1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. İstanbul’un ikinci fethi de gerçekleşmiştir!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

İstanbul’un ikinci fethi de gerçekleşmiştir!

A+A-

Uzun yılların beklentisiydi. Halkımız, umutla o büyük günü bekliyordu. Rabbimize şükürler olsun, Ayasofya’mız resmen cami artık! Halkımız, yaşanan pandemi ve zorlu günlere ragmen bunun mutluluğunu büyük bir içtenlikle yaşadı. Müze hüviyetinde iken sadece bir kez gidip ziyaret edebilmiştim. Tabi ki cebe dokunur bir ücret ödeyerek. Artık abdestimizi alıp namazımızı eda edebilmek için gireceğiz.

Biz bu duygularla coşarken, karar açıklandığında CHP ve HDP milletvekillerinin yaşadığı durgunluğu ve gerilimi çoğumuz ekranlardan izledik. Özellikle CHP’liler mutluymuş gibi rol oynadılar. Sebebi malum, halkın büyük oranda destek verdiği  bu gelişmeye, farklı sesler çıkarıp halkımızın damarına bassalardı içlerine atıp, diş sıktıkları bu durum karşısında alacakları tepki onları siyasi mevta haline getirecek, tükenmeye doğru hızla bir yol alacaklardı. Ama yine de farklı olmayacaklar. Bunların tayfadan bazıları çenesini tutamayıp aslında Ayasofya’nın açılmasına ilişkin tepkilerini bir şekilde dile getirdiler. Örneğin gazeteci Şirin Payzın’ın paylaşımına bir bakalım:

“Ayasofya kararı bir yol açtı. Avrupa’nın herhangi bir yerinde mesela Macaristan Osmanlı dönemi eseri ya da cami korunmak zorunda değil artık kilise yapılır, yıkılır söz hakkın yok! Mesela İsviçre cami minaresi mi yasakladı. Söz hakkın yok. Yunanistan cami mi kapadı. Gık diyemezsin” 

Yaşadığı handikabı görüyor musunuz?

Sanki uzun yıllar hak verdiği Avrupa’nın tüm yaptığı zulümlere tepki vermis gibi laf konuşuyor. 20. Yüzyıl Avrupa’nın göbeğinde yaşanan yürek yakıcı Srebrenitsa Katliamı’nın özrü Avrupa tarafından dilenmiş gibi, Yunanistan’da kapalı camilerin hürriyeti alınmış gibi,  sırf dini inançları yüzünden Bulgaristan’da Belene kamplarında mazlum müslümanlara akla gelmedik baskı ve işkenceler yapılmamış gibi konuşuveriyorlar.

Ucu kendine dokunmayan ancak yorum yapıyor. Zulmü yaşayanlar üzerinden prim yapmaya çalışıyor. Medeni dediğiniz Fransa’da hala başörtüsünün yasaklı olduğu ve yasaklanmaya devam ettiği bölgeler var.

Uzun yıllar medeniyetin beşiği safsatasıyla tüm insanların bilinçaltına yerleştirdikleri balonlar Türkiye’mizin reisicumhuru tarafından yapılan akıl ve mantık yüklü çalışmalar ve girişimler sonucunda birer birer patlatıldı. Lanet olasıların yüzleri ortaya döküldü artık. Nereden saldıracaklarını şaşırdılar. İslam adına atılan her adım sonrasında kudurganlıklarını çeşitli çabalarla ortaya koymaya devam ediyor ve edecekler. Onlar, içimizden birileri halen kabul etmeseler de bizim, şanlı Osmanlı tarihinin mirasçıları olduğumuzu gayet iyi biliyorlar.

Bosna savaşı yıllarında üniversite öğrencisiydim. Sırp azgınları’nın yaptıkları işkence ve soykırımlar sonrası açılan toplu mezarlar üzerinde koca seneler geçtiği halde halen açılmaya devam ediyor. İnsanlık tarihinin en karanlık noktasında her zaman batı medeniyetleri yatmıştır. İngiltere, İtalya ve Fransa en büyük sömürgeci devletlerdir.

Kime ne anlatıyorsunuz siz?

Şimdi Ayasofya’yı açtık diye yemeyip içmeyip orada yaşayan müslümanlar tarafından açılan camiler ya yıkılacak ya da kliseye çevrilecek öyle mi?

Elinizden geleni ardınıza koymayın. Biz her zaman mücadelemizi ederiz. Bunun sonucunda galip veya mağlup olmak rabbimizin takdirindedir.

Nerenize dokunsak dökülüyorsunuz Ey Batılı Zalimler!

Daha geçenlerde pandemiye bağlı nedenlerle seyahat kısıtlamasının kaldırıldığı ülkeler arasında Türkiye yok. Almanya bu yaptığıyla aslında içinde yaşayan uzun yılların kinini ve nefretini yansıtıyor. Ülkemize yapılan en küçük bir yatırımda dahi hop oturup hop kalkan Almanya’nın kuyruk acısını çok iyi biliyoruz. Ama unutmayın. Asla pes etmeyeceğiz. Türkiyesiyle ve Avrupa’da, Amerika’ra yaşayan halkımızla dimdik ayakta kalmaya devam edecek ve haklarımızı sonuna kadar savunacağız.

Biz mü’minler olarak hayatın iman ve cihad olduğunu bunun da alnımızın yazısı olduğunu gayet iyi biliyoruz. Ümmet olarak çoğunlukla ölümü öldürenleriz biz! Biz şerefi ve haysiyeti uğruna dünya hayatında dinini, imanını koruyan ahirette ki kalıcı hayatında Resulullah (sav)’in huzurunda oturup gerçek saadeti hedefleyen fertleriz.

Dostlarım! Ayasofya camimizde rabbim izin verirse müsait olduğum ilk fırsatta bir cuma namazı eda etmek ve fethin sembol noktasında rabbimin huzurunda el açıp yakaran bir kardeşiniz olacağım.

İstanbul’un ilk fethi Fatih Sultan Mehmet Han’a 1453 yılında, ikinci fethi de Recep Tayyip Erdoğan’a 2020 yılında nasip oldu. Tüm insanlık ve islam alemine hayırlar getirsin inşallah.

Buradan şu sonuca direk varabiliriz.

Artık tamamıyla büyük oranda gerçek özgürlüğümüze kavuştuk. Bizi Batının saplantılı kaprisleriyle, arada bir kafa uzatıp keskin dilleriyle zehrini saçan kesimleriyle korkutmaya çalışan içimizde ki uydu akıllı şebekler! Sizde bir susun artık! Biliyoruz İslam’la barışık değilsiniz. Ama size de doğru durduğunuz müddetçe özgürlük var bu güzel İslam diyarında! Hiç endişelenmeyin. Fitne çıkarmadığınız müddetçe kılınıza dokunulmayacak.

İslamın, dünya hakimiyetine giden yolda artık ilk adımlar atıldı. Bundan sonra sırasıyla Filistin’in özgürlüğü gelecek. Ardından Suudi Arabistan ve kutsal mabetlerimiz hürriyetine kavuşacak. Mısır’da yenilenen firavun dönemi yerini Musa’lara bırakacak. Zulümle değil, insanlıkla tüm dünyanın karşısına çıkacağız. Bu rüzgar artık esmeye başladı. Kimse durduramaz.

"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılabı içinde en yüksek gür sada İslamiyet'in olacaktır."

Bu yazı toplam 1381 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum