1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. IŞİD Terör Örgütü de PKK Kuş Sevenler Derneği mi?
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

IŞİD Terör Örgütü de PKK Kuş Sevenler Derneği mi?

A+A-

Son Suruç katliamına Vicdanı olan herkes, kalbi normal çalışan her insan nefretle bakar, ölenler için hüzünlenir. Bu işin faillerine de lanet okur. Ben de her normal vatandaş gibi hadiseden sonra bu duyguları taşımaktayım.
Terörden medet ummayan, kandan beslenmeyen, fikrini düşüncesini yaymak için yakıp yıkmayı, vurup kırmayı siyasi bir araç olarak görmeyen her akıl, her gönül, terör yapan, kan akıtan tüm grup ve örgütleri aynı kefeye koyar. Koymuyorsa o insanda bir denge sorunu var demektir. “Benim teröristim iyi, seninki kötü, sol teröristler barışçı, faşist teröristler savaşçı, Müslüman teröristler tu kaka, Hristiyan, Yahudi teröristler özgürlük savaşçısı ” muvazenesizliği toplumu mahveder. “Benim diktatörüm yüce, seninki alçak, benim hırsızım güzel seninki çirkin…”saçmalığı ülkeleri, devletleri bitirir.
Saddam, Mübarek, Kaddafi, Esed, Kim Jong-un, Stalin, Lenin, Hitler, Mussolini…Bu diktatörlerin hepsine ’de aynı gözle bakmayan kafa hastalıklı bir kafadır.
Son terör saldırıdan sonra ölen masum gençler için ağıtlar yakanlar, aynı gün PKK tarafından şehit edilen Uzman Onbaşı Müsellim Ünal için kıllarını kıpırdatmıyor görmezlikten geliyorlarsa, son saldırıda ölen gençler için pek acıklı destanlar yazanlar, 6-7 Ekim olaylarında katledilen başta Yasin Börü olmak üzere 51 masum insan için gık çıkarmıyorsa bu bakışta samimiyet aramak beyhudedir. Bu görüş sakat, bu bakış yanlıştır.
Son saldırıda ölen, Uğur Özkan, Kasım Deprem, Hatice Ezgi Sadet, Cemil Yıldız, Çağdaş Aydın, Nazlı Akyürek, Ferdane Ece Dinç, Mücahit Erol, Murat Yurtgül, Emrullah Akhamur, İsmet Şeker’in umutları hayalleri karardı. Tıpkı PKK nın öldürdüğü, Uzman Onbaşı Müsellim Ünal gibi, tıpkı PKK nın şehit ettiği binlerce genç askerimiz gibi. Tıpkı ABD tarafından, Esed tarafından, IŞİD tarafından İsrail tarafından, koalisyon tarafından öldürülen, katledilen, bombalanan, bebekler, çocuklar, kadınlar, gençler gibi.
Kendilerini “özgürlük savaşçısı” gibi takdim edip bebekleri, kadınları, sivilleri, silahsız askerleri, katleden, karakol basıp masum Anadolu çocuklarını şehit eden PKK, kendi yaptığına benzer eylemler yapan IŞİD için neler söylüyor neler! Bu millet mazide yapılanları unutmayı kabul etmişti. Kan kanla yunmaz, dün dünde kalmıştır diyerek çözüm sürecini desteklemişti. “Kan dökülmesinde gerisi hallolur” demişti. PKK yöneticileri bu yaklaşımı hiçbir zaman içselleştiremediler, içlerindeki kan emici vampiri öldüremediler. Bu nedenle de ne silah bırakmaya yanaştılar ne ülkeyi terk etmeyi kabul ettiler. Suriye’deki çözülmeden yararlanarak bir devlet kurma hayalleri onları tekrar savaşa, kan dökmeye, ölmeye öldürmeye (maazallah)yöneltiyor gibi.
PKK nın böyle düşünmesi, yapması belki normal sayılır çünkü onlar Marksist stalinist insanlar yani savaşı, kavgayı siyasetin bir parçası olarak kabullenmiş insanlar, benim anlamadığım gazeteci, yazar, düşünür sıfatı taşıyan insanların PKK yöneticileri gibi düşünmesi. Halbuki onlar şöyle dese bu iş çözülür: “ İster sağdan ister soldan gelsin, ister IŞİD den ister PKK’ dan gelsin bizler silaha, kana, savaşa karşıyız. Kan, savaş, yakıp yıkma hak arama aracı olamaz…”
IŞİD nasıl terör örgütüyse PKK da öyledir, PYD de öyledir, KCK da öyledir… IŞİD terör örgütü, PKK kuş sevenler, PYD papağan sevenler derneği değildir.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum