1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kaçar

  3. İMAM HATİPLİ ÖĞRENCİLER MİLİTAN MI?
Mehmet Kaçar

Mehmet Kaçar

Yazarın Tüm Yazıları >

İMAM HATİPLİ ÖĞRENCİLER MİLİTAN MI?

A+A-

CHP’nin Çanakkale şehrinde tertip ettiği ‘Adalet Kurultayı Çalıştayı’nda söz alan Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz’ün imam hatip okulları hakkında ki beyanlarını üzülerek izledik ve basından takip ettik.

Dini bir cemaatin yıllardır medya kuruluşunu temsilen konuşan Kazım Güleçyüz, İslam Dininin yüz akı olarak bir nesil yetiştiren imam hatipleri doğrudan hedef almış ve bu okullarda okuyan yüz binlerce öğrenciyi ‘militan’ olarak nitelemiştir.

Yeni Asya gurubunun temsilindeki bu isimin, din eğitimi başta olmak üzere eğitimde önemli bir model oluşturmuş ve nesillerdir bu ülkeye, en yüksek(Bakan, Başbakan, Cumhurbaşkanı) düzeyde ülkemize hizmet etmiş nice değerli bürokrat ve isme çatı olan imam hatipleri 28 Şubat savunucularının sözlerini kullanarak olumsuzlaması çok ciddi bir paradokstur.

İmam hatipler, hiç bir zaman, hiç bir siyasi oluşumun arka bahçesi olmamıştır. Devletin resmi müfredatıyla bugüne kadar milyonlarca vatan, millet ve din sevdalısı mezunlar veren bir eğitim kurumunu, siyasi malzeme olarak kullanıp hakarette bulunmak en basit tabirle yakışıksız bir yaklaşımdır.

İmam-hatip nesline çamur atmaya çalışanların ilki Kazım Güleçyüz değildir, sonuncusu da olmayacaktır.

Bu şekilde, milletin imam hatiplere olan inancını kendi ucuz siyasetleri uğruna kirli dillerine dolamaya kalkanlar, tarihin çöplüğünde yer almaktan kurtulamamışlardır.

İmam-Hatipler bu milletin yeniden doğuşunun ve dirilişinin emektarıdır ve ismiyle müsemma bir şekilde “öncü” olma idealindedirler. Geleceğe ışık olma insanları aydınlatma derdindedirler.

Sorgusuz itaat ederek belli çevrelere esir olma anlayışı imam hatip neslinin genlerine aykırıdır.

İmam-Hatip nesli, İslam’ın en temel hakikatlerini en doğru kaynaklarından öğrenmektedirler.

Peşi sıra beşeri ilimlerin tümüne de vakıf olan bu neslin, kimsenin güdümünde olması asla kabul edilemez.

Bir süredir halkın inanç ve değerleriyle barıştığını ve geçmişin vagonlarını terk ettiğini deklare eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun, partisinin düzenlediği çalıştayda imam hatip düşmanlığı sergileyen Kazım Güleçyüz’ün ön yargılı ve art niyetli fikriyatını tekzip edip etmeyeceği dikkatle izlenmekte ve beklenmektedir.

Bu konu aynı zaman da CHP’nin açıklamalarındaki samimiyetin de değerlendirilmesi için bir ölçüdür.

Yeni Asya Grubunun, bir an önce hem imam hatip camiasından hem imam hatip öğrencilerinden hem de çocukları bu okullarda okuyan yüz binlerce aileden özür dilemesini beklemektedirler.

Milletin öz evlatlarını terörist gibi göstermek hiç kimsenin haddi değildir, hiç bir zaman da olmayacaktır.(Kaynak kişi; Halit Bekiroğlu, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı)

Ensar Vakfı’da; Kazım Güleç Yüzü şöyle kınamıştır: “Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz’ün Çanakkale’de katıldığı bir programda İmam Hatip Okulları ve camiası için “arka bahçe”, “siyasal ideoloji militanları” nitelendirmesini şiddetle kınıyor ve imam hatip camiasından özür dilemeye davet ediyoruz.

İmam Hatip okulları aziz milletimizin bağrından çıkmış, milletimiz elindeki imkanlarla bu okulları yapmış, evlatlarını bu okullarda okutarak dini ve beşeri ilimleri öğrenmesi için büyük gayret sarf etmiştir. İmam Hatip Okulları aziz milletimizin yerli ve milli müessesesidir. İmam Hatip nesli, Kazım Güleçyüz’ün sahip olduğu gibi sapkın ideolojilere boyun eğmeyen, dinini ve ahlakını bilen bir camiadır.

İmam hatip okulları için siyasetin arka bahçesi ve militan deme cüretini kendisinde bulan Kazım Güleçyüz bilmelidir ki; kendisi ve çıkardığı paçavra gazetesi, FETÖ’nün arka bahçesi ve militanıdır. Milletimiz tarafından lanetle anılan bu terör örgütünün sözcülüğünü yapan bu zatın yapıp ettikleri ve söyledikleri milletimizin dikkatinden kaçmamaktadır.

Milletimiz, hain ve sapkın bu anlayışın farkında olup, basireti ve feraseti ile gereğini yerine getirmekte, evlatlarını İmam hatip okullarına göndererek İmam hatip okullarına sahip çıkmaktadır. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

 

Bu yazı toplam 1114 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum