1. HABERLER

  2. KONYA

  3. İMO Konya Şubesinden İstanbul Çıkarması
İMO Konya Şubesinden İstanbul Çıkarması

İMO Konya Şubesinden İstanbul Çıkarması

39.İstanbul Yapı Fuarı’na İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi 90 üyesiyle katıldı.

A+A-
Türk yapı sektörünün en büyük fuarı niteliğinde olan 2016 Uluslararası İstanbul Yapı Fuarı, 10-14 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP’ da gerçekleştirildi. Yerli ve yabancı çok sayıda firmanın ve ziyaretçinin katıldığı 2016 Uluslararası İstanbul Yapı Fuarı’na İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi de 90 üyesiyle katıldı.

1978'den bu yana düzenlenen Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, yapı sektörünün bütün bileşenlerini bir araya getiren en büyük ve en önemli "Yapı Fuarı" olma özelliğini sürdürmektedir. Düzenlendiği ilk yıldan günümüze kadar geçen sürede sektör profesyonellerinin verdikleri destek ve katkıyla her yıl büyüyerek katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttırmayı başaran İstanbul Yapı Fuarı bu yılda binlerce ziyaretçiye kapılarını açtı.

Balkanlar, Rusya ve BDT Ülkeleri ile Ortadoğu ve Kuzey Afrika'yı kapsayan bölgedeki en büyük fuar olma özelliği taşıyan fuarda ziyaretçiler inşaat sektöründe geleceğin teknolojilerini ve malzemelerini daha yakından tanıma imkânı buldu.

2016 Uluslararası İstanbul Yapı Fuarı, ziyaretçilere, rekabet eden yüzlerce katılımcı firmanın sergiledikleri yeni malzemelerini, teknolojilerini ve hizmetlerini karşılaştırma imkânı sağlarken, yapı, inşaat malzemesi ve teknolojisi konusunda en son yenilikler de tanıtıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hakkı ERKAN, Uluslararası İstanbul Yapı Fuarı’nın her yıl düzenlendiğini ve sektörel anlamda çok önemli olduğunu söyledi.

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi olarak her yıl bu fuara üyeleri ile birlikte katıldıklarına dikkat çeken Başkan ERKAN, ‘’Sektörümüzde ki son gelişmeleri görme imkânı bulduğumuz 2016 Uluslararası İstanbul Yapı Fuarı ile Konya inşaat sektörü bilgi ve birikimini güçlendirmektedir, iki günlük İstanbul programımızda ilk gün Fuarı ziyaret ettik. İkinci gün Topkapı Sarayı, Sultan Ahmet Meydanı ve Ayasofya Müzesine gerçekleştirdiğimiz tarihi gezinin ardından üyelerimizle birlikte tekne ile boğazın üçüncü incisi olan ve yapımı büyük oranda tamamlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsüne gittik. Köprü inşaatının müşavir firma yetkilisi ve kontrol mühendisi köprü yapımında kullanılan teknolojiler ile ilgili bizlere son derece verimli bir brifing verdiler. Bu vesile ile 26-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Konya’da gerçekleştirilecek olan Yapı, İş ve İnşaat Malzemeleri, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Tesisat ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarına da bütün meslektaşlarımızın katılımını bekliyoruz’’ ifadelerini kullandı. 
   
                                    


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.