1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. İslamcılar Ve İstekleri
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

İslamcılar Ve İstekleri

A+A-

Bütün dinler ve özellikle İslamiyet; barış, huzur, güven, adalet, hoşgörü’yü esas alır.Bunlara uyulmasını ister. İnsanların bunlarla huzur buyacağına işaret eder.
Müslüman kesimi kışkırtan yazılarıyla nefret ve kin kusan bazı siyasetçiler, gazeteciler, akademisyenler, sivil toplum örgütü mensupları; barış, huzur, güven, adalet, hoşgörüden bahsediyor mu?
Bunun cevabını siz verin.

İslama uymayan, ancak kendilerini islama hizmet ettiğini söyleyen İslamcıların istekleri; tarih boyunca hep aynı olmuştur. İktidar, güç, servet, şöhret için her şey mubahtır anlayışı bu sözde islamcıların
en önemli özelliğidir.

Siyasal İslamcıların istekleri:

- Bilim, sanat, teknoloji, felsefe, mantık yerine dogmalara dayalı hurafeler ve mitolojiler düşünceyi ve yaşamı şekillendirsin.

Diğer Dinî inançlar ve hükümler vicdanlara hapsedilsin, hayata uygulanmasın.

Müslüman olmayanlara karışılsın, özgürlükler, adalet, hoşgörü konuşulmasın.

Herkes için hak, hukuk, adalet, eşitlik konuşulmasın, İslam alimlerinin görüşleri konuşulsun.

Müslümanlar istediği gibi giyinebilsin ama diğerleri kendi tercihlerine uygun giyinemesin.

Çocuklara ve genç nesillere bilim, fen, edebiyat, sanat yerine din eğitimi verilsin.

İslam dini diye Arap kültürü verilsin.

Halk disiplinli tek bir toplum olmasın, parçalanmış, bölünmüş, birbirinden kopuk olsun ki, yönetilmeleri, içlerine fitne- fesat sokulması kolay olsun.

Dinciler inançları doğrultusunda propaganda yapabilsinler ama vatanseverler yapamasın.

Bütün vatandaşlar hür ve eşit olsunlar ama, kendilerinden olanlar önde ve ayrıcalıklı olsun.

Müslümanlar; Kuranı anlayamaz o halde İslam alimlerinin kitaplarından İslam’ı öğrensinler. - Kur'an yerine İslam alimlerinin, tarikat şeyhlerinin, cemaat önderlerinin peşinde gitsinler.

İktidar için haçlılarla, Siyonistlerle ittifak yapılabilir.İktidarı korumak ve iktidarda kalmak için haçlılarla kan vahşet yıkım yapılabilir.

Bir Müslüman ülkede; İslamcılar çoğunlukta mıdır, azınlıkta mıdır? Onlar azınlıktadır. Onların çoğunluktaki Müslüman halka, insan haklarına aykırı olarak baskı yapmaya hiçbir hakları yoktur. Bunlar mı
halkı medeni yapacaklar? Bu gerekçe hezeyandır.

Özgürlükler ve İnsan hakları ile ilgili bütün uluslararası beyanname, sözleşme ve diğer metinlerde insanın temel hakları ve özgürlükleri garanti altına alınmaktadır.Çağdaş bir devlette; özgürlüklere,
hukuka, hukukun evrensel ilkelerine aykırı herhangi bir ideolojiye izin verilmez. Demokrasilerde insan haklarına saygı ve bağlılık olur.
İslam peygamberi emanet ve rehber olarak Kur’an’ı bırakmıştır. Kur’an İlahi mesaj ise Müslümanların Kur’an’a odaklanmaları ve aydınlanmaları gerekir. Sözde İslamcılar; Kur’an’ı, peygamberi çıkarları için istismar etmektedirler.
Şunu bilmemiz gerekir ki, Bilgi insanı kuşkudan, iyilik acı çekmekten, kararlılık korkudan kurtarır.Bugün ve dün dünyamızda yaşanan sıkıntıların nedeni İslamı iyi anlayamamamız, sözde İslamcıların saptırmaları, Kur’ana ve Peygamberimizin hadislerine, Allah’ın emirlerine layıkıyla bağlı olmadığımızdan gelmiyor mu ?
 

Bu yazı toplam 142 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.