1. HABERLER

  2. KONYA

  3. İslam Tarihinin Abide Kadınları Gençlere ilham olacak
İslam Tarihinin Abide Kadınları Gençlere ilham olacak

İslam Tarihinin Abide Kadınları Gençlere ilham olacak

Selçuklu Belediyesi Proje Destek programı kapsamında gerçekleştirilen “İslam Tarihinin Abide Kadınları” projesi başladı.

A+A-

Selçuklu Belediyesi, Proje Destek programı kapsamında eğitim, kültür ve sanat alanında birbirinden farklı birçok projeye imza atıyor. Konya İl Müftülüğü ile ortaklaşa yürütülen “İslam Tarihinin Abide Kadınları” da bu projelerden biri. Proje kapsamında, Müslüman kadına ufuk açacak, yol gösterecek, rol model olacak tarihi kadın şahsiyetler gençlerle buluşturuluyor. Gerçekleştirilen seminerlerle gençlere ilham kaynağı olmak ve gündelik hayatlarında etkin rol almalarına katkı sağlamak amaçlanıyor.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı kız öğrenci yurtları, yatılı ve gündüzlü Kur’an kursları, İmam Hatip Ortaokul ve Liselerinin kız öğrencileri, meslek edindirme kursları, hanım lokalleri ve gençlik merkezlerinde gerçekleştirilecek seminerler, Konya İl Müftülüğü’nde görevli eğitim uzmanları tarafından verilecek. Hz. Hatice, Hz. Fatıma, Hz. Meryem gibi İslam tarihinde iz bırakan önemli kadın şahsiyetlerin hayatlarının anlatıldığı ve Asr-ı Saadet’in aydınlık günleri ile cağımız kadınları arasında gönül köprüleri kurmayı amaçlayan seminerler, TV ve Radyo programlarında da gerçekleştirilecek.

“İslam Tarihinin Abide Kadınları” projesinin ilk programı Konya Kız Öğrenci Yurdu ve Fahrünnisa Hatun Kız Öğrenci Yurdu’nda gerçekleşti. 3 ay boyunca sürecek projenin Mart ayı etkinlik takvimi şöyle;

8 Mart 2017 Perşembe saat 19.30-Cumhuriyet ve Konya kız öğrenci yurtları ile Yunus Emre Kuran Kursu

14 Mart 2017 Salı saat 19.30-Özel Hatice Baykara ve Mevlana Kız Öğrenci Yurtları

15 Mart 2017 Çarşamba saat 19.30-Konya, Şems Tebrizi ve Fahrünnisa Hatun Kız Öğrenci Yurtları

20 Mart 2017 Pazartesi saat 19.30-Melike Hatun Öğrenci Yurdu

22 Mart 2017 Çarşamba saat 19.30- Özel Ahmet Kapçı, Özel Hacı Avni Urgancı, Kimya Hatun, Konya Kız Öğrenci Yurtları

Seminerlerin ardından katılımcılara Yazar Serpil Özcan’ın Hz. Havva’dan Hz. Ayşe’ye Kadınların İzinde isimli kitabı hediye ediliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.