1. YAZARLAR

  2. Mükremin Kızılca

  3. İslam ve İstanbul Sözleşmesi!
Mükremin Kızılca

Mükremin Kızılca

Yazarın Tüm Yazıları >

İslam ve İstanbul Sözleşmesi!

A+A-

Dünyada Tecavüz Olaylarının En Yaygın Olduğu Ülkeler Hangileri?

Katil, tecavüz ve kadın cinayeti konusunda Türkiye ve Müslüman ülkeler Nerede?

Müslümanlar bilir ve inanır ki: Bütün Yapılanlar Kayıt Altındadır.

Şeref ve Haysiyetin Asıl Sahipleri Kim?

Bu günlerde İstanbul Sözleşmesi tartışılıyor. İslam Sözleşmesi Kuralları bu günahları önleyemez miydi?

İslam’a göre Toplumsal Cinsiyet Eşitliği mümkün değildir. Müslümanlar nikâhlı evlilikten yanadır, aile mahremiyetinden taraftır. AB ve ABD ülkelerindeki cinsel yönelim ve özgürlükler bize bol gelen elbiselerdir. % 99 Müslüman olan ülkemizde büyük zulümlere yol açan İstanbul Sözleşmesini istemiyoruz.

Avrupa’ya uyarak aldığımız bu sözleşme de ters tepti. Kalsın diyenler ilerici, gitsin diyenler yobaz sayılmaya başlandı.

Bazıları at gözlüğüyle Türkiye’yi ve Müslüman ülkelerin bu suçlarda başı çektiğini bile mesnetsizce savunmaya başladılar. İşte sözüm bunlaradır: Hiç çabalamayın, gerçek gerici ve yobazlar sizlersiniz!

Bir de her eğrilikte ve yıkımda İslam ve Müslümanlara laf sokuşturmayı adet edinenlere gün doğdu.

İslam hukukuna bakmayanlar, eğri gözle bakanlar, İslam’ı sadece cenaze işlerinde geçerli sayanlar İslam’ın ceza hukukuna bakmadıklarından tecavüz, kadına şiddet alanlarında ne yapacaklarını, neye başvuracakları konusunda apışıp kaldılar.

Beyler, bayanlar! Son ve tek Hak din olan İslam’da ve vahi kaynaklı bütün dinlerde tecavüzün, adam öldürmenin ve evlilerin nikâhsız cinsel ilişkisinin cezası ölümdür, niye acıyorsunuz o halde bu canilere ve tecavüzcülere? Niye İslam’daki idam akıl etmiyorsunuz?

Adam öldürmenin cezasının kısasla ölüm olduğunu ve kısasta hayat olduğunu buyuran ayete neden bakmıyorsunuz? (Bakara 179)

Madem meal okuyorsunuz, Kur’an’daki Lut aleyhisselamı arattırarak bütün ayetleri bir gözden geçirin, o zaman göreceksiniz Cinsel sapıkların üzerine nasıl taş yağdığını.

Bir de Bir kısım akl-ı evveller arasında yaygın olarak Türkiye ve İslam ülkelerinde bu suçların önde olduğuna atıfta bulunmak modası var.

Kusura bakmayın arkadaş, durum hiç de öyle değildir. Katil, cinsel sapıklık, tecavüz ve kadın cinayeti konusunda Türkiye ve Müslüman ülkeler en geridedir.

Polis Akademisi yayınlarından Doç. Dr. Coşkun TAŞTAN tarafından hazırlanan “Dünyada ve Türkiye’de Kadın Cinayetleri 2016-2017-2018 Verileri ve Analizler” adlı çalışmada Dünya Sağlık Örgütünün verilerine göre TÜRKİYE Almanya, Hollanda, Norveç, İsveç, İspanya ile aynı guruptadır ve milyonda beş rakamıyla dünyada en düşük seviyelerdedir. 

Aynı analizde Dünya Sağlık Örgütünün verilerine göre Letonya, Panama, Moldova, Güney Afrika, Rusya, Meksika, Colombia, Brezilya ve Guatemala ise milyonda 30 – 40 kadın cinayetiyle başı çekerler. Bunların içinde bir tane İslam ülkesi yoktur.

Küçümsemiyorum, beş de büyük rakam sayılarak analarımız, karılarımız ve bacılarımız gerektiği gibi korunmalıdır, ancak bu gibi evrensel hastalıkları anlatırken araya İslam ve Müslüman vurgusu sokmak kötü niyettir.

Gelin bir de dünyada tecavüzcü ülkelere bakalım:

Dünyada Tecavüz Olaylarının En Yaygın Olduğu Ülkeler

10 – Etiyopya 9 – Sri Lanka 8 – Kanada 7 – Fransa 6 – Almanya 5 – İngiltere 4 – Hindistan 3 – İsveç 2 – Güney Afrika 1 – Amerika

İşte dünyanın ilk on tecavüz şampiyonu; modern, çağdaş ülkeleri!

Türkiye nerede? Yok tabi biz daha onlar kadar çağdaş olamadık!

İslam’a ve Müslümanlara saldırmak için tecavüzü, cinayetleri bahane etme!

Onlar bir insanlık suçudur ve Türkiye başta olmak üzere Müslümanlar onlarla mücadelede en önde, suç işlemekte ise en geridedir.

Çünkü Müslümanlar bilirler ki eğer bir ceza dünyada uygulanmazsa o ahirette kat kat uygulanacaktır.

Müslümanlar bilir ve inanır ki: Bütün Yapılanlar Kayıt Altındadır:

Dünyada her insanın her yaptığının bir kopyası hesap gününde ibraz edilecektir. İnkâr ederse yapan uzuvlar konuşacaktır.

“İşte kitabımız, size karşı gerçeği söylüyor. Çünkü biz yapmakta olduklarınızı kaydediyorduk.” (Casiye 29)

 “O gün biz onların ağızlarını mühürleriz. Elleri bize konuşur, ayakları da kazandıklarına şahitlik eder.” (Yasin 65)

Ayrıca İslam’ı ve Müslümanları cinayet ve tecavüz olaylarını bahane ederek at gözlüğünle itibarsızlaştırmayı da bırak!

Şeref ve Haysiyetin Asıl Sahipleri Kim?

“Onlar, “Andolsun, eğer Medine’ye dönersek, şerefli olan, zayıf olanı oradan mutlaka çıkaracaktır” diyorlardı. Hâlbuki asıl şeref, ancak Allah’ın, Peygamberinin ve müminlerindir. Fakat münafıklar (bunu) bilmezler.(Münafikun 8)

“Ey insanlar! Doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve birbirinizle tanışmanız için sizi kavimlere ve kabilelere ayırdık. Muhakkak ki Allah yanında en değerli olanınız, O'ndan en çok korkanınızdır. Şüphesiz Allah bilendir, her şeyden haberdardır.”  (Huucat 13)

Önceki ve Sonraki Yazılar