1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. İsrail Zulmünü Niye Gizlemiyor?
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

İsrail Zulmünü Niye Gizlemiyor?

A+A-

Hitler'in kendilerine yaptıklarını biraz da abartarak dünyaya anlatan siyonistler, bu gün ona rahmet okutacak işlere imza atıyorlar. İngilizler tarafından getirildikleri Filistin topraklarında 1948 den beri zulmün, katliamın, alçaklığın en berbatını yapıyorlar. Kime karşı ? O toprakların sahibi Filistinlilere karşı. Bunlar bildiğimiz şeyler. Peki son yaşadığımız durumun öncekilerden farkı ne? Son yaşananların öncekilerden farkı şu: Tüm dünya, bu son katliamı, bu son zulmü, çocukların kadınların ölümlerini, parçalanmış bedenlerini canlı olarak anbean seyrediyor. Bu çirkinliği, bu insanlık dışı durumu hepimiz her gün seyrederek adeta içselleştiriyoruz. İsrail, büyük sermaye ve medya gücü ile bu görüntüleri engelleme gücüne sahip olduğu halde niye engellemiyor? Bence İsrail güç zehirlenmesi yaşıyor! Böyle yaparak sadece Araplara, sadece İslam alemine değil; Hristiyanlara uzak doğuya da mesaj veriyor/vermek istiyor. Böylece tüm dünyayı korkutmaya, tüm dünyayı sindirmeye çalışıyor.(zaten muharref Tevrat onlara dünyanın efendisi diyor) Bunda da şimdilik başarılı olmuş gibi.

FİLİSTİNLİLER KORKU EŞİĞİNİ AŞTI

Korkunun da bir sınırı vardır. Tarih bize göstermiştir ki insanların, milletlerin bir korku eşikleri var. O eşik aşıldımı en korkak insan en cesur, en ürkek millet en yiğit ve kabadayı olabiliyor. Buna en büyük örnek aslında Yahudiler. Babil'e sürülmüşler, İspanyadan kovulmuşlar, Avrupa'da asırlarca 3. sınıf muamelesi görmüşler...Böylece korkaklığın, pısırıklığın en derinine oba kurmuşlar. Fakat zaman geçmiş, devran dönmüş o korkak, o itilmiş, o dışlanmış israil oğulları bu gün dünyaya ferman okur hale gelmişler. Bu tecrübenin bir devamı bu gün tersinden yine yaşanıyor. 60 yıla yakındır kendi topraklarında yahudiler tarafından dışlanan, aşağılanan, sürgün edilen ve en son katliamların, ölümlerin en şiddetlisine maruz bırakılan Filistinliler, korku eşiğini aşmış durumdalar. Bütün Dünya (ABD, ÇİN, RUSYA, ALMANYA , İSLAM DÜNYASI, ARAP DÜNYASI, BM...) İsrail'den korktuklarından bu zulmü, bu katliamı ya görmemezlikten geliyor, ya da zalimin yanında saf tutuyorlar. Araplar desen (Katar ve Hizbullah hariç) ya, "ya leyli" çekiyor ya "bilmedim, duymadım, görmedim" ayaklarına yatıyor. Bir kısmı ise bununla da yetinmeyip cellatlarıyla işbirliği içine giriyor. (Suud ve Mısır gibi) Sadece Filistinliler "UDRUP UDRUP TELAVİV" marşını söyleyerek bu "ahir zaman canavarına" meydan okuyorlar. Bu nedenledir ki galiba Yahudiler için sonun başlangıcı başladı.
İsrail'in saldırıları ile Irak ve Suriye'de büyük vahşet sergileyen IŞİD' in saldırıları arasındaki bağlantıyı gözden ırak tutmamak gerek. Fakat kim ne tuzak kurarsa kursun, kim hangi planı yaparsa yapsın her şeyi bilen her şeyi gören Allah'ın tuzağı daha etkili, oyunu daha büyüktür. Bu hakikate inanan Filistinliler, tüm dünyanın korktuğu İsrail'den en zayıf, en çaresiz, en güçsüz olmalarına rağmen korkmuyor ve "UDRUP UDRUP TELAVİV "(vur vur telavive vur) diyerek bir devri başlatıyorlar. Bu devir, "İsrail'in o kadarda güçlü olmadığı, İsrail'in o kadar da kuvvetli olmadığı, yaşadığı güç zehirlenmesinden dolayı gücünün zirvesinden inişe geçtiği dönemdir." Şol sebepten naşi bu gün sadece Filistinliler "UDRUP UDRUP TELAVİV" diyorlar. Yarın bu nakarat tüm dünyada söylenecek inşallah.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.