1. HABERLER

  2. SPOR

  3. "İmkanlarımızı bu ülkenin çocukları için seferber edeceğiz"
"İmkanlarımızı bu ülkenin çocukları için seferber edeceğiz"

"İmkanlarımızı bu ülkenin çocukları için seferber edeceğiz"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üretmek isteyen, fikri, söyleyecek sözü, gerçekleştirecek projesi olan bütün gençlere, istedikleri her konuda imkan ve fırsat sağlamaya devam edeceklerini belirtti

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üretmek isteyen, fikri, söyleyecek sözü, gerçekleştirecek projesi olan bütün gençlere, istedikleri her konuda imkan ve fırsat sağlamaya devam edeceklerini belirterek, "Bu ülkenin imkanlarını yine bu ülkenin çocukları için seferber etmeye, daima gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Çünkü biz bu ülkenin gençlerine güveniyor, Türkiye'nin geleceğine yürekten inanıyoruz." dedi.
Türkiye Gençlik STK'ları Platformu (TGSP) tarafından "Gençlik ve Sosyal Girişimcilik" temasıyla Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye Gençlik Zirvesi'nin açılışında konuşan Kasapoğlu, gönüllerini ve gözlerini gençlerin üzerinden geleceğe çevirmiş 92 sivil toplum kuruluşunun bir araya getirdiği beraberliğin TGSP olarak ortaya çıktığını ve bu zirveyi düzenlediğini aktararak, burada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. 
Bu ortak platformun gençleri bir araya getirerek, kendilerine ilgi ve tecrübe aktarımı sağlayacak zeminler oluşturmasını son derece değerli bulduğunu vurgulayan Kasapoğlu, "Bu yolda atılan her adım Türkiye'nin istikbali adına toprağa serpilmiş bir tohum gibidir. TGSP'yi gençlerimizi doğru anlamak için Bakanlığımızın önemli çözüm ortaklarından biri olarak algılıyoruz. Gençlerle ortak bir paydada buluşarak, aynı dili konuşabilmek için onların talep ve beklentilerini doğru algılamak ve değerlendirmek gerekiyor." diye konuştu.
Bugün sonuçlarının açıklanacağı son saha araştırmasının bu bağlamda yollarına ışık tutacağına inandıklarını vurgulayan Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu sonuçlar şüphesiz bizim sorumluluklarımız açısından önem taşımakla birlikte gençlerimizin sorumluluklarını hatırlaması açısından da söylediğim destekleri içeriyor. Gençlerimizin ayrıntılı bir profilini ortaya koyacak olan bu araştırma ülkemizin gelecek tasavvuru açısından da yol gösterici olacaktır. İnsani düzeyleri en üst düzeyde olan, evrensel değerlere bağlı, mili ve manevi kimliğine sahip çıkan bir gençliğe sahibiz. İşte bu gençlik Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde 15 Temmuz'da kendini, duruşunu, etkinliğini ortaya koymuştur. Demokratik çoğulculuğu esas alan, birbirinin hukukunu gözeten bu gençlik geleceğimizin mimarı olacaktır."
Bakan Kasapoğlu, Türkiye'nin her gencinin sadece Türkiye'nin değil insanlığın da umudu olduğuna dikkati çekerek, gençlerin talep ve beklentileri doğru okunabilirse çok daha kısa sürede meselelere dair ilerlemelerin kaydedileceğini söyledi.  
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.