1. HABERLER

  2. MALATYA

  3. İki Kurum İşbirliği Protokolü İmzaladı
İki Kurum İşbirliği Protokolü İmzaladı

İki Kurum İşbirliği Protokolü İmzaladı

İki Kurum Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandi.

A+A-

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Malatya Bölge Müdürlüğü ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Malatya İl Müdürlüğü arasında "Sanayi İstatistikleri İşbirliği” protokolü imzalandı.
Protokol kapsamında kurumların ürettiği sanayi istatistiklerinde Malatya’ya ilişkin verilerin karşılaştırılması, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulması, ihtiyaç duyulan sanayi istatistiklerinin üretilmesi ve Malatya’nın ARGE potansiyelinin geliştirilmesi ile ilgili çalışmaların organize edilmesi amacı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Malatya İl Müdürlüğü ve TÜİK Malatya Bölge Müdürlüğü personeli arasından belirlenecek, istatistik üretim süreci hakkında bilgi sahibi teknik personelin yer alacağı bir çalışma grubu kurulacak.
Çalışma grubu, üretilen sanayi istatistiklerinde veri derlemeden yayın aşamasına kadarki tüm süreçler hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunacak, çalışma grubunun önerileri doğrultusunda, uygun görülen alanlarda ve uygun görülen konularda alan çalışmaları gerçekleştirilebilecek. TÜİK Malatya Bölge Müdürlüğü Resmi İstatistik Programı ve istatistik okuryazarlığının geliştirilmesine yönelik seminer/eğitim gerçekleştirecek. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Malatya İl Müdürlüğü yaptığı iş ve işlemlerle ilgili tanıtıcı bilgilendirme sunumu gerçekleştirecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.