1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. İkiyüzlü Batının Batışı Gerçekleşiyor
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

İkiyüzlü Batının Batışı Gerçekleşiyor

A+A-

Referandum telaşını atlatalı bir haftaya yakın zaman geçti. Ülkemizin geleceğini şekillendirerek batı dünyasının üzerimizde çevirdiği oyunlara dur diyecek değişiklik maddelerini oylamak amacıyla yapılan referandumdan batıya kırmızı kart çıktı. Halkımız eğri ile doğru arasında bir tercihte bulundu. Birçok hükümet döneminde cumhurbaşkanı ile hükümetler arasında her zaman ve zeminde yaşanagelen ve her defasında türlü krizler yaşadığımız sistem yerine cumhurbaşkanlığı sistemi getirilerek ülkemizi kasan ve her defasında türlü krizler çıkararak gelişme yolunda adım atmak bir yana iç sürtüşmelerle büyük zaman kayıpları yaşatan şu anki mevcut sistem yerine yepyeni başlangıçlara gebe daha seviyeli, kavgadan gürültüden uzak bir sisteme merhaba demenin başlangıcındayız.

CHP gene her seçim sonrası olduğu gibi ciyaklamaya başlasa da milletçe alışkın olunca bu durumu iyice kanıksadık. Yine Anayasa Mahkemesi, AİHM edebiyatlarına başladılar. Anca gidersiniz!

Bizi sömürmeyi alışkanlık haline getirmiş, her defasında halkın emeklerini küçümsemiş ve ilerleme yolunda atacağımız adımlar karşısında bunu bir türlü hazmedemeyen batı bataklığına karşın, bölgemizde onca geri kalmış, iç çatışmalarla yorgun ve bitkin düşmüş olan İslam ülkelerinin aksine, daha berrak attığı adımdan emin siyaseten tutarlı belli başlı İslam ülkelerinin gelişme kaydedeceği bu durum karşısında Amerika ve Avrupa gibi emperyalistlerin yüzüne en sert şamarı indirmenin arifesindeyiz.

İslam dünyasını diledikleri gibi şekillendirmeyi alışkanlık haline getirmiş sömürgeci zihniyetlerin, milletçe milli uyanış hamlelerimiz karşısında suskun kalmalarını zaten beklemiyorduk. Ama arsızlığın, seviyesizliğin, soysuzluğun, kahpeliğinde bu kadarını da beklemiyorduk. Artık kılıçlar çekilmiş anlaşılan… Çekin be it soyları! Sizden çekinmeyeceğimizi ve sonuna kadar hakkın hâkimiyeti için çaba göstereceğimizi anlatabildiysek bizden mutlusu olamaz. Mücadeleyse, mücadele; kavgaysa, kavga; savaşsa, savaş canınız ne umuyorsa, umduğunuzla bu halk size hakkettiğiniz cevabı en net şekilde verir.

Bugüne kadar sakladığınız gerçek yüzünüzde nasıl olsa ortaya net bir şekilde çıkmadı mı?

Sizin asıl hedefiniz; İslam ümmetine kan kusturmak değil miydi?

Bunu bugüne kadar sinsi manevralarınızla, hümanist görüntüler ortaya koyarak yapmıyor muydunuz?

Unuttuk mu sanırsınız, Bosna savaşında yediğiniz herzeleri?

Unuttuk mu sanırsınız, Arakan’da yaşanan en acımasız katliamları el ovuşturarak izlediğinizi?

Unuttuk mu sanırsınız, ülkelerinden kaçmaya zorlanan Suriyelilerin Avrupa hudutlarından girmemesi için çelme atarak yere kapaklattığınız Suriyeli babanın çaresizliğini?

Unuttuk mu sanırsınız, Arap baharı ismiyle sözde uyanışa geçen İslam ülkeleri görüntüsü vererek nasıl ümmeti birbirine düşürme ve ülkelerini yaşanmaz hale getirme amaçlı sinsi çabalarınızı?

İşte biz bu yüzünüzün ortaya çıkacağı günü beklerdik, bilir misiniz?

Çok değil, Allah’ın izniyle geçen hafta ki referandumdan EVET oyların baskın çıkmasıyla milletçe bundan böyle mazlum milletlerin kanayan yarasına merhem olacağımızı, pansuman olacağımızı bilin.

Çok değil, hemen ardından da sizin batı olarak çöküşünüzü izleyeceğiz. Dünyaya rezil oluş süreciniz kapsamında yeni yaşanacak gelişmeleri ibretle takip edeceğiz. Zulümle abad olmanın imkânsız olduğunu sizin yaşadığınız yıkımla dünya görecek. Kendinizi görmekte olduğunuz o dev aynalarının patladığını ve batı âleminin bir hiç olduğunu göreceğiz.

Zaten bir zamanların parlak balonu olan Avrupa Birliği safsatası için çökme süreci başlamadı mı? Bu birden gerçekleşmeyecek. Bu acıta acıta gelecek. İngiltere ile başlayan süreci diğerleri takip edecek. Maskeli yüzleriniz zamana yayılarak ortaya çıkacak. Dışarıdan hümanist görüntü veren o maskenin altında ki vampir siluetiniz artık ayan beyan seçiliyor. Her şeyde olduğu gibi bu pis oyununuzda da gerçekler eninde sonunda ortaya çıkacaktı.

Bu kadar hızlı dağılma süreciniz bekleniyor muydu?

Valla ne yalan söyleyim! Şahsen ben bu kadar hızlı beklemiyordum. Kendi aranızda bile dostmuşçasına şekiller verdiğiniz üye ülkelerden bile birbirinizi yiyecek kadar emin olamadığınız dostlarınızla sizin için en kısa sürede yerle yeksan olmanızı temenni ediyorum.

Zulme rabbim razı olmaz. Size zaman tanır. Hak ve hakikatle şereflenmeniz için sebepler yaratır. O sebeplere sarılmadığınız sürece içten içe yanan köz misali sizi tutuşturarak yok oluşunuza giden süreci başlatır. Bir daha geri adım atamazsınız.

Çünkü size ayrılan payda limiti tüketmişsinizdir.

ne gösterir, bilemem. Ama bildiğim en doğru gerçek; zulme kucak açanın ya da zulmü yapanın hiçbir zaman bundan sıyrılamadığını ve yaptıklarının ceremesini çektiğini duyar, okur, düşünür, bilirim.

Bu yazı toplam 738 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum