1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kanmaz

  3. İsrail Sonunu Hazırlıyor
Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz
Yazarın Tüm Yazıları >

İsrail Sonunu Hazırlıyor

A+A-

Şu mübarek günlerde İsrail yine aslına rücu etti ve Mescid-i Aksa’mızı Gazzemizi işgal girişiminde bulundu,işgal hareketi bütün dünyanın gözü önünde devam ediyor....!  270 yaralı ve 125 civarında şehitlerimiz var.           

Biz Müslümanlar ne yapacağız.. Kudüs, ah Kudüs mü diyeceğiz? Ah Endülüs der gibi, Endülüs gittimi gitti… Şimdi  şöyle idi böyle idi nasıl oldu nasıl gitti demenin ne anlamı var ?

Yahudileşme temayülü içimizdeki Kudüs’ü esir almışsa Kubbe-tüs Sahra’ya çoktan kilit vurulmuştur. Zalimler başkent ilan etti hadi bakalım ne yapacağız, her gün yeni bir kışkırtma oyunları ile karşı karşıyayız. Filistin topraklarını satın alıp Filistinli kardeşlerimizi bir avuç toprak içine hapsediyorlar ve bunun adına Yüzyılın Planı diyorlar…vah ki vah..!… Hayat hırsı ve ölüm korkusu olanlar nasıl çıkar hakikat miracına? Gök ötesine gitmek için basacak sahra, taş bulabilir mi böyleleri?

Hadi bakalım biz dahil müslümanlar ne yapacağız…Ben ifade edeyim mi..? Konuşurlar da konuşurlar! Slogan atarlar, kendi sokaklarında bağırırlar! Sosyal medyada İsrail ürün listeleri çarşaf çarşaf yayınlanıyor, yayınlayacaklar.. Ama evini bir kontrol etse İsrail ürünlerinden geçilmez. En şuurlumuz bile kendisi ailesi ve çocukları ile  şu mübarek günlerde ve korona müsibeti arefesinde kısıtlamalardan dolayı sanki kıtlık varmış gibi market arabalarını tıka basa Coca Cola ve diğer algida vs. ürünleri ile doldurmaktan  geri durmaz…. ne söyler ne yaşarız…! Ah ki ah…

Yahudi alışkanlığı ile Yahudileşmeye karşı durulmaz. Hz.Talut “o sudan içmeyin” dedi, içenler “siz gidin savaşın” dedi. Az kişi o sudan içmedi ve o az kişi zalim Calut’u ve ordusunu yendi.

Selahaddin-i Eyyubi’yi de yalnız bırakmadı mı zamanındakiler; o hem Kudüs’ü fethetti, hem de fetihten sonra ayağa kalkan Haçlı Avrupa’sını dize getirdi. Esir ettiği İngiliz Kralını serbest bırakarak ülkesine gönderdi.

İsrafa esir, hırsa tutsak, zevke zebun olanlar mı zamanın Calut’uyla savaşacak, şer ordusunu dize getirecek? Kudüs hür olacak da Kubbe-tüs Sahra’da, Kıble Camiinde Cuma namazı kılınacak!

Haramlara bulaşmışlar haramilerle nasıl savaşır? Tefrikayla kıyım kıyım olmuşlar bütünleşmiş şer ordusuna ne kadar direnebilir? Ah Endülüs öyle mi? Ders alınmayan Endülüs yeni Endülüsler doğurur.

Son karakol Anadolu direniyor; o sudan içmeyen azlar zafere eriştirecek. Ne kadar derin ve sinsi fitnelerden geçtiğimiz malum.

Tevhid nettir, nübüvvet nettir, haşir nettir, adalet nettir; güneş gibi, ay gibi, yıldız gibi, kâinat gibi. Haramlar da öyle. Hırs da öyle, israf da öyle… Ölüm hayat gibi bir gerçek.

Konfor düşkünlüğü, hayat hırsı, rahat yaşama arzusu, zevk düşkünlüğü, makam tutkusu,  ölümden ürkme ürkekliği; bütün bunlar fitne üreten ve hakikatin sinir uçlarını bozan amiller değil mi?

Duvara dönüp ağlama veya slogan atıp bağırma değil önce içimizde esir Kudüs’ü kurtarma demindeyiz.

Umut o azlarda. Gelecek o azlarla gelecek. Karanlık o azların gözlerinde parlayan bir ışıkla aydınlığa dönüşecek. Kudüs aynası ümmetin ve her birimizin aynası. Batından başlayıp zahire hepimizin ve her birimizin yapacağı çok şey var.

Elhasıl; Şuan itibari ile yine toplum olarak imtihan ediliyoruz.. yerimiz nerde ,duruşumuz ne alemde.. Bizler için  hayati mesele o azlar danmıyız, değil miyiz? Toplumun hamaset duygusuna kapılıp feryat ettikden sonra tekrar kendi hayatımıza mı döneceğiz, yani demem o ki  böyle bir derdimiz var mı yok mu..!

kanmaz.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.