1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. İSLAM’I ANLAMAK VE ANLATMAK…
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

İSLAM’I ANLAMAK VE ANLATMAK…

A+A-

Seviyor musun, dövüyor musun belli değil. Yazdığın her yazının birinde mutlaka ama mutlaka hükümeti yerden yere vuruyorsun.

Bir bakıyorsun Sayın Cumhurbaşkanına methiyeler düzüyorsun, bir bakıyorsun hiç ümidim yok deyip eleştiriyorsun.

Bir yandan yeni parti ve oluşumların Memleketin hayrına olmayacağını beyan ediyorsun, diğer yandan da bu Hükümete ve Muhalefete vurup vuruş duruyorsun.

Ne ona geliyorsun ne de buna? Millete bir çıkış yolun yok.

Bir yandan da Milli Görüşçüyüm diyorsun, diğer yandan da Saadet Partisinin ruhunu kaybettiğini söylüyorsun, eleştiri dozun oldukça yüksek.

İcranın başındakiler ya da Muhalefet ne yapmalı ki, ha tamam diyesin? Milli Görüş nasıl bir yol izlemeli ki Erbakan Hocamın MÜCADELESİ BOŞA GİTMEMİŞ OLSUN?

Özellikle Adalet ve Kalkınma Partililer ile Milli Görüşçü Kardeşlerimden müthiş eleştiri alıyorum.

Allah için, mazlumların hakkı için, Adalet için, birlik ve kardeşliğimizin bekası için eleştiri alacaksam ne mutlu…

Eğer vatandaş mutlu ve umutlu değilse, verilen sözler yerine oturtulamıyorsa, sadece Milli ve Adil olmak varken, siyasetin arkasına sığınılıyor, sandıktan başka yol gösterilmiyorsa ben ne Sayın Cumhurbaşkanımızı anlamak isterim, ne de bugün ki siyasi anlayış ile Saadet Partisinin ardında dururum.

Ben hem Sayın Cumhurbaşkanımızdan hem de Saadet Partisinden Milletin sesi olmalarını beklerim, başka bir güce özellikle satılmışların ve bu memleketi birilerinin müstemlekesi yapacak siyasete de asla destek vermem.

Hazreti Ömer Adaleti sağlanıncaya kadar, Öncelikle bu memleketin güzel evlatlarıyla birlikte tüm mazlum İslam alemi ayağa kalkıncaya kadar bu iki partimizi de eleştirmeye sonuna kadar devam edeceğim.

Sayın Cumhurbaşkanım benim için Millidir, Milli kalmalı ve son nefesine kadar bu millete hizmet vermelidir. Bu millet için varlığı son derece önemlidir. Kaybedilen 1992 ruhuna yeniden dönmelidir.

Kurtuluş ve çıkış yolu Milli olmaktan, Rahmetli Erbakan Hocamın yolunu takip etmekten geçer. Üzülerek görüyorum ki, Sayın Cumhurbaşkanım bu yoldan uzaklaştı.

Öncelikle Rahmetliyi bu millete iyi anlatmalıyız.

30-40 yıl önce söyledikleri halen bu dünya siyasetini şekillendiriyorsa, İslam Birliği, İslam kardeşliği sağlanmadan, Siyonist sistem başımızdan def edilmeden, tüm Dünyaya adil düzen gelmeden hiçbir insanın mutlu ve huzurlu olamayacağını, silah tüccarlarının istek ve arzularıyla istedikleri coğrafya da kan akıtılmaya, göz yaşı sel olmaya devam edeceğini çok iyi ama çok iyi nesillerimize anlatmalıyız..

Hak dinin İslam olduğunu, gerisinin teferruat olduğunu Allah’a ve son Peygamberimiz Hazreti Muhammed’e (s.a.v) iman etmeyenlerin helak olacağını tüm insanlığa iyi anlatmalıyız.

Ne Vatikan’ın ne Kilise’nin ne de Budist tapınaklarının ne de günümüzde ortaya çıkan İslam’ın ve Kur’an’ın aslı üzerinde oynama yapan sapık zihniyetli neydi belirsiz oluşumların Dünya insanlarını felakete götürdüğünü çok ama çok iyi anlatmalıyız.

Her nerde bir afet, yıkım oluyorsa, birkaç günde 100 milyarlarca dolarlık kayıplar veriliyorsa azan, haddini aşan insanlığa Allah tarafından gönderilen bir uyarı olduğunu her kes çok iyi anlamalı.

Her kes inancını yaşamakla özgürdür, baskı ve zulümler İslam’ı kalplerinde yaşayan, iman eden hiçbir iradeye hükmedemez. İslam kardeşliktir, İslam merhamettir, İslam bir başka kardeşine zulmetmeyi yasaklayan dindir, İslam MAZLUMLARIN SAVUNUCUSUDUR. İslam ırkçılığı yasaklar.

Kur’an bize doğruluğu, dürüstlüğü, emreder. Yol göstericidir. Bu dünyanın imtihan dünyası olduğunu, bir gün biteceğini, asıl hayatın ahiret hayatı olduğunu hatırlatır.

Peygamber Efendimizin (s.a.v) izinden giden İŞİD’Çİ OLMAZ, kardeşine zulmetmez, İslam zorlamayı değil, uygun dille anlatmayı emreder.

Ektiğini biçme zamanı geldiğinde, geriye dönüş olmadığını hatırlatır.

Kıyamet günü içki içen alnında “Allah’ın rahmetinden mahrumdur.” yazılı olarak gelir. Faiz yiyen alnında: “Allah’ın yanında değeri yoktur.” yazısı ile gelir. İnkarcı da alnında: “Ya kafir cehennemdeki yerine hazırlan” yazılı olarak gelir’’(Rumuz el Ehadis:508/1)

Bunları öyle ya da böyle ister yazılı ister görsel bize ve tüm insanlığa anlatması gereken Diyanet İşleridir. Diyanet demek 5 vakit namaz, hac ve umre ziyaretiyle yetinmemek, Hak din İslam’ı tüm dünyaya anlatmak, Kur’an-ı Kerim’i kalplerde yaşatmak demektir. Dinler arası diyalog denen safsatanın ardından gitmeden, Kurtuluşun ve çıkışın İslam’da olduğunu tüm dünyaya anlatmalıdır.

Sözün özü Ülkeyi yönetmeye, kurumlara talipsen sorumluluğun kat kat fazladır, Hazreti Ömer GİBİ ADİL OLMALISIN. Siyasetle değil, Allah’ın kanunlarını kendine destur edinerek attığın her adıma, verdiğin her karara dikkat ederek bu ülkeyi yönetmelisin.

80 milyonun ve gelecek nesillerin vebali sizlerin boynunadır. Allah doğru yoldan ayırmasın.

Yarın ki yazımda da eleştiri nedenlerimi ve nerede duracağımı bir bir sıralayacağım.

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 700 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.