1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. İslam Ülkelerini Piyon Gören Emperyalizm
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

İslam Ülkelerini Piyon Gören Emperyalizm

A+A-

Uluslararası arenada kendilerinde diğer milletleri idare etme yetisi gören ülkelerin güç yetenliğine şahit olmaktayız. Bunda da başı çeken malum gayrimüslim devletlerdir. İslam ülkelerini belirli sınırlar içerisinde güdülmeye alışkın hale getirmişlerdir. Hâlbuki tüm ülkelerin kendini savunma gücü ve serbestliği vardır. Eğer bu serbestliği sadece kendilerinde görmeyi murad eden devletler söz konusu ise o zaman burada karşı devletlerin bağımsızlığından söz edilemez. İslam ülkelerinin şu anki görüntüsü belirli çevrelerin etkinliği altında hareket edebilmekte olmalarıdır. Kendisine dayatılan diktelere harfiyen uymalarıdır. Buna muhalif olması durumlarda en sert şekillerde sesinin kesilmesi ve dünya toplumlarından tecrit edilmesidir.
Değerli okurlarım lütfen uyanık olalım. İslam ümmeti üzerinde dönen türlü tuzaklar karşısında bilinçlenelim. Her bir din kardeşimizin masum bedeninden damlayan bir damlacık kan bile bizim namusumuzdur. Eğer haksız yere öldürülüyorsa bunun hesabını sormak zorundayız. Eğer hesabını sormazsak, Allaha bunun hesabını vermek durumundayız.
Bugün baktığımda dünya meşgalesine kapılan ve dünyayı kendine amaç edinmiş olan Müslümanların arasında elbette ki zenginler vardır. O zenginlerin hesabı kazançları nispetinde illa ki zor olacaktır. Çünkü bu din tüm develerini İslam ümmetinin bekası için bir çırpıda infak eden Ebubekir (ra) efendimizin dinidir. O gün yaptığı o cömert ve Müslümanca çıkışının karşılığında ebedi âlemde huzura ulaşmıştır. Sadece kendisi için değil tüm İslam ümmetinin kurtuluşu için çabalayan Ashab-ı Kiram efendilerimizin yolu üzere olmamız gerekirken dini İslam olduğu halde yaşantısı gayri müslim, infakı gösteriş, harcaması israf, yılsonu geldiğinde toplu soygun olarak vergiden kaçırarak devleti soyacak kadar çirkinleşmiş, çirkefleşmiş, leşleşmiş bir ümmetin yarın hak huzurunda hangi gerekçelerle kendisini savunacağını düşünün.
Çünkü savunmayı bizzat organları yapacak. Organları bugün düşündüğü gibi batıl bir amaç üzere değil, hak yol üzere konuşacak ve içinde bulunduğu kişinin yalan yanlış savunmalarına fırsat vermeyecektir.

O halde neyinize güvenirsiniz ki?
Topu topu vücudumuzda 206 tane kemik var. Aslında bu kemikler yeni doğan bebeklerde 350 tanedir. Bebek her doğma sürecine girdiğinde bu kemikler birleşerek kemik sayısını azaltırlar. Bu birleşen kemikler uzun kemikleri meydana getirirler. Vücudumuzda yaklaşık 206 tane kemik mevcut olmasına rağmen 70 kilogram ağırlığında bir insanın iskeleti 7 kilogram kadar bir ağırlığa sahiptir.
Bu anatomik anlatımla insanoğlunun yaratıcısına karşı haddini bilmesi ve yaşama gayesine uygun hareket etmesini umut ettim. Bu gayeden sapanların günü geldiğinde o çok kasıldığı vücudunun toprak olacağını ve topu topu sadece 7 kilosu kalacak olan iskelet yapısından ibret almasını istedim.
Bitişi belli olmayan bir hayat için kendimizi çok fazla yormuyor muyuz?
Tüm yaşam gayemizi maddiyat üzerine şekillendiren bir yaşam tarzının günü geldiğinde sona ereceğini ve kendisine o yaşamı bahşedene karşı sorumlu olduğunu anlaması için daha ibretamiz ne yazabilirim ki?

Yaşamları boyunca yaptıkları riyakâr yardımları insanların gözünün içine sokan zavallılara da uyarım olsun. Yaptığınız riyakâr yardımların hepsi üzülerek ifade etmeliyim ki sizi kurtarmak şöyle dursun, başınıza bela olacak.
O halde asıl konumuza dönecek olursak lütfen önce kendimizi fert fert düzeltelim. Kendimiz düzelmedikçe diğer insanlığa yönelik zerre faidemiz olmaz.
Bugün Müslümanların başında ki belaların ana sebebi de işte budur. Yaşantı olarak oldukça başıboş davranmaktayız.
Ümmetin etrafında tahmin bile edemeyeceğiniz büyük oyunlar oynanıyor. Bizim gafletimiz birilerinin gözlerini parıldatıyor. Bizim yaşantıda ki yanlışlarımız birilerinin hedefine giden yolu kolaylaştırıyor.
Ortadoğu ve Asya bölgesi tam anlamı ile bir ateş çemberi içinde bulunuyor. Yüzyıllardır türlü oyunlarla çökertilemeyen İslam ülkeleri ancak ve ancak iç dinamikleri zorlanırsa çökertileceğine inanan emperyalist düzen, ülkemizde de PKK belasını kullanarak bizleri pes ettirme ve kolayca teslim olma yoluna yönlendiriyor.
Ülkemizde bugün oynanan oyunun özünde Türk - Kürt çatışması hedefleniyor. Bugüne kadar oynadıkları onca oyuna rağmen insanımızın sağduyulu yaklaşımı birilerini çıldırtıyor ve oyunu önceden görebilmesi sayesinde oluşturulmak istenen kargaşayı oluşturamıyorlar. Doğu komşumuz İran, Ruslara uşaklık etmesinin bedelini, mezhep çatışmaları sonucunda parçalanarak ödeyecek
Malum Arap ülkelerine gelince, bunlara, devlet demek için 100 şahit lazımdır. Kâğıt üzerinde devlet gibi görünseler de, oynak devlet refleksleri, uşaklık ettikleri devletlerin izin verdiği noktaya kadardır. Onlarda bu yapılarında ciddi bir hareket tarzı edinmeseler yok olup gidecekler.
 

Bu yazı toplam 252 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.