1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. İhanet Şebekelerinin Darbe Planı
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

İhanet Şebekelerinin Darbe Planı

A+A-
Tedavi ve dinlenme amaçlı şehir dışında olduğumdan yazılarıma ara vermiştim, gördüğüm manzaralar karşısında sessiz kalamadığımdan telefon aracılığı ile görüşlerimi sizlerle paylaşıyorum…

Türk milleti, Selçuklu’dan itibaren Osmanlı döneminde de içinde barındırdığı çürük elmalarla ve ihanet şebekeleriyle, birçok darbe gördü. Yakın tarihte ve 27 Mayıs ihtilaliyle başbakanını kurban etti. Yine 12 Eylül 1980’de sözde demokrasi adına hareket eden bu necip milletin bağrından çıkan, askerin içindeki ihanet odakları, Mehmetçiğin alnına kara leke sürerek, demokrasimiz ve milletimize kurşun sıktılar. Son olarak ise 15 Temmuz gecesi bir avuç satılmış ve demokrasiye inancını kaybetmiş milletin seçtiği ve savunduğu demokrasiyi tarihe gömmek istercesine askerimize, TBMM’ye  ve Türk demokrasisine darbe vurmak isterken, inançlı Türk milletinin sokağa dökülmesi Türk hükümetinin dirayetli davranışı ve bu ihanet şebekelerinin yılmadan karşılarına dikilmeleriyle gerekli dersi verdiler ve vermeye devam edecekler. Necip Türk milleti kendi geleceğini kendisi belirleme adına ancak değişimi ancak demokrasi içinde yapmayı beyni ve gönlüne koyduğundan, bu satılmış ihanet şebekelerine dur demesini bildi. Bundan sonra da aynı tepkiyi gösterecektir. Şunu hiç kimse aklından geçirmesin ki Türk milleti, hiçbir zaman kendi egemenliğinin başkası tarafından yönetilmesini istemez. Diktaya ve feodalizme her zaman karşı gelmiştir, gelmeye devam edecektir. Bundan sonra bu darbe girişiminde bulunan ihanet şebekelerine de hukuk çerçevesi içerisinde gerekli ceza verilirken, yine Türk milletinin bütün fertleri bu olaydan ders çıkarmasını bilmelidir.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE’ sözü işte darbe girişimcilerinin kulağına küpe olmalı ve bu sözü hiçbir zaman unutmamalıdırlar.
Asil Türk milletinin bağrından çıkan Mehmetçik, Türk milletine kendi verdiği silahı çevirmemelidir. Buradaki amaç; demokrasiyi, Cumhuriyeti korumak olmalıdır. Gerçek Türk askeri, içeride ve dışarıda Türk milletine hain tuzaklar hazırlanırken, bunlara gerekli dersi veren kimseler olmalıdır.
Türk milletini bu dik duruşundan dolayı tebrik ediyorum. Allah Türk milletine bir daha böyle günler göstermesin. Devletimize ve milletimize zeval vermesin.
Bu yazı toplam 198 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.