ç.B.Spor Kulübü Başkanı Dr. Ömer Yıldırım’ın selamlama konuşmasından sonra Çumra Belediye Başkanı Dr. Mehmet Oğuz Başkan;
Çumra Spor Ailesini bir arada görmek yerel idareci olarak bizi sevindirmiştir. Çumra’mız her alanda olduğu gibi sporda da başarılarıyla anılacaktır. Daha dün Tekvandoda Türkiye Şampiyonu olan kızımız bugün ülkemizi Dünya Şampiyonasında temsil edecektir.
Bisiklette Gençlerimiz ferdi Türkiye Şampiyonu olurken, takım halinde de Türkiye ikincisi olmuşlardır. İnşallah futbolda ve diğer branşlarda da aynı başarıyı göstereceğiz. Biz her zaman sporu desteklemeye devam edeceğiz.
Oğuz Başkan; Biz buradan Meydan Mahallemizde İftar Yemeğinde katılacağız inşallah daha sonraki yıllarda Çumra’da spor ailesi içinde bulunmuş bütün hemşerilerimizi bir araya getirecek daha geniş kapsamlı iftarlarda bulaşacağız. Diyerek ayrıldı.
Bizde aynı dileklerde bulunuyoruz. Kısa zaman zarfında öğrendiğim kadarı ile aranıp ulaşılamayanlar olmuş. Böylesi birlikteliklerde elbette eksiklikler olabilir. Önemli olan bu eksikleri bir dahaki toplantılarda gidermektir.
Katılan arkadaşların memnuniyeti, samimiyeti ve spor yaptıkları günlerin hatıralarını anlatırken gözlerindeki ışıltı unutulacak gibi değildi.
Daha güzelde, mutluluklarda, sağlıklı nice iftarlarda buluşmak ümidiyle yazımız bitiriyorum…
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.