1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. İSLAM DÜNYASI BİZİ BEKLİYOR…
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

İSLAM DÜNYASI BİZİ BEKLİYOR…

A+A-

Amerika ve Avrupa ülkeleri ile gerileyen daha doğrusu Türkiye’nin ilerlemesini istemeyen bu ülkelerin seçim sonrası ülkemizle alakalı tutum ve davranışlarını dikkatle takip ediyorum. Bugüne kadar çevirdikleri dolap ve dümenlerin bundan sonrası için hangi taktiklerle devam edeceğine dair bir öngörüye sahip olmak zorundayız. 
Bunlar bizimle hiçbir zaman dost olmayacak. Buldukları her fırsatta bizi geriletme amacı güden tavırlarını biliyoruz. Yeni taktiklerle farklı metotlarla pislik yapmaya devam edecekler. Almanya başta olmak üzere düşmanlığını gizlemeye dahi ihtiyaç duymayan Fransa, Hollanda, Danimarka, Belçika gibi ülkelerle ilişkilerin son derece kontrollü ilerlemesi gerekir. 
Öte yandan Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn, Mısır gibi Müslüman halkların yaşadığı ama yöneticilerinin kukla olduğu ülkelere karşı sağlıklı bir siyaset geliştirilerek sağlıklı bir ilişki sürecinin başlatılması elzemdir. 
Rusya, İran, Çin gibi ülkelerle bahar havası esen dostluk rüzgârına fazla kapılmadan olası risklere karşı siyasi tedbire her an sahip olmalı ve uyanık olmaktan asla geri adım atmamalıyız.
Ülkemizin dış politikasının kontrolü ehil insanların elinde olmak zorundadır. Dünya tarihi alanında bilgi birikimine sahip uzman bir bakan tarafından yürütülmeli ve dünyada ki gelişmeleri anbean takip edecek uluslararası gözlem masası kurulmalı ve her an aktif görev icra edebilecek sistem kurulmalıdır.
Muhtemelen bu işlevi yerine getiren bir sistemimiz olsa da bunu daha da geliştirmeli ve etkin hale getirmek mecburiyetindeyiz.
İslam dünyasında çatlak ses vermeyen ve dik durabilen tüm devletlerin ivedilikle bir araya gelerek pasifize görüntüsünün en azından Avrupa Birliği kadar etkin olabilecek yapıya kavuşturulmalı ve atılacak tüm adımlarda bir miadın başlangıcı ruhuyla hareket edilmelidir.
Nükleer alanda güçlü bir İslam Birliği olmak zorundadır. Yanı başımızda ki en büyük terör devleti İsrail’in elinde bulundurduğu nükleer silahlara ses çıkarmayan Amerika gibi kalleş bir devlete karşı yapılacak en büyük rest nükleer alanda güçlü bir İslam dünyasıdır.
Müslümanlar öldü, Müslümanlar mülteci oldu, Müslümanlar vatansız kaldı, Müslümanlar kendi öz kaynaklarıyla dünyanın en refaha sahip milletleri olacakları halde başlarında ki beyinsizlerin yanlışları ve satılık olmaları yüzünden bugün harabeler altında ki beldelerinden hiç tanımadığı ve istenmediği ülkelere göç etmek durumunda bırakıldılar. 
Emperyalist zihniyet sahiplerinin dünyanın gözüne sokarcasına lanse ettiği Müslümanlar teröristtir algısıyla yaşamadıkları eza ve cefa kalmayan halklar bugün sefalet altında yaşamak zorunda bırakılıyorlar.
Evet, batı dünyasının onlara biçtiği misyon; ölmesi gereken yok edilmesi gereken bir kalabalık mantığıdır. 
Bugün Suriye’nin durumu ortadadır. Ülkemize sığınan Suriyelilerin bir an evvel ülkelerine dönmeleri ve orada emniyet içerisinde yaşamalarının temin edilmesi gerekiyor.
Yemen’de sokakların emniyetsiz olduğunu ve halktan çoğunun açlıktan öldüğünü biliyor musunuz?
Mısır’da sindirilen toplumun umudunun zafiyete uğratıldığını ve başını kaldırdığı anda kendisini ifade etmesine olanak vermeyecek olan güvenlik güçlerinin anbean tetikte olduğunu duymuş muydunuz?
Libya, Cezayir, Irak, Filistin, Arakan ve diğerleri…
İşte bu durumun kontrolünü sağlamak ve güvenliğini temin etmek zorunluluğumuz var.

Bu yazı toplam 805 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.