1. YAZARLAR

  2. Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

  3. İhanetler Yılı ve Geri Ödeme Zamanı
Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. dr. ahmet kağan karabulut
Yazarın Tüm Yazıları >

İhanetler Yılı ve Geri Ödeme Zamanı

A+A-

Saatler 2014 ü gösterdiğinde, aziz vatanımda, bir yanda tam bir karmaşa, kaos oluşturma gayretleri ve bu çerçevede sinsice planlanmış, milli iradeye karşı bir darbe girişimi, diğer yanda ise aldatılmış, ihanet edilmiş, yürekleri örselenmiş olmasına rağmen devlet ve millet adına çelik gibi bir irade ortaya koyan bir Başbakanla girdik yeni miladi yıla. Yıllardır karanlık dehlizlerde yerli-yabancı karanlık ellerce senaryosu yazılmış, perde açmaya hazırlanmış bir oyunla karşı karşıyaydık.

İradesini çoktan küresel sahiplerine ipotek etmiş ihanet şebekesi ve kendilerine sunulan “fast food tarzı” fikirler ve sloganlara teşne olan fikirsel engelliler için çok kolaydı bu şartlarda “hırsız vaaar!” diye bağırıp ortalığı velveleye vermek. O kesimler zaten dün inancını yaşamaya çalışanlara reva gördükleri zulmün bir gün onlar tarafından kendilerine uygulanabileceği korkusu ile uyuyanlardı. Oysa unuttukları bir şey vardı ki o mazlumlar kendilerinden oldukça farklıydı, bir “kutsalları” vardı ve onların inandıkları, iman ettikleri yüce ve ilahi menşeli değerler onlara haksızlık yapmayı, adaletsiz davranmayı ve zulmetmeyi yasaklamaktaydı.

Ve el ele verdiler darbe senaryosunun yerli ve yabancı tüm figüranları. Dün birbirini tehdit olarak gören ve bunu dillendirenler, ortak sahiplerinin tek bir talimatıyla aynı safta buluşmuşlar, milli iradeye ve onun seçilmiş temsilcilerine ahlaksızca, fütursuzca saldırıyorlar, bu uğurda hiçbir kutsalları olmadığını itiraf edercesine haysiyet cellâtlığına soyunarak kutsal ve mahrem bilinen her şeyi çiğnemekte bir beis de görmüyorlardı. İşin en acı yanı tüm bu ihanetlere, aldatılmışlık hissine bir de devleti yönetenlerin hemen yanı başında yer alanların bir kısmının ortak olması, çıt çıkarmaması ya da milli iradenin temsilcilerine destek vererek milletin ve devletin geleceğine, istiklaline ve istikbaline sahip çıkmamalarıydı. Önce yerel seçimler, sonrasında ise cumhurbaşkanlığı seçimleri ile bastıran taraf belli olmaya başlayınca sağdan soldan sesler yükselmeye başlasa da tüm mücadelenin bir avuç serdengeçti tarafından yürütüldüğü gözden kaçmıyordu. Maalesef bu durum halihazırda bu minval üzere devam etmekte. Dünya ve dünyalıklarının hesabını yapanlarla, hesap gününün endişesini taşıyanlar ortada apaçık durmaktadır.

Yine de devlet aklı ve tecrübesi ortaya konmuş ve devlete diz çöktürmeye kalkanlar ve dışarıdaki uzantıları ile açık bir mücadele başlamış durumdadır. İngilizlerin böylesi durumlar için kullandıkları güzel bir sözleri vardır hiç aklımdan çıkaramadığım “pay back time- geri ödeme zamanı” derler. Artık milletimizi yeryüzünün tescilli zalimleriyle aynı safta yer almaya zorlayanların, devletin tüm kurumlarına adeta çökerek milli iradeyi teslim almaya çalışanların geri ödeme zamanı gelmiştir. Onlar sadece tek bir şeyi hesap edememişlerdi; Küresel sermayenin ve onların zavallı akılları iğdiş edilmiş kölelerinin hesaplarının üzerinde milletin müstecab olan duaları ve Allah’ın da bir hesabının olduğuydu.

Buradan mesuliyet mevkiinde olan ve devletinin bekasını, milletinin istiklal ve istikbalini, ümmetin umutlarını önemseyen tüm siyasetçi ve bürokratlara bir kez daha seslenmek istiyorum: asırlık kavganın bu son perdesinde hesap vereceğiniz ve elinizden kimsenin tutmayacağı o dehşetli günde eğer başınızı mahcubiyetle önünüze eğmek istemiyorsanız Sayın Cumhurbaşkanımızı, Sayın Başbakanımızı ve bizler için mücadele eden bir avuç vatan, millet sevdalısını hepimize karşı oynanan bu küresel soysuz oyunun karşısında yalnız bırakmayınız. Aksi taktirde çocuklarınızın, torunlarınızın ve İslam coğrafyasının dört bir yanındaki mazlumların arşa yükselen ahlarının hesabını veremezsiniz…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.