1. HABERLER

  2. KONYA

  3. İsrail Filistin halkına soykırım uyguluyor
İsrail Filistin halkına soykırım uyguluyor

İsrail Filistin halkına soykırım uyguluyor

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, İsrail’in Filistin’e olan saldırısı kınayarak, İsrail’in Filistin halkına saldırısının insanlık adına bir utanç ve ibret verici olduğunu gibi, hala Filistin halkına soykırım uygulamaya devam ettiğini söyledi.

A+A-

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, İsrail’in Filistin halkına soykırım uygulamaya devam ettiğini belirterek, “Emperyalizmin Ortadoğu’daki yaramaz haylaz çocuğu İsrail, her gün onlarca, yüzlerce masum insanı katletmeye, Filistin halkına soykırım uygulamaya devam ediyor. Kadınların, yaşlıların ve çocukların hedef alındığı bu katliama, İnsan haklarını savunma konusunda mangalda kül bırakmayanlar ve insan haklarını gerekçe göstererek, dünyanın bir ucundan öbür ucuna müdahaleyi kendilerinde hak görenler, bu vahşet karşısında suspus olmuşlardır. Filistin’de yaşananlar insanlık adına utanç ve ibret vericidir. Yıllardır bölgeye ambargo uygulayarak her türlü insani yardımın girmesini engelleyen İsrail, şimdi de masum insanlara, sivillere, çocuklara, bomba yağdırıyor. Masum insanların sığındıkları, okullar, camiler katil İsrail bombalarına, kurşunlarına hedef oluyor. Bomba ve kurşunlardan kurtulanlar ise açlıktan ve hastalıktan ölüme mahkûm ediliyor. Uluslararası savaş kuralları ve hukuku bile bile göz ardı ediliyor. Bütün bu yaşananları başta Birleşmiş Milletler olmak üzere tüm dünya izlemekle yetiniyor. Filistin’de yaşanan bu insanlık dramına Türkiye başta olmak üzere, aralarında kültürel bağlar olan Ortadoğu ülkeleri de sessiz kalmakta, atılan hamasi nutuklardan ve yapılan açıklamalardan başka bir şey yapılmamaktadır” dedi.

İsrail Bir İnsanlık Suçu İşliyor

İsrail’in Filistin’de bir insanlık suçu işlediğine dikkat çeken Şükrü Balun; “Mazlum uluslara karşı dünya jandarmalığına soyunan emperyalist ABD, İsrail’in yaptığı insanlık dışı bu katliama ve vahşete göz yummaktadır. Tüm dünya da İsrail’i koruyan ABD’nin ağzına bakmaktadır. Filistin’de uygulanan bu vahşet ve katliamın bir an önce durdurulması gerekmektedir. Birleşmiş Milletler ve tüm dünya bu insanlık dramına karşı harekete geçmelidir. Bir yıldır bir türlü Gazze’ ye gidemeyen başbakan, göstermelik hamasi nutuklar atmak yerine mazlum Filistin halkının dramını sona erdirecek girişimlerde bulunmalıdır. Eğitim-İş olarak; İsrail’in Filistin halkına yönelik bu hain saldırılarının biran önce durdurulmasını istiyor; İsrail’i işlediği insanlık suçu nedeniyle şiddetle ve nefretle kınıyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.