1. HABERLER

  2. KONYA

  3. İstiklalimiz ve istikbalimiz için eğitim şart
İstiklalimiz ve istikbalimiz için eğitim şart

İstiklalimiz ve istikbalimiz için eğitim şart

Gençlik Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Muharrem Turşucu, 15 Temmuz darbe kalkışmasının bir milat olduğunu belirterek, eğitimin öneminin bir kez daha ortaya çıktığını söyledi.

A+A-

Yaptığı açıklamada darbe girişimini lanetleyen Turşucu, eğitim sistemine yönelik önerilerini açıkladı. Turşucu, “Özümüze dönmenin, Milli Kimliğimizi kavramanın yolu da yine iyi planlanmış eğitim programlarından, mesleğinde ehil, ülkesine ve insanlığa/öğrencisine hizmeti ibadet gören eğitim-öğretim kadrosundan geçer. Öze dönüş; yöneticisini, öğretmenini, öğrencisini, velisini; vatanını, milletini, tarihini memnun edecek, yüzünü ağartacak eğitim ve öğretim kurumlarıyla mümkün olacaktır.”dedi.

Turşucu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizin mazisini ve önemini kavrayarak, Milli Eğitim Bakanlığı ve Bakanlığa bağlı eğitim-öğretim işiyle uğraşan her türlü kurumu ve kuruluşu ve içinde bulunduğumuz çağı da iyi tahlil etmek zorundadır. Biz, ne mazide kalabiliriz ne de çağın kaosunda kendimizi kaybedebiliriz. İnsanlığın huzuru, güveni ve saadeti için kurtuluş reçetesi Hakka tabii olan, Hakkı üstün tutmada tarihi misyon üstlenen bizim milletimizdedir. Tarihi misyonumuz sekteye uğratılmak istenmiştir. Tarihi arıza giderilerek yeniden özümüze dönmeliyiz. Yeryüzünde adaleti temin edecek eski gücümüze, en kısa zamanda ulaşmanın gayretini göstermeliyiz. İstiklalimizi ve istikbalimizi sağlamlaştırmak, ancak iyi kurgulanmış eğitim sistemleri ve uygulamalarıyla gerçekleşebilir. Allah (cc) milletimizin ve yöneticilerimizin yar ve yardımcısı olsun, bizleri Hakkı üstün tutanlardan kılsın.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.