1. YAZARLAR

  2. Kerim Candan

  3. İsmini Vermek İstemeyen İzleyici
Kerim Candan

Kerim Candan

Yazarın Tüm Yazıları >

İsmini Vermek İstemeyen İzleyici

A+A-

Bütün tartışmanın ve hengâmenin ortasında ortaya çıkan ismini vermek istemeyen izleyici, bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Çünkü ismini vermek istemiyordur…

İsmini vermek istemediği için herkesin kulak kabartarak dinlediği ismini vermek istemeyen izleyici, uzun bir konuşma yaptıktan sonra ve kendisine sorulan sorulara kısa ve kaçamak cevaplar vererek telefonu kapatmış ve tam bir ismini vermek istemeyen izleyici profiline uygun bir yaklaşım göstermiştir.

Telefonu kapattıktan sonra çok şey konuşmuş olup da hiçbir şey söylememiş olan ismini vermek istemeyen izleyicinin bıraktığı yerden tartışma bir süre daha devam eder. Çünkü reytingleri zıplatmak isteyen sunucu akla hayale gelmeyen sözüm ona sorular sorarak farklı farklı senaryolar yazmaktan da geri durmaz! Çünkü onun işi programa olan ilgiyi sansasyonel sorularla artırmak ve gündem olmaktır. Gündem olmak için de herkesin yaptığını değil de yapmadığını yapmak en kolay kestirme yoldur.

Ben ise ismini vermek istemeyen izleyicide kaldım. Çünkü ismini vermek istemediği için en sıradan, en yakınımızdan birisinin olabilme ihtimali bile yeterince zihnimi meşgul eder! Çünkü herkes ismini söylerken o söylememiştir ve mutlaka bir sebebi de vardır ya da sebepleri diyelim ki doğru ifade edelim. Ne yazık ki bu sebepleri irdelemek yine siz kıymetli okurlara ve bu satırların yazarına kaldı ki biz de konuşmasak bu meseleleri sizlerle inanın konuşup dertlenen olmuyor, ne yapalım başa gelen çekilir! Buyurun başlayalım o zaman, önden buyurun, lütfen ama şu anda siz misafir, ben ev sahibiyim, çünkü burası benim köşem! Ama bu köşe dönülecek bir köşe değildir bilesiniz!

En başta söylediklerinin ilgilendirdiği kişileri tanıyordur ve onlardan çekiniyordur. Akla yatkın bir neden, çünkü herkesin görmediğini ve duymadığını siz duyar görürseniz mutlaka bir kavganın içinde bulursunuz kendinizi, sonunda da neden her işe burnunu sokar diye çekiştirirler de ardından. Bu güçlü bir seçenek olmakla beraber diğer sebepleri de irdelemek lazım ki ne okuyucu da ne de bu satırların yazarının aklında bir soru kalsın, yoksa bulup buluşturuncaya kadar cevabını epey sıkıntı yaşar.

Diğer bir sebep ise söylediklerinin doğru olmadığı gerçeğidir. Çünkü tartışmayı provoke etmek, yönlendirmek birilerini aklamak ya da suçlamak için yanlış bilgilerle milletin zihnini bulandırmak isteyebilir. Bu da geçerli bir sebep olabilir, çünkü aklımıza gelenin başımıza gelme ihtimalinin güçlü olduğunu daha önceki yazılarımızda ayrıntılı bir şekilde ele almıştık da altını üstüne getirmiştik. Takip eden okurlarımız buna tanıktırlar.

Bir diğer seçenek de bunların dışında olaylar ve tartışma ile alakasız ama programı izleyince kendini kaptırmış, bu da yetmemiş bir de telefon açarak konuya dâhil olmuş işgüzar bir yurdum insanıdır. Bu çok mu saçma geldi size, medyada ya da çevremizde işittiğimiz haberlere ve olaylara baktığımızda hiç de yabana atılır bir seçenek olarak gelmedi bana, çünkü güzel memleketimizde yeterince işgüzar vardır. Selam ve dua ile.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.