1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. İslam Ülkelerini Piyon Gören Emperyalizm
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

İslam Ülkelerini Piyon Gören Emperyalizm

A+A-

Aynı şeyleri yazmaktan, aynı konuları tartışmaktan, aynı fikirleri dikte eden kişilerle konuşmaktan, tamamen kendini haklı gören zihniyetlerin varlığından, siyasi kişilikleri misyonu olduğu partinin genel başkanına endeksli fikri olmayan itici suratlardan, her hafta kalkan şehit cenazelerinde kalabalıkların, sonu gelmez terörü kuru kuruya lanetlemelerinden, bakanlık koltuğunda keyfi saltanat sürerken, kendinin 4 yıllık vekilliği süresince elde ettiği emeklilik hakkına rağmen halkın çalışma süresini yetersiz gören çıkışlarından, iktidarıyla muhalefetiyle vatandaşı bezdiren anlamsız tartışmalardan, meclis sıralarında oturup ta terör sözcülüğü yaparak bu memleketin terör saldırılarında kaybettiği canı ciğeri asker ve polislerine rağmen terör şakşakçılığı yapan piyonlardan bıktık.
Bu memleketin ekmeğini yiyip, suyunu içen, bu memleketin kurumlarında eşek yüküyle maaş alıp ta bu milletin huzurunu bozma girişiminde olan satılık piyonların varlığından ikrah geldi.
Türkiye sınırları içerisinde yaşayıp ta dış düşmanların maşalığını yapan güler yüzlü yılanların varlığından nefret ettik.
Osmanlı gibi şanlı mazisinde çok farklı ırkları tek bir çatı altında toplayıp ta onların huzur içinde yaşamasını sağlayan şanlı atalarımızın bu kutsal emanetlerine her geçen gün yenisi eklenen vatan haini, çirkef, soysuz, dış güdümlü uşakların varlığından nefret ettik.
Geçmişiyle her daim çelişki içerisinde yaşayan, geçmişinden utanan, mazisini kabul etmeyen yeni nesillerin batı özentisiyle yoğrulmasına ön ayak olan TV kanallarının ve başlarında ki satılık batı uşaklarının onore edilmesinden nefret ettik.
Okunan ezanlardan hicap duyan, ömründe bir defa alnı secdeye değmeyen ama lafa geldi mi din adına ahkâm kesen ucuz ve niteliksiz din adamlarından, üniversite öğrencilerinden, aktörlerden, aktrislerden usandık ve utandık.
Edep ve hayâdan yoksun, hiçbir misyon taşımayan, dinsizlik adına her türlü çirkefliği yapacak kadar meydanlarda, ekranlarda kendine yer bulan soysuz karakterlerden bıkkınlık geldi.

Bu millet imana açtır.
Bu millet ahlaka açtır.
Bu millet geleceğe İslam adına hizmet etmeye canını feda edecek gerçek iman sahibi neferlere açtır.
Bu millet mal mülk sevdasıyla tamamıyla dünyaya bağlanmış, gözü kör, imanı zayıf, ağzında lafı bol ama içeriği boş söylemlerden bıktı.
Milli şairimiz Mehmet Akif’in şu dizelerini dikkatle okumanızı öneririm.
Zulmü alkışlayamam, zâlimi asla sevemem;
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.
Biri ecdâdıma saldırdı mı, hattâ boğarım!..
- Boğamazsın ki!
- Hiç olmazsa yanımdan kovarım.
Üç buçuk soysuzun ardında zağarlık yapamam;
Hele hak nâmına haksızlığa ölsem tapamam.
Doğduğumdan beridir âşıkım istiklâle,
Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lâle!
Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!
Kanayan bir yara gördüm mü yanar tâ ciğerim,
Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!
Adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!
Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu...
İrticâın şu sizin lehçede manası bu mu?
Ey milletim bu güzel vatan için ne fedakarlık yaparsak azdır. Bu vatanı, hem içten hem dıştan hüsrana uğratmak için gayret gösteren iç hainlerden ve dış düşmanlardan canımız pahasına yok edeceğiz. Mahvedeceğiz.
Bu memleketin meclisinde geberen vatan hainlerine ağıtlar yakan ama bu memleketin nimetlerini sonuna kadar kullanarak kendisini masum gören ve masum gösteren bunu yaparken de vahşi yüzünü gösterip masum insanları yurtlarından eden, zavallı küçücük öğrencileri okul bahçelerinde ahlaksızca ve haince katletmeye çalışan karaktersiz soysuzların hesap vereceği günü büyük bir hevesle bekliyoruz.
Bu memleket teröre kurban gitmeyecek. Bu millet, terör belasından kaynaklanan sebeplerle, yaşanan katliamlarla, işlenen cinayetlerle günden güne kenetlenmiştir. Kısacası şerden hayır doğmuştur. Bu vatan hainlerinin millet önünde hesap vereceği gün şehitlerimizin gülümseyen çehreleri bu memlekete ışık saçacaktır.
Unutmasınlar, yaptıkları, işledikleri tüm cürümlerin hesabını meclis kürsüsünden olduğu gibi şirret çıkışlar yaparak değil, darağacının gölgesinde verecekler.  

Bu yazı toplam 245 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.