1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. İşid Belası
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

İşid Belası

A+A-

El-Kaide, El-Nusra ve derkensonunda İŞİD çıktı bu kez de karşımıza…
Önceki akşam TV haberlerini izlediniz sanırım. Benim tüylerim diken diken oldu. Türkiye’nin her yerinde olay, her yerinde yıkım, her yerinde provokatörler ve her yeri yangın halindeydi. Biraz radikal karar geliyor ama, şu provokatörler var ya, halkı kışkırtan, halka ateş açan, yüzleri kapalı kimseler için hükümet acil tedbir alıp, bunlar için polis ve güvenlik güçlerine “Vur” emri verse ne çıkar?
Kime ve niye karşı ise, madem protesto ediyorsa neden yüzünü saklıyor. Yüreği varsa çıkar yapacağını açık alınla yapar. Kahpece yapılan işin faturasını ödemesini bilmeliler.
12 Eylül 1980 öncesi Türkiye manzaraları vardı. Hatta öyle ki, o günlerden daha tehlikeli. Allah’a şükürler olsun ki, halkımız pek itibar etmiyor.
Yakılıp yıkılan kamu binaları, bankalar, yakılan yıkılan araçlar, okullar…
Bunların hepsi bizim gibi sade vatandaşın verdiği vergilerle yapıldı. Bunlara biz sahip çıkmalıyız.
Hepimiz nereden çıktılar bunlar diye düşünüyoruz ve bu konuda binlerce yazı yazılıyor İnsanlar konuşuyor. İnsanlar bilinçli olarak bilgi bombardımanına tutuluyor. Bu bilgi bombardumanının pek çoğu da kirli ve gerçeklerden uzak. Gerçeği tam olarak bilemiyoruz. Duyduklarımızla, okuduklarımızla yetiniyoruz. Objektif bilgiler çok az durumda…

Oysa Sovyetler Birliği ve Varşova Paktı dağıldıktan sonra NATO dağılmadı. Güya NATO Komünizmin yayılmasını önlemek için kurulmuştu. Aksine Dini Fundemantalizmadı altında İslam dinini hedef aldılar. İslamıkatogarize ettiler. Ilımlı İslam diye kutsal dinimizi sulandırmaya çalıştılar. Kendilerine dini inançlarımızı uydurmaya, kendilirene insanların inanmasını istediler. Zaman zaman da bunda başarılı oldular.ABD-NATO-İngiltere o yıldan bu yana bu konuda faaliyet gösterdiler.
Hatırlayın 11 Eylül, ikiz kuleler ve sonrası Afganistan'ın işgali. Sürekli olarak Müslümanları aşağılayan yayınlar. Müslümanlara yapılan ayrımcılık yapılırken. Siyasi alanda da ABD-Suudi Arabistan-İsrail işbirliği ile laik rejimle idare edilen Somali-Sudan-FKÖ- Irak-Tunus-Mısır gibi ülkelerde rejim değiştirildi. Bu olmadı ve yetmedi bu kez Suriye öne çıktı. Türkiye bu ateşin içine sokulmak isteniyor. Mısır’da, Irak’ta, Suriye’de iş başına kendilerinin getirdikleri kimseleri kendileri yok etmeye çalışıyorlar ve bazılarını da bitirdiler. Silahı kendileri verdiler, bu kez de kendileri bu silaha karşı savaş açtılar.
Cihatçı Savaşçılar yıllarca ülkeden ülkeye CIA uçaklarıyla taşındılar.
Müslüman Kardeşler Gazze'de başarılı oldular. Ancak Mısır ve Suriye'de başarısız olunca siyasetten tasfiye edildiler.
Ortadoğu’ya bir bakın Emperyalist Batı kılını kıpırdatmadan Müslümanları birbirine kırdırıyor. Sözde medeni dünya göstermelik birkaç sözden başka sadece burada olup, biteni izliyorlar.
Birbirini öldüren Müslümanların silahları batıdan geliyor. Anlayana bu bile kafi.
NATO'nun aldığı kararı uyguladı ve başardığını bugünkü manzara ortaya koyuyor. Arşivlere dönün bakın.
Ortadoğu Hıristiyanları ve Rakka-Musul-Kerkük yöresinde bin yıldır yaşayan Türkmenler yokediliyor. Türkler ve Müslümanlar bu olup bitenleri iyi görmeli, provakatörlere inanmamalıdır. Avrupa’nın ve Hıristiyanlığın tek hedefi var. Oda Türkleri Avrupa’dan silmek ve kendi egemenliklerini kurmaktır.
Bunun yoluda Türkleri parçalayıp, bölüp yönetmekten geçeceğidir.
Buradan bir şey daha söylemek istiyorum. Şükür ki, Konya’mız “huzur kenti” Ancak bu kenti de karıştırmak istiyorlar. Aman Konyalı kardeşlerim, kışkırtıcılara prim vermeyelim. Bu huzur kentinin devamını sağlayanlara yardımcı olalım, güvenlik güçlerimize, yöneticilerimize teşekkür edelim.
Polisimiz, jandarmamız ve en önemlisi de halkımız sağduyulu ve uyanık olmalıdır. Huzurumuzu bozdurmayalım. Bozmak isteyenlere fırsat vermeyelim.
 

Bu yazı toplam 103 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.