1. HABERLER

  2. KONYA

  3. İkinci üniversiteye sınavsız giriş
İkinci üniversiteye sınavsız giriş

İkinci üniversiteye sınavsız giriş

AÖF’nin ikinci üniversitesine, Lisans ve ön lisans mezunları ile halen okumakta olan öğrenciler ikinci bir bölüm okumak isterse ikinci üniversiteye sınavsız giriş yapabilecekler. Öğrenci veya mezunlar, okudukları veya mezun oldukları bölümlerden aynı alan

A+A-

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi(AÖF) Konya Meram Büro Yöneticisi Ayşe Deniz Taşpınar, AÖF’nin ikinci üniversiteye sınav girişi hakkında şu bilgileri verdi: “ İkinci üniversite kapsamında, herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olanlar ile Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemine göre öğretim yapan fakülteler dışında örgün/uzaktan eğitim yükseköğretim programlarında halen kayıtlı öğrenciler istedikleri takdirde, okumakta veya mezun oldukları alanlarda olmamak üzere açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin, lisans eğitimi alanlar lisans veya önlisans programlarından, önlisans eğitimi alanlar ise önlisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler.
Kayıtlar yılda bir kez güz dönemi kayıt tarihlerinde yapılmaktadır. Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki ön lisans ve lisans programlarına sınavsız ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptıracak adayların işlemleri İnternet Başvurusu ve AÖF Bürolarından Kayıt olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilecek. İkinci üniversite hakkında daha fazla bilgi için ikinciuniversite.anadolu.edu.tr adresi ziyaret edilebilir. İkinci Üniversitemizle ilgili Selçuk Üniversitemizdeki tanıtım standımız Cuma günü dahil kadar açık kalacaktır” dedi.

Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programları Başvurulacak Bölümler
Adalet, Aşçılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Dış Ticaret, Emlak ve Emlak Yönetimi, Ev İdaresi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İlahiyat, İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme Yönetimi, Kültürel Miras ve Turizm, Lojistik, Marka İletişimi, Medya ve İletişim, menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sosyal Hizmetler, Spor Yönetimi, Tarım, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Yaşlı Bakımı ve Yerel Yönetimlerdir.

Açıköğretim Fakültesi Lisans Bölümleri ise şöyledir;
Felsefe, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Sağlık Yönetimi, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Yönetim Bilişim Sistemleri.

İşletme Fakültesi Lisans bölümleri ise;
İşletme, Konaklama İşletmeciliği, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi.

İktisat Fakültesi Lisans Bölümleri;
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler.
Bu programlarda zorunlu staj uygulaması bulunmaktadır. Bu bölümde isteğe bağlı staj uygulaması bulunmaktadır. İkinci Üniversite kapsamındaki kayıtlar 31 Ağustos- 9 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. İkinci üniversite hakkında detaylı bilgiye Açıköğretim büroları ve HTTP://İKİNCİUNİVERSİTE.ANADOLU.EDU.TR web sitesinden ulaşılabilinir.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.