1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. İstifalar Ve Seçimin Düşündürdüğü
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

İstifalar Ve Seçimin Düşündürdüğü

A+A-

Bizim için malzeme çoğaldı.
Yaz yazabildiğin kadar.
Bunca yaşıma ve kendimi bildim bileli seçimlere bu kadar büyük ilgi ve aday çokluğunu az gördüm desem yanılmamış olurum.
Sağıma bakıyorum aday adayı, soluma bakıyorum aday adayı.
Ne yapsam bilmem ki, bende mi aday adayı olsam. Ancak ben ve benim gibi olanların hesabı olmaz, ikbal peşinde koşmayacak olduktan sonra aday adayı olsak, yada vekil olsak liderler sultasını aşamayız ki.
Özellikle kamuda çalışanların pek çoğu demek ki, görev yaparken, tarafsız olmak şöyle olsun, gelecek için hesap çalışması yapmışlar. Aday adaylarının çokluğu bunu gösteriyor.
Milletvekilliği seçimleri için çok sayıda bürokrat görevden ayrıldı. Ancak en kritik istifalar son dakikada geldi. Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın “Benim sır küpüm” dediği insan Hakan Fidandan sonra Bakanlar Kurulu'nun 'sır küpü' Bakanlar Kurulu Müşaviri Seyfullah Arslantürk, Başbakanlık İdari İşler Daire Başkanı ve Başbakanlık müşavirleri aday adaylığı için görevlerini bıraktı, milletvekilliği seçimi için.
Basın ilan Kurumu Genel Müdürü, meslektaşımız Mehmet Atalay istifa edenler arasında. Bir de hemşerimiz, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın gözü TBMM’de ve daha yükseklerde.
Başbakanlık İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Necdet Ada da AK Parti'den milletvekili adaylığı için istifa etti. Başbakan Müşavirleri Recep Keskin, İbrahim Kakı ve Fatih Önügören de son dakikada istifasını veren isimlerden oldu.
Öte yandan Eski Cumhuriyet Savcısı olan TMSF Varlık Yönetimi Daire Başkanı Avukat Hasan Köroğlu, AK Parti Gaziantep milletvekili adayı olmak için istifa etti.
Konya’mızda da aday adayları var. Mesela Belediye meclis üyesi, Kırım Türkleri Derneği ve Türkiye Futbol Adamları derneği delegesi F. Seyfi Kaçar’da aday adayları kervanına katıldı. Konya’dan en ağır topu olarak istifa eden ise Pankobirlik Başkanı Recep Konuk ile Konya Ticaret Borsası Başkanı Uğur Kaleli. Yine bir başka tanıdık isim, Meram eski Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu.Yine siyasete soyunanlar arasında bize ulaşan bilgilere göre Necmettin Erbakan üniversitesinden 8 akademisyen hoca da yarışta var.
Biz aday adayı olacakların arasında Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk’ü de bekliyorduk. Ancak , hizmeti Oda da vermeye devam edecek. , KOP Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, CHP’li Dursun Kaplan öne çıkan isimler oldular. Tabi ki, kendilerine davet bekleyen ve özellikle CHP ve MHP’den aday adayları da çıkacaktır bu serüvende.
AK Partili Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Haseki ise Büyükşehir Belediye Başkanları arasında tek aday adayı olan kimse oldu.
Ne diyelim, belki aday adayı olacaklar arasında eski vekillerde vardır.
Ne diyelim,
Her gönülde bir aslan yatar.
Seçimlere kadar daha çok malzeme çıkacak ve bu kadar yoğun aday adayları arasında TBMM’ne 550 vekil gidecek. Ülke için çalışacaklara, Millet için uğraşacaklara Allah yardım etsin. Benim merak ettiğim konu ise AK Parti’de çok sayıda milletvekili 3 dönemi bitirdiği için vekillikleri sona erecek. Bunların ne yapacakları ve nasıl bir çalışma ortamında seçimlerde nasıl bir rol üstleneceklerini göreceğiz. 

Bu yazı toplam 216 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.