1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. İkinci Kalkışma Olur Mu?
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

İkinci Kalkışma Olur Mu?

A+A-

Başbakan’dan, Devlet Bakanlarına, Muhalefet Liderlerinden, Genel Kurmay Başkanına kadar her kes yorumladı…

İkinci kalkışma olursa, gelecekleri varsa en şiddetli görecekleri de var… Bir tek Genel Kurmay Başkanımız, ihtimal vermiyorum, ancak ciddiye alıyoruz dedi.

Bir yorumda benden…

28 Şubat’ta bir günde tankları yürütenler, 27 Nisan e-muhtıra yayınlayanlar, Cumhurbaşkanlığı seçiminde 1 günde 367 garabetini milletin önüne koyanlar, Cumhurbaşkanı’nı ameliyat masasında ortadan kaldırmayı planlayanlar, 15 Temmuz’da vatandaşını bombalayan, tankla ezen alçak zihniyet, neden ikinci kalkışmayı yapmasın ki?

Haşa kendisine inananlar neredeyse ona tapıyorlar, Cumhurbaşkanımızı ortadan kaldırabilmek için her halt bunlardan beklenir.

Terörist başı hala Amerika’da… Her türlü mesajını veriyor... Kafa tutmaya da devam ediyor...

Organizatörleri ABD... Her gün ABD’de bu hain çete başının baş tetikçilerinin fotoğraflarını görüyoruz. Krallar gibi yaşıyorlar.

Çetenin bir altı dünyanın dört bir yanına dağılmış, at koşturuyor. Yani, her biri aktif...

15 Temmuz’un acıları hala sarılamadı, olağanüstü hal en az bir yıl sürer. Bu arada da dış mihraklarda baskıyı artırır.  Kredi notumuz da bir gecede düşürülmedi mi? Yakında Türkiye’de demokrasi askıya alındı yaygarasına başlarlar. Hoş onların bir şey yapmasına da gerek yok. İçerdeki tetikçileri zaten, her zaman olduğu gibi faaliyetlerini aktif bir şekilde sürdürüyorlar.

CHP her zamanki gibi... Anayasa mahkemesinin yolunu tuttu. Başbakan hala anlayamadı, bunların ipiyle kuyuya inersen kuyuda kalırsın. Bunlar ancak izinsiz, kanunsuz gösterilerde boy alırlar, ezan okuyan imamı tartaklayan zihniyeti savunma da yer alırlar, terörist belediyelerin başına kayyum atanırsa, millete bomba düzeneği kuran hainlerin savunmasında yer alırlar.

Bir diğeri de PKK’lı teröristlerin cenazelerinde ve çadırlarında yer alır.

Bir de ABD Büyükelçisi var. Adamın İçişlerimize müdahil olmadığı gün yok. Hadsiz açıklamalar... Gizlice Güneydoğu ziyaretleri…  Sanki üst aklın Türkiye’de ki başı…

Acaba ırkçı ABD Polisinin sadece renginden ötürü, hiç durmadan öldürdüğü zenci vatandaşlarına karşı Türkiye Büyükelçisi ABD’de bu hainlerin hainliğini haykırsa, taziye ziyaretinde bulunup, mahkemede ABD polisi ırkçıdır, faşist zihniyet ürünüdür. Bu ülke de demokrasiden söz edilemez dese... ne olur?

Bir günde herhalde kapı önüne konur. Bizdeki de hala görevde... Sınır dışı etme cesaretimiz yok.

Eee. 15 Temmuz’dan cümlemizin ruhu duymadıysa, biz hala neyi tartışıyoruz?

Kimin kime güveneceğinin belli olmadığı, kim kimdendir, kim vatanını ve bayrağını ne kadar seviyor, şehitlik mertebesini göze alabilecek imana ne kadar sahip bilemeyeceğimize göre...  Ve organizatör ABD, tüm dünyada istediği yöne at koşturta biliyorsa, darbe her zaman olabilir demek, vatandaşı korkutmak değil, tedbiri elden bırakma.. Devlet olarak uyuma, uyanık kal. Uyarısını yapmaktır...

Sayın Başbakanımızın ve değerli Bakanlarımızın cesaretine hayran kaldım... Gelecekleri varsa görecekleri de var... diyorlar...

 Anladığım 15 Temmuz’u iyi okuyamamışlar.

15 Temmuz saat 21.00 civarı asker boğazı, havalimanlarını kapatıncaya kadar herkes kış uykusundaydı. Haberi olanlarda bu hainlerle birlikteydi.  Aylarca hazırlanılmış çıt çıkmamış, gören göz yumulmuş. Uçaklar, silahlar, helikopterler hazırlanmış, askerler nereye ne şekil operasyon yapacaklarını planlamışlar, toplantı üzerine toplantı yapmışlar.

Demek istediğim devletin karşısında ne derece tehlikeli ve yıkıcı bir hain güç var ve baştaki çete başına haşa Rabbime bağlı olmadıkları kadar bağlılar.

 O gün devletin demokrasi kahramanı asker ve polisimiz bu hainler tarafından yok edilecekti.

Rabbim Cumhurbaşkanımıza hayırlı uzun ömürler versin... Bu hainleri öncelikle Rabbimin ellerine ayaklarına dolaştırması ile Reisin gücü, cesareti milletin şahsına sevgi ve bağlılığı, vatanına, bayrağına sahip çıkması ile yukarıda belirttiğim demokrasi kahramanı asker ve polis bütünleşmesiyle giderildi...

YOKSA BUGÜN, BIRAKIN BU YAZIYI YAZMAK... RUHUMUZA FATİHA OKUYACAK DOST bulamazdık...

Yarın ki Büyükşehir Belediye Başkanımla ilgili yazıda görüşmek üzere…

 

 

 

Bu yazı toplam 253 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.