1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. İslam’ın Avrupa’da Önlenemeyen Yükselişi
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

İslam’ın Avrupa’da Önlenemeyen Yükselişi

A+A-

Avrupa’da son yıllarda baş gösteren İslami yükselişin bu kıtada yer alan devletleri son derece rahatsız etmekte ve yaşlanan nüfuslarına alternatif Müslüman genç nüfusun yerini alacak olması her gece kendilerine dayanılmaz kâbuslar yaşatmaktadır.
Yaklaşan saat isimli kaynaktan derlediğim istatistiki yoğunluklu bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Deniyor ki sadece İngiltere'de, yılda 50.000 kişi İslam'a giriyor. Bu ciddi bir rakamdır. Hristiyanlık dininde yer alan çelişkili ve hurafeye dayalı akide yapısı yüzünden özellikle genç kesimin aradığı huzuru İslam’da bulduğu ve dinimize karşı yoğun ilgi gösterdiği bilinmektedir.
Avrupa'da İslam'ın hızlı yayılması konusunda bazı ilginç gözlemlerde bulunan Britanya İçişleri Bakanı Jackoi Smith ile BBC geçenlerde bir röportaj yaptı.
Smith'e göre; 50.000 civarında Britanyalı, her yıl İslam'ı seçiyor ve 2001'den beri de 400.000 Britanyalı İslam'ı seçti. Smith, Britanya'daki Müslüman nüfusun 2.000.000 kişiye vardığını ve İslam Dinini takip edenlerin şu anda, Hristiyanlardan sonra Britanya'daki ikinci büyük nüfus haline geldiğini belirtti. Hatta Smith, bu ülkedeki Müslüman nüfusun yoğunluğundan dolayı, Britanya'da İslam Üniversitesi kurulmasını önerdi.
İslam'ın Batı'daki yayılma hızı ve yoğunluğu; politikayı belirleyenler, din bilginleri, araştırmacılar ve medyayı hayrete düşürdü. Özellikle, 11 Eylülden sonra, İslam'a dönüş, hayal edilemez bir hız kazandı. Çoğu araştırmacı, dinin hızlı erozyonun ve Batı toplumlarındaki kültürel değerlerin; daha kapsamlı, sistematik değerlere sahip ve sosyal bir aile yapısı sunan İslam Dinine, insanların ilgi duyduğuna inanmaktadır.
Prestijli Time Dergisi'nde, geçenlerde yayınlanan bir rapora göre; Batı'da yüzlerce yeni caminin ortaya çıktığı, birçok Avrupa şehrinde günde 5 kez ezan duyulduğu ve Roma'da yerel yönetim tarafından bağışlanan arazide, 30 milyon dolar gibi uçuk bir fiyata mal olan büyük bir caminin yükseldiği belirtildi.
Avrupa Müslüman Azınlığı Komisyonu başkanı Dr. Mahmud Sıddık Said'e göre; Avrupa'daki Müslüman nüfusunun 21 milyon olduğunu söyleyen eski bir BM raporunun aksine, gerçekte Avrupa'daki İslam nüfusu, 50 milyon civarındadır. İslamicpopulation.com adlı siteye göre; 2006 yılında, Rusya da dâhil Avrupa'daki İslam nüfusu, 50-70 milyon civarındaydı.
Avrupa'daki Müslüman nüfusun artmasıyla birlikte, camilerin ve İslam merkezlerinin de sayısında hızlı bir artış yaşandı. 1963 yılında Britanya'da sadece 13 cami varken, günümüzde ülkede 600 cami ve 1400 İslami organizasyon bulunuyor.
6.000.000 Müslüman nüfusuyla Fransa'nın, yaklaşık 600 İslami organizasyona ek olarak 1300 cami ve İslam merkezi bulunmaktadır. Fransa'daki Müslümanlar, 24 saat yayın yapan bir radyoya da sahipler. Önümüzdeki 15 yıl süresince, Fransa'daki tahmini Müslüman nüfus 8.000.000'a kadar ulaşabilir.
İtalya, 450 cami ve İslam merkeziyle 1.000.000'luk bir Müslüman nüfusa sahip. Ünlü İtalyan dergisi The Journal'e göre, gelecek 200 yıl içinde, Avrupa toplumunun hemen hemen tamamı, bir tek din olarak İslam'ı kabul edecekler.
Almanya, 1400 cami ve İslam merkeziyle 4.000.000'luk bir Müslüman nüfusa sahip. Almanya'daki Müslüman nüfusun oranı, yaklaşık % 4 kadar. Kanada'da İslam'ı seçme oranı 1991- 2001 yılları arasında neredeyse % 130. İsviçre'de, 11 Eylül'den sonra 6000 Hıristiyan İslam'a geçti.
San Diego Üniversitesi araştırmacısı Jan Wax'a göre; 2020 yılında, Avrupa'daki her 4 kişiden biri Müslüman olacak. Müslüman gençliğin (Müslümanların % 45-50), Avrupa Birliği'ndeki gençliğe oranı % 16-20 arasındadır. Diğer bir deyişle, birkaç yılda Müslümanlar, Avrupa'daki iş gücünün % 16-20'sını oluşturacaklar ve onun için politikayı ve karar alma mekanizmasını da etkileyecekler.
Asya ile Avrupa'nın kesişme noktasında bulunan Türkiye dışında, Arnavutluk, tüm Avrupa'nın orantılı olarak en büyük Müslüman nüfuslu ülkesidir. En son ki nüfus sayımı sonuçlarına göre; Arnavutluk'un hesaplanan Müslüman nüfusu 2,2 milyon yani ülkenin tüm nüfusunun % 70'ini oluşturmaktadır. Komünist dönemde her ne kadar Arnavutluk resmi olarak ateist olsa da, dinsel inançların kamusal alanda ifadesi yasaklanmıştı, bugün çoğu Arnavut Müslüman olarak yaşamaktadır.
Bosnalıların % 40'ı, yani 1,5 milyon kişi İslam'a göre yaşamaktadır ve Arnavutluk'u müteakiben Bosna Hersek, Avrupa'daki ikinci en büyük Müslüman nüfusa sahiptir. Batı Avrupa'da, Fransa'yı müteakiben Hollanda, nüfusunun % 5'ine denk gelen 945.000'den fazla Müslüman nüfusu barındırmaktadır.
Bu araştırma sonuçlarına göre, Avrupa’da adına İslamofobi dedikleri olgunun niçin artış gösterdiğini anladınız mı? Günden güne artan İslami yöneliş karşısında panikleyen Avrupa ülkelerinin bu realite karşısında çözüm üretememeleri ve eriyip gitmeleri kendilerini saldırgan bir yapıya dönüştürmektedir. Medeniyetin beşiği safsatasına sığınarak uzun zamandır diğer dünya uluslarını bu yalanla oyalayan ve kanını içen bu vampir, içine düştüğü ikilem karşısında bocalamakta ve kendi yalanında boğulmaktadır. Merkel, Cameron ve Hollande’nin sahte gülücüklerinin ardında, senelerdir sömürüp zulmettikleri toplulukların kanını kusma zamanının geldiğine işaret eden izler belirginleşiyor.
Bir gün bitecekti. İşte o gün geliyor.
 

Bu yazı toplam 215 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum