1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. İkiyüzlüler Ve Ermeniler
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

İkiyüzlüler Ve Ermeniler

A+A-

Bazı zavallıların işleri yok, eski, bulanık, örümcek bağlamış beyinlerindeki düşüncelerini gündeme taşıyıp Türklerden sözde öç almak istemekte, Ermenilere ise şirin görünmek istemektedirler. Bunun ötesinde bu zavallı beyincik sahipleri, akıl tutulmuşlar Türkiye’ye geldiklerinde başka, Türkiye dışında başka sözler söyleyip ne yaptıklarını ve ne konuştuklarının farkında değiller.
İşte son örnek. Katolik aleminin ruhani lideri papa Franciscus’un ermeni soykırımı ile ilgili saçmalıkları, yine konuşulur oldu. Türkiye’ye geldiğinde başka konuştu, şimdi başka konuşarak sözde 1915 Ermeni soykırımı diye saçmalıkları dile getirmektedir.
Peki soykırım nedir?
Soykırım faşist Almanya'nın 2. dünya savaşı sırasında Yahudilere uyguladığı katliamın özel adıdır. 1948'de birleşmiş milletlerin uluslararası bir suç olarak kabul ettiği, Türkiye’nin de 1950 yılında imzaladığı bir sözleşmeye göre bir katliamın soykırım olabilmesi için şunlar gereklidir;
1-Katliamın (bir etnik veya dini gruba karşı) resmi devlet politikası olarak yapılması.
2-Bu katliamın tek bir yerde değil, tüm ülkede uygulanması
3-Katliamın bir defa değil, sürekli olarak yapılması. Yani ermeni soykırımı zaten olmadığı gibi sözde ermeni soykırımı demek bile yanlıştır. Çünkü iddia edilen olay bir soykırım değildir.
Çocukların oyunu ,var mısın yok musun da ki gibi, elma dersem çık, armut dersem çıkma olayı gibi bir olay değildir bu.Bu sözler Türklere karşı büyük bir iftiradır. O…. çocukluğunun en ağır halidir.
İsterseniz hep beraber 1914-1916 zamanlarına dönelim. Yani sözde "soykırım" yapıldığı tarihlere...
Çanakkale’de canını dişine takarak milleti için, rabbinin rızası için savaşan milyonlarca kahraman Türk vardı. Bu kahramanlar, yaşlı ana ve babalarını, karılarını, çocuklarını geride bırakarak Çanakkale’ye Vatanını, bayrağını, dinini savunmak için gitti. Bunu bazıları bugün bile anlamakta zorlanmaktadırlar. . Osmanlı devletinin o yıllarda içinde bulunduğu durumu daha iyi anlamak gerekiyor. Çok büyük sıkıntılarla dolu bu yıllarda, bir şekilde girilmiş olan savaş, bu devleti ebetteki yıkacaktı, yıkılışını hızlandıracaktı. Bu kahramanlar, Çanakkale’de vatanı, bayrağı, namusu, dini için ölürken yinede geçit vermez iken, ermeni çeteleri, Fransa ve İngilizlerin kışkırtma ve yardımlarıyla devlet kurma hayalleri içerisinde, büyük bir heyecan içinde Adana ve çevresinde başladılar en önceleri olaya. 1200 lerde burada Kilikya ermeni krallığı vardı. Bunu bahane ettiler. Propaganda yaptılar. Osmanlı devletinin düşmana ihtiyacı yoktu zaten imparatorluğun içindeki milletler yetiyordu.

Dahası Sarıkamış ve doğu harekatında orduyu arkadan vurdular, ikmallerini vb. vs. saldırılar yaptılar. Boş köylerde kalmış olan kocaları Çanakkale’de olan genç kadınları, kızları Ruslara becerttirmek için götürdüler yaşlıları öldürdüler. Yarım milyondan fazla Müslüman katlettiler.
Şimdi düşün bakalım.
Ey Türk ! Sen Çanakkale’de canın dişinde savaşıyorsun. Haber geliyor. Ermeniler karını çocuğunu çocuğunu katletmişler !!!
Ne yapardın?
Ermeniler, çeteler kurup bu O… çocukluğunu yapınca, tehcir kararı alındı. Onlar başka bir Osmanlı toprağı olan Gaziantep taraflarına doğru göç ettirildi. Göçte insan elbet kaybedilir. Hastalıktan, yaşlılıktan, saldırılardan illaki ölenler oldu. bu göç sırasında ermecileri türe jandarması korumaktaydı.
Bu Çanakkale’de ailesini katledilmiş olduğu haberini alıp bizzat bunu gören kimselerde hesap sordular elbet. Çeteler kurup göç edenlere saldırdılar. Türk jandarmasını şehit ettiler bu kimseler, karşılıklı ölümler oldu elbet ama buna soykırım denilemez.
Ayrıca Malta tutuklularına ceza verilmek isteniyordu. Fakat adamlar suçsuz. ABD, İngiltere, Fransa ve diğer ülkelerden ermeni soykırımı iddiasına kanıt olacak belge istendi arandı, Osmanlı’dan da talep edildi. yok !! Hiçbiri böyle bir belge gönderemedi. Yoktu çünkü.
Kısacası tarihi doğru okursanız, kafanızı kuma sokmazsanız bunları görürsünüz. Tarih, birçok şaşırtıcı olayı içerisinde barındırır. Bugün ermeni soykırımı vardır diyen kabul eden ülkeler ve sözde adamlar geçmişte buna kanıt bulamamışlardı. Şimdi gelişen ve değişen Türkiye’ye karşı bunu kullanıyorlar. Kafaları bulandırıyorlar. Ermeniler ise, “Yavuz hırsız” rolündedirler.
Bunun gerçek adı şudur, Türkiye ve Türkler dostu olmayan düşmanı çok olan bir millettir. Güçlü olmazsak bizlere her türlü şeyi söyleyebilirler. Güçlü olursak bize istediklerini söylesinler, istediğimiz zaman onları böcek gibi ezeriz. Soykırım kesinlikle yoktur. 

Bu yazı toplam 126 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.